Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy több éve tartó párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy több éve tartó párkapcsolatra mennyire nyomja rá a bélyegét, ha a fiú elkezd drogozni? És mit tehet a barátnő?

Figyelt kérdés
Sosem volt egy szent, mindig szerette azokat a dolgokat, amik züllesztenek (alkohol, cigi). Régebben együtt elszívtunk 1-2 spanglit, de mást abszolút nem. 1,5 hónapja vettem észre komolyabban, hogy a megszokottnál is furábban kezd el viselkedni, kiderült, hogy mostanában a haverjaival hozzányúlt a kokainhoz, meg egyszer-kétszer speedet felszívott. Totál kiborultam! Én az utóbbi időben el voltam foglalva a vizsgáimmal, eladtam a régi lakásomat, újat vettem, az anyámnak kellett segítenem a vállalkozásában, szóval azt sem tudtam, hogy milyen hónap van. Ezalatt ő minden hülyeséget csinált, mint kiderült. 2 hete olyan rosszul lett, hogy majdnem ki kellett hívni a mentőket, valami állat haverja adott neki valamit, amiről még most sem derült ki, hogy mi volt, de félrebeszélt, nagyon megijedtem. Erre az egészre annyi a válasza, hogy kicsit megzuhant, jót tettek neki ezek a dolgok. Minden lépését figyelem, pedig tele vagyok gondokkal, úgy érzem, nem hagyhatom magára, olyan, mint egy gyerek. Rettegek, hogy ezek a kis "ártatlan rosszaságok", ahogy ő nevezi, eldurvulnak, netán szükséggé válnak. Rengeteget próbálok vele beszélgetni, tényleg a szabadidőm 99%-ban az ő lelkivilágát ápolom, és én nem érzem azt, hogy bármi problémája is lenne, ami miatt kellenének ezek a hülyeségek. Kitalálta, hogy festeni akar, vett mindenféle dolgot, ami ehhez szükséges, egy ideig elvolt ezzel, aztán beleunt. Vett egy új gitárt, éjjel-nappal gitározott, aztán ebbe is beleunt. Neki semmi sem jó. Felőlem azt csinál, amit akar, de ha az lesz az új "hobbija", hogy elkezd komolyan drogozni, én megőrülök. Nagyon nagyon szeretem, de borzasztóan megváltozott mostanában, amibe belekezd, azt nem fejezi be, hanyag lett, gonosz, önző. A gonoszságot úgy értem, hogy vannak durva beszólásai, amikre azt hiszi, hogy milyen vicces, pedig nem, én meg nem tudok mindent vigyorogva fogadni. Együtt élünk 1,5 éve, itthon folyton a szétdobált cuccait kell pakolnom, a lakásban cigizik, ha átjönnek az elvont haverjai, el kell viselnem, hogy berúgnak, hangoskodnak és hülyén viselkednek. Nem konkrétan vele van bajom, hanem azzal, hogy ez az új társaság, amiben van, rossz hatással van rá, ez semmi jóra nem fog vezetni, én meg kikészülök mellette. Mit tegyek, hogy ne legyen belőle egy elzüllött alak, aki túlzásba viszi ezt a nemtalálom a helyem dolgot? Azt mondja, nem fog rászokni semmire, de könyörgöm, ezek a szerek tök veszélyesek, már most rá kellett szoknia, ha "csak párszor" használta őket, még ha nem is érzi. Nagyon félek, kérlek segítsetek.
2011. márc. 25. 22:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ennek a fiúnak annyira tetszik ez a züllött életforma, hogy Te, és senki, semmi más nem ér neki annyit, hogy felhagyjon vele. Csak és kizárólag érted mondom, addig szakíts vele, amíg tönkre nem megy az életed, pont azért, mert meg akarod menteni saját magától. Azt ugye tudod, hogy a drog a lelket öli ki az emberből? Még pár év, és lesz belőle egy agresszív @llat, akármilyen kedves fiú úgyamúgy, tönkrevágja az idegrendszerét. Előbb-utóbb semmi sem fogja boldoggá tenni, és Te ott leszel kéznél, hogy levezesse rajtad az elégedetlenségét. Húsz oldalban tudnám leírni, hogy miért menekülj tőle. Próbálkoztál már eleget, nem változtatott. minden szavadból látszik, hogy egy intelligens, jóravaló ember vagy, ne dobd el magadtól a saját lehetőségeidet. Egy hozzádillő társsal szárnyalhatnál, ő az idő múlásával csak letöri a szárnyaidat. Legyél okos, ne csak jószívű, segíteni csak annak kell, aki értékeli azt. Különben csak meddő próbálkozás, feleslegesen elvesztegetett évek. Akárhány éves, ha normális szülei vannak, esetleg velük tudatnám, hogy figyeljenek oda a fiukra, de ez nem a Te kötelességed. Minden jót, hozz jó döntést!
2011. márc. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem ismételném el újra, amiket előttem írtak, mindenkivel teljes mértékben egyetértek. Egyetlen dolgot mondanék el én is: adj neki ultimátumot: vagy Te, vagy a "barátai" és a drog. Ha szeret, akkor Téged választ, ha pedig nem szeret, akkor nincs értelme tovább együtt maradnotok.
2011. ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 mana007 ***** válasza:
Szerintem is adj ultimátumot, de előtte próbálj ki pár dolgot. Mondjuk adj még neki egy hónapot. Felelősséggel tartozol érte. Ha támaszkodhat valakire, úgy neki is könnyebb leszokni. Ne bulikba járjatok, hanem kettesben valahová. Vond el a figyelmét, vagy keress a neten valami nagyon ledöbbentő filmet a Rekviem egy álomért, szerintem eléggé tanulságos.
2011. ápr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!