Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy több éve tartó párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy több éve tartó párkapcsolatra mennyire nyomja rá a bélyegét, ha a fiú elkezd drogozni? És mit tehet a barátnő?

Figyelt kérdés
Sosem volt egy szent, mindig szerette azokat a dolgokat, amik züllesztenek (alkohol, cigi). Régebben együtt elszívtunk 1-2 spanglit, de mást abszolút nem. 1,5 hónapja vettem észre komolyabban, hogy a megszokottnál is furábban kezd el viselkedni, kiderült, hogy mostanában a haverjaival hozzányúlt a kokainhoz, meg egyszer-kétszer speedet felszívott. Totál kiborultam! Én az utóbbi időben el voltam foglalva a vizsgáimmal, eladtam a régi lakásomat, újat vettem, az anyámnak kellett segítenem a vállalkozásában, szóval azt sem tudtam, hogy milyen hónap van. Ezalatt ő minden hülyeséget csinált, mint kiderült. 2 hete olyan rosszul lett, hogy majdnem ki kellett hívni a mentőket, valami állat haverja adott neki valamit, amiről még most sem derült ki, hogy mi volt, de félrebeszélt, nagyon megijedtem. Erre az egészre annyi a válasza, hogy kicsit megzuhant, jót tettek neki ezek a dolgok. Minden lépését figyelem, pedig tele vagyok gondokkal, úgy érzem, nem hagyhatom magára, olyan, mint egy gyerek. Rettegek, hogy ezek a kis "ártatlan rosszaságok", ahogy ő nevezi, eldurvulnak, netán szükséggé válnak. Rengeteget próbálok vele beszélgetni, tényleg a szabadidőm 99%-ban az ő lelkivilágát ápolom, és én nem érzem azt, hogy bármi problémája is lenne, ami miatt kellenének ezek a hülyeségek. Kitalálta, hogy festeni akar, vett mindenféle dolgot, ami ehhez szükséges, egy ideig elvolt ezzel, aztán beleunt. Vett egy új gitárt, éjjel-nappal gitározott, aztán ebbe is beleunt. Neki semmi sem jó. Felőlem azt csinál, amit akar, de ha az lesz az új "hobbija", hogy elkezd komolyan drogozni, én megőrülök. Nagyon nagyon szeretem, de borzasztóan megváltozott mostanában, amibe belekezd, azt nem fejezi be, hanyag lett, gonosz, önző. A gonoszságot úgy értem, hogy vannak durva beszólásai, amikre azt hiszi, hogy milyen vicces, pedig nem, én meg nem tudok mindent vigyorogva fogadni. Együtt élünk 1,5 éve, itthon folyton a szétdobált cuccait kell pakolnom, a lakásban cigizik, ha átjönnek az elvont haverjai, el kell viselnem, hogy berúgnak, hangoskodnak és hülyén viselkednek. Nem konkrétan vele van bajom, hanem azzal, hogy ez az új társaság, amiben van, rossz hatással van rá, ez semmi jóra nem fog vezetni, én meg kikészülök mellette. Mit tegyek, hogy ne legyen belőle egy elzüllött alak, aki túlzásba viszi ezt a nemtalálom a helyem dolgot? Azt mondja, nem fog rászokni semmire, de könyörgöm, ezek a szerek tök veszélyesek, már most rá kellett szoknia, ha "csak párszor" használta őket, még ha nem is érzi. Nagyon félek, kérlek segítsetek.
2011. márc. 25. 22:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
sajnálatos módon te nem sokat tudsz tenni. vagy rájön hogy hülyeség vagy nem...
2011. márc. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég biztos vagy benne, hogy szeret, akkor adj neki ultimátumot. A barátomnál bevált, fontosabbnak ítélt engem. És ha egy pár hónapig bírja, onnantól már könnyebb lesz.
2011. márc. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy túl sok szabadideje van barátodnak? Ahogy kiveszem szavaidból, Te elég tevékeny van, a rengeteg munka, feladat mellett az sem tudod hol áll a fejed, párod meg mint valami kamasz, festeget, meg gitározgat, hogy elüsse ez időt.. Ráadásul azt mondod, hogy olyan komoly lelki háttere sem lehet a dolognak, hogy valami trauma érte volna. Nem biztos, hogy helytálló ez a feltételezés, de nem lehet, hogy mindent nagyon aláraksz? Meg úgy egész életében mindig valaki segítette, semmiért nem kellet küzdenie és életunt lett? Együtt is éltek, úgy tűnik ő nem csinál sok mindent.. Tudom, hogy segíteni szeretnél neki, de lehet, ha kicsit megszorongatnád, netán azt mondanád, hogy költözzön el, az eléggé megijesztené, hogy észbe kapjon, és változtasson. Lehet, hogy ez a túlzott pátyolgatás se tesz jót. Az sem kizárt, hogy pont azért csinálja, hogy rá figyeljenek, ajnározzák.
2011. márc. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kokain? Te jóóó ég! Ne is haragudj, de a barátodnak az a legnagyobb problémája, hogy a leírtak alapján jól ki van nyalva a segge, és még rátesz egy lapáttal, hogy mindenki rá figyeljen.

Én leülnék vele megbeszélni, hogy vagy abbahagyja ezt a hülyeséget, aztán kitalál valamit, ami végre tetszik neki, és összekapja magát, vagy mehet, amerre lát...

A szórakozásból elkezdett "kokainozgatás" nagyon könnyen súlyos függőséghez vezethet... Én nem akarnék arra ébredni, hogy a párom túladagolta magát, eladott a lakásból mindent, vagy mindenféle züllött fazon tekeregjen a lakásomban. Tudom, miről beszélek...

Őszintén? Azt gondolom, egy ilyen férfire (??) nem lehet alapozni, akármennyire szeretném, én dobnám.

22/L

2011. márc. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4 órás munkaidőben van egy múzeumban, szóval most elég sok szabadideje van. Az egyetemen műv.törit tanult, hát ez lett az eredménye. El akarja kezdeni ismét az egyetemet, hogy tanár legyen, de szerintem ez az ő életében nem a legideálisabb pálya. Én tanulok, közben dolgozom és elég kevés szabadidőm van, képtelen vagyok mindenre odafigyelni, anyagilag meg elég szarul állunk, ha az anyám nem támogatna, más munka után kéne néznem, ami azzal járna, hogy totál szétesnék. Remélem, ez átmeneti állapot és minden jobb lesz, de neki is kicsit változtatnia kéne (mármint a barátomnak). Túl nagy tervei vannak, de nem értük semmit.
2011. márc. 25. 23:36
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok, aki azt mondta, dobd ki... Had' kérdezzek már valamit... Részmunkaidős fizuból hogy telik kokainra???
2011. márc. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy túl sokat teszek érte, de ez eddigi életében is így volt, valahogy mindig körülötte forog minden. Nem tetszik neki ez vagy az, akkor új dologba menekül, persze ez sem az ő hibája, hanem azé, aki nem ösztönözte eléggé. Tegnap már sírva fakadtam, mert mire hazaértem, halomban álltak a piásüvegek, a füsttől alig láttam és kiderült, hogy a hülye haverjai itt gyülekeztek, majd leléptek a barátommal együtt, és kiszolgáltatottnak éreztem magam..régen nagyon más volt, már 17 éves korom óta ismerem, pár éve egy védtelennek tűnő, kedves srác volt, akinek annyi volt a hibája, hogy túl sokat álmodozott. Ez az idealizmus dolog meg már elhatalmasodik rajta, nem tud továbblépni egy jóideje
2011. márc. 25. 23:45
 8/13 anonim ***** válasza:

A kokain függőség néhány alkalom után kialakul. Nagyon kemény kemény drog és nem is vesz észre, hogy már függő! Én elrángatnám egy terepiára, vagy pszichológushoz. Ha szeret megteszi érted! Ennél többet Te jelenleg nem tehesz érte!


L/19

2011. márc. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az ultramenő haverjaival együtt használta, gondolom, hogy nem ő fogta magát és elment szerezni.
2011. márc. 25. 23:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Volt egy időben, mikor külföldről hazamentem én is megcsúsztam az ilyen dolgokon, buli és drog, fél év kellett, hogy rájöjjek elfogyott a pénzem nem tudok bulizni és drogozni sem. Nagy nehezen rávettem magam, ki kell jönnöm külföldre és ismét helyreállt az életem.

Ezt azért meséltem el, ha valami kényszer miatt kell leszokni, első időkben az lenne, hogy na hadd vegyek,

második időkben, de b...ó vagy, ki vagy te hogy megtiltsd, harmadik időkben, már kezd lenyugodni és minden lassan vissza állhat a régi kerékvágásba.

Bocsi a kifejezéseimért.

Ezzel a témával nehéz fába vágtad a fejszéd, ha már rászokott. Én inkább azt tanácsolnám, hogy menjetek egy vagy több hétre nyaralni, bárhová, csak ne ismerjetek senkit. Ez nem sérti meg a párod, hogy te le akarod szoktatni. És nem is tud a nyaralás alatt elcsúszni. És még ki is kapcsolódnátok picit:)

2011. márc. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!