Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szerelmes belém. Csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szerelmes belém. Csak szavakon lovaglás?

Figyelt kérdés

A barátom már jó 10 éve ismerem, még tini koromban lettünk barátok. Szép lassan a barátságból mélyebb kötődés lett, részemről szerelem, részéről ezek szerint nem. Mert a napokban beszélgettünk, és mondta, hogy részéről soha nem volt az a nagy fellángolás, rózsaszín köd, stb, az az érzés, hogy megőrül a másikért, értem. Már 3 éve vagyunk hivatalosan is egy pár, én 25 vagyok, ő 29.

Aggaszt a kijelentése. Mondta, hogy szeret, de határozottan érzi, hogy nem volt belém egy percig sem szerelmes. Nem kételkedem benne, hogy erős a szeretet, amit érez, de lehet-e így alapozni a jövőre, hogy neki hiányzott ez a fellángolás? Félek, hogy még mindig "csak" jó barátnak tekint, mint ahogy indult a kapcsolatunk. Félek attól is, hogy egyszer majd szerelmes lesz, mert az a véleményem, hogy szerelem nélkül nem élhetünk le egy életet.. Én komolyan tervezem, terveztem vele, de kételkedem abban, hogy le lehet e élni egymás mellett szerelem nélkül egy boldog, tartalmas életet. Mert egyszer majd lángolhat más iránt, de fáj, hogy irántam nem tud, és ennek hangot is ad.

Mi a véleményetek? Egy most nemrég feltett kérdés inspirálta az enyém, gondoltam oda válaszolok, de inkább kérdésként írom ki, hogy hátha több véleményt olvashatok. Köszönöm!


2011. márc. 27. 12:20
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

36/N köszönöm! Titkon számítottam ám ilyen hozzászólásokra is:) Örülök, hogy működhet így is, és sok boldogságot nektek:)


Másik válaszolónak: igen, szoktunk szeretkezni, sem a mennyiséggel, sem a minőséggel nincsenek gondok szerencsére. Érzem, hogy kíván engem, de a mostanában előkerülő feszültség alatt nem éreztem. Az egyik gond, hogy rövid idő alatt sokat felszedtem egy hormonális betegség miatt. Támogat engem, mellettem van, de gondolom neki is rossz, hogy változott a külsőm. Mondtam neki, hogy ideiglenes, és a kezelés után visszaáll a rend, bízunk benne.

2011. márc. 27. 13:04
 12/17 anonim ***** válasza:

A szerelem az, ami kizárja azt, hogy mást észrevegyen, meglásson. Ez a beszűkült tudat a garancia arra, hogy a fajfenntartásra azzal a partnerrel vállalkozok az ember, akit hibátlannak, egyetlennek lát. A természet csodája, amire rákényszerült a természet.

Ha nincs szerelem, leértékelődsz, látszanak az esetleges hibáid.

A párod most tart ott, ahol 20 vagy 30 év múlva kellene tartania.Egy szerelem végződhet itt, átalakulva szeretetté. De akkor még mindig ott van a szerelem emléke!

2011. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alulműködésed van? Mert én ugy híztam közel 20 kilót.
2011. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13:07: tökéletesen leírta! Annyit tennék hozzá, hogy neked ez elég? nem esne jól, ha az éjszaka közepén ímélt írna, hogy megőrül a hiányodtól? Hogy rózsát vinne, ajándékot adna, tűzzel ölelne magához? Én ezek nélkül nem mennék bele még egyszer egy kapcsolatba. Igen, elmúlik, de mi marad ha idős leszel? Az emlékek! És milyen emlékeid lesznek? Semmi ilyen, amiről mesélhetsz az unokáknak. Olyan meg nincs, hogy valaki nem szerelmes típus, ez egy egyszerű kifogás. Beéri kevesebbel, nem akar kockáztatni: ilyen van. De láttam már olyan embert szerelmesnek, akiről azt gondoltam, hogy előbb fognak a sziklák elmozdulni, mint ő valakit is szeressen.


Neked kell eldöntened, hogy ez elég-e neked. Ha igen, akkor sok boldogságot kívánok. Én azért a helyedben nem kötnék kompromisszumot, és megpróbálnám mással.

2011. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
8%
Ha már eldöntötted, hogy milyen választ vársz, akkor miért teszed fel a kérdést? Meg miért kell a nőknek ÁLLANDÓAN valamin problémázni? Örülj neki, hogy van, aki szeret. A rózsaszín ködnek meg semmi értelme, egyszer úgyis elmúlik.
2011. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Előző oldalon a "Tanító" mindent tud, csak éppen tanítani nem, na mindegy...


Én a saját esetemet írom.

Kb. 1-1,5 éve jöttem rá, hogy nálunk is hasonló a szitu. Ez rám nem volt igaz, anno borzalmasan vonzódtam hozzá, s boldog voltam, amikor összejöttünk, vak voltam, nem kicsit. Egyszóval szerelmes.

Bár ő nincs annyira karakán, hogy ezt be merje vallani nekem, egyenesen a szemembe. Azonban volt már mégis egy párszor olyan kijelentése, hogy ezért, meg ezért nem lehet engem szeretni. Ezeket az elején én sem vettem véresen komolyan, de egy ideje már igenis számítanak a szavak. Neki azonban vannak még olyan megnyilvánulásai is ezen kívül, ami egyértelművé teszi az érzéseit felém, vagyis, hogy nem szerelmes belém. Veszekedéseink, olyan hangnemben zajlanak, amit - érzésem szerint - olyan ember, aki szerelmes a másikba, egyszerűen nem enged meg magának, akármilyen hirtelenharagú is. Magyarán ő nem velem, hanem a gyerekei anyjával él együtt, s "csupán" csak ennyit is tesz bele érzelmi szinten. Ez egy ideje nagyon zavarta az önbecsülésemet, s egy ideje úgymond, szó szerint elkezdtem felértékelni magam. S igenis várom, hogy szerelemmel viszonyuljon felém. Bár tudom, ezt nem lehet erőltetni. Ezért sajnos elég nyilvánvaló az utunk végkimenetele....


A másik, amit mondani szeretnék: Arra jöttem rá idő közben, hogy amikor érzem, hogy nem szeret, akkor egyre jobban ábrándulok én is ki belőle, szép lassan. Ez nem egyik napról a másikra végbemenő elhatározás, hanem szép lassú kiábrándulás, fásultság, önbizalomvesztéssel kevert zagyvatag érzés. Nem holmi hirtelen, sértődöttségből generált valami.

s mindez úgy, hogy nálunk is az élet, s együttélés más területén működik a házasságunk. Csak a szerelem hiányzik. S bizony megijesztett engem az a tény - nem is olyan régen -, hogy rájöttem, bele tudnék szeretni másba. S ekkor döbbentem rá, hogy ha egy ember nem szerelmes, akkor nyitott lehet másfelé is. Igaz, amit fentebb írtak.

Miután ez leülepedett bennem, keseredtem el igazán, hisz, rádöbbentem, hogy ha ő is üres irántam szerelmi szinten, (csak emberként szeret), akkor valószínűleg ő is nagyon könnyen nyitott más irányba. Lehet, hogy konkrétan is van valakije? Akár plátói módon? Nem tudom, de nem csodálkoznék. S ez borzasztóan elszomorít.

Én tényleg nem így kezdtem bele ebbe a kapcsolatba. Olyannyira nem, hogy családot alapítottunk viszonylag hamar.


Sajnos, ahogy látom, én nem fogom bírni cérnával. Annyira hiányzik, hogy szerelemmel legyenek irántam, hogy nagy valószínűséggel nálunk emiatt kenyértörésre fog kerülni a dolog. Még tart ez az elszakadási folyamat, ezalatt még akár meg is fordulhat a dolog köztünk, de nem valószínű, hogy változni fog az érzése irántam. Szép lassan kiszáradunk.


Hát ennyi volt az én történetem. Annyi talán a különbség hozzád képest, hogy én nem a közelmúltban, hanem valamivel több, mint egy éve agyalok ezen.

2011. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

A Tanító,

ha te beéred ennyivel, jó.

De másnak miért kellene másodosztályon utazni?

2011. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!