Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szerelmes belém. Csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szerelmes belém. Csak szavakon lovaglás?

Figyelt kérdés

A barátom már jó 10 éve ismerem, még tini koromban lettünk barátok. Szép lassan a barátságból mélyebb kötődés lett, részemről szerelem, részéről ezek szerint nem. Mert a napokban beszélgettünk, és mondta, hogy részéről soha nem volt az a nagy fellángolás, rózsaszín köd, stb, az az érzés, hogy megőrül a másikért, értem. Már 3 éve vagyunk hivatalosan is egy pár, én 25 vagyok, ő 29.

Aggaszt a kijelentése. Mondta, hogy szeret, de határozottan érzi, hogy nem volt belém egy percig sem szerelmes. Nem kételkedem benne, hogy erős a szeretet, amit érez, de lehet-e így alapozni a jövőre, hogy neki hiányzott ez a fellángolás? Félek, hogy még mindig "csak" jó barátnak tekint, mint ahogy indult a kapcsolatunk. Félek attól is, hogy egyszer majd szerelmes lesz, mert az a véleményem, hogy szerelem nélkül nem élhetünk le egy életet.. Én komolyan tervezem, terveztem vele, de kételkedem abban, hogy le lehet e élni egymás mellett szerelem nélkül egy boldog, tartalmas életet. Mert egyszer majd lángolhat más iránt, de fáj, hogy irántam nem tud, és ennek hangot is ad.

Mi a véleményetek? Egy most nemrég feltett kérdés inspirálta az enyém, gondoltam oda válaszolok, de inkább kérdésként írom ki, hogy hátha több véleményt olvashatok. Köszönöm!


2011. márc. 27. 12:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen kérdésem lenne csak...

Ha nem szerelmes beléd,akkor miért van melletted? Mert nincs neki éppen más? Mert így kényelmes? Mert lusta belevágni egy másik kapcsolatba,ahol szerelmes lehet,vagy mert éppen Te jó vagy neki mindenféle szempontból addig,amíg nem talál igazi szerelmet? Ezeket mindenképpen megkérdezném tőle, ugyanis ha ezek közül bármelyikre igennel felel,akkor gerinctelenség,amit veled művel,és nem érdemled meg!

Nagyon sajnálom,hogy így alakult, remélem,hogy változni fog a szerelmi életed,és találsz olyat,aki igazán szeret,szerelemmel! :(

2011. márc. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes akkor így belekezdeni ebbe a kapcsolatba,vagyis nagy jövőt tervezgetni.Ha részéről nem ugyan az az érzelem van akkor nem esélyes.Neki is joga van szerelmesnek lenni és érezni a másik iránt többet,de ha ez nem megy neki nálad akkor nem kell erőltetni: S Így te sem lennél vele boldog,ha csak kényszerből lenne veled.Remélem tisztázódnak majd közöttetek az érzelmek!:)
2011. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hogy igazán mi ad igazi tartalmat egy kapcsolatnak, nehéz megmondani. Ahogy volt rá példa, hogy a nagy szerelem is hamar ellobban és beállnak a hétköznapok, épp válással végződik a nagy szerelem, ezért a te eseted sem zárja ki azt, hogy teljesértékű kapcsolatban élj a kedveseddel.

És hogy igazán mit jelentesz a férjednek, az úgyis akkor derül ki, ha nem vagy mellette. Persze erre módot kell találni. Ha meg szerelmes lesz, az olyannal is megesik, aki a mostaniba is az volt, aztán félrelép egy másikért, szóval érted, hogy mennyire nem ezen múlik a dolog.

Szerintem míg különösebb okot nem ad rá, nem kéne az általa elmondottakon ennyire agyalnod.

2011. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Csak lovakon szavaglás!

Lehet az erős szeretere is alapozni, de hogy megbízhatsz-e benne, az a jellemétől függ. Az is lehet, hogy képtelen szerelmes lenni (vannak ilyenek), talán nem kell félned attól, hogy másba szeret. Te ismered, neked kell tudnod, milyen.

2011. márc. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kérdeztem én is tőle, hogy akkor miért akar velem lenni annak ellenére, hogy nincs szerelem. Azt mondta, hogy azért, mert szeret, és ez neki bőven "elég". Megbízik bennem, én is benne, nincsenek nagy ajtócsapkodó veszekedések, érzelmi kitörések. Ez lehet, hogy unalmasan hangzik, de közel sem az.

Én boldog vagyok vele, de az utóbbi időben sok volt a feszültség köztünk, és ezt koronázta meg ezzel a beszélgetéssel.

Nem hiszem, hogy kényszerből van velem, hogy nem lehetne neki más. Elfogult vagyok természetesen, de nagyon "jó pasi". Úgyhogy abban biztos vagyok, hogy találna magának mást, ha akarna. Az lehet, hogy kényelmes neki, hogy megszokott a sok év alatt, mint barátot utána pedig mint társat is.

Csak iszonyú rossz, hogy nem tud értem úgy érezni, ahogy azt szeretném, és ahogy minden lány elképzeli magának, hogy a leendő férje nem ""csak"" szeretettel érez iránta. Direkt a dupla idézőjel, nem akarom lekicsinyíteni a szót, csak mégis kevés alapnak érzem.

2011. márc. 27. 12:42
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, ő is mondta, hogy a nagy rózsaszín köd mindig elmúlik, és helyette évek múlva vagy megmarad a szeretet, vagy nem. És hogy ő már így indul, becsüljem meg.


De a kérdés az, hogy Ti, válaszolók, elköteleződnétek-e valaki mellett, aki nem szerelmes belétek?

2011. márc. 27. 12:45
 7/17 anonim ***** válasza:

Itt az ellenpélda! Szerintem az én férjem sem volt belém fülig szerelmes...nagyon szeretett, féltett, kívánta folyamatosan, hogy velem legyen, de nem szerelmes fajta.

Mégis 4 év után megkérte a kezem, elvett feleségül és nyáron 14 éves házasok leszünk! :) Legyél nagyon boldog! Ja, és ha hivatalos a dolog, gondolom eljegyzett...miért tette volna, hiszen senki nem tartott pisztolyt a fejéhez!


36/N

2011. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A barátomnak volt egy időszaka, amikor ilyeneket mondogatott, majdnem szakítottunk is, de aztán rendbejött a dolog (bár az ördög bennem nem alszik... :S )De nekem nem olyat mondott, hogy SOHA nem szeretett, sőt olyat se, hogy ő beérné szerelem nélkül.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Óvatosan kéne ezekkel dobálózni, az biztos.

Gondolhatott a barátod arra is, hogy nincs az az olaszos, ajtócsapkodós,egymást kínzós kapcsolatotok, de ez lehet, csak belemagyarázás. Nem szerelmes, ez elég egyértelmű.

Én ez esetben nem mennék bele a közös életbe, és a további kapcsolatba sem. Ha szakítasz vele, esetleg rájöhet, hogy hülyeséget beszélt, de szánalmas,ha valaki csak akkor ismeri fel a másik értékét, amikor elveszíti...

2011. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szeretkezni szoktatok? Már bocsi a kérdésért de ez is velejárója egy kapcsolatnak.
2011. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egyes vélemények szerint ez pont így jó, mert a "szerelem úgyis elmúlik".

Én nem tudnék ilyen kapcsolatban élni, nekem kell a szerelem, meg a lángolás, és szerintem a szerelem nem is múlik el, ha az ember azzal van, akivel lennie kell.

A szerelem nélküli "kapcsolat" számomra barátságot jelent, és nem is értem, hogy akinél ez működik az hogy csinálja.

2011. márc. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!