Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan idomítunk egy férfit?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan idomítunk egy férfit?

Figyelt kérdés
Kissé talán durva a megfogalmazás,de a lényeg érthető:)Kíváncsi lennék Ti hogyan alkalmazkodtatok párotokkal együttéléskor,azaz pl:hogyan osztjátok meg a házimunkát,ki miből veszi ki a részét otthon.Alkalmazkodtok esetleg valami előre megbeszélt szabályhoz? Légyszíves életkort is írjatok:)
2011. márc. 24. 12:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
93%

Hát nekem ha nem is idomítani, de nevelni kellett, mert az anyja iszonyúan elkényeztette.

Szerintem a lényeg a következetesség. Tegyük fel, megbeszéltük, hogy mindenki elmosogat maga után. Sok nő ott szúrja el, hogy az elején, amíg még nagy a szerelem, ha ott hagyja a férfi a mosatlant, egy szó nélkül elmosogatja. Mindig. Aztán öt év múlva, amikor elmúlik a szerelem, a szemére veti a férfinek, hogy soha nem csinál semmit. A férfi nem érti, mi a baj, öt éve egy szó nélkül mosogat a nő, miért nem szólt előbb? Arra már rég nem emlékszik, hogy mi volt megbeszélve.

Még nagymamám mondta, hogy az első év a kritikus. Azok a szokások fognak rögzülni, amik ekkor kialakulnak. Szeretni kell a másikat, de nem szabad hagyni, hogy a fejünkre nőjön.

2011. márc. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
74%

Sztem nagyon pasi függő.

Valakit nem lehet "idomítani". A jelenlegi párom akivel együtt is élek az teljesen ebbe a kategóriába tartozik. Vmelyik nap is leültem vele erről beszélni, hogy akkor legyen valami, és azt mondta, hogy ő nem akar megalázkodni előttem...

2011. márc. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

A párom nem egy papucs típus, mégis sokszor segít nekem. Nem nagyon várom el tőle, mivel én éppen munkanélküli vagyok, így inkább én vállalom be a házimunka nagy részét.

Ettől függetlenül ha együtt vagyunk itthon és nem túl fáradt, szokott benne segíteni. Szeretünk együtt dolgozgatni a ház körül is, mindegy, hogy éppen "női" vagy "férfi" munka, a lényeg, hogy együtt legyünk.

32/N

2011. márc. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
44%
Meggyőződésem hogy minden férfit be lehet idomítani. Nekem volt egy rosszfiúm aki hát elég kemény csávó volt, egy börtön töltelék, és 3 év alatt úgybetörtem hogy a barátai rá se ismertek. Egy angyal lett, segítőkész, már szereti az állatokat is és rendesen szót fogad. Ja és 130 kilós és 93cm magas, én meg 160cm magas és 45kg vagyok. Mégis betörtem magamnak, mert nem fizikai módszert alkalmazok, hanem ha valamit jól csinál megjutalmazom. Nekem ez vált be.
2011. márc. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Az élet szerintem tök igazságosan van kitalálva ebből a szempontból.

Mindenki megváltoztathat egy embert, és annyi.

Az az egy ember Ő maga.

A többieket senki sem változtathatja meg.

Ha annyira szeret Téged valaki, hogy a kedvedért megváltozik, akkor lehet, hogy mákod van. Ugyanannyira lehet azonban, hogy peched van ezzel, mert már nem lesz az, akibe beleszerettél.


Köznyelven ezt úgy mondják: "A nő beleszeret a tigrisbe, hazaviszik, kiscicát nevel belőle, majd amikor rájön, hogy a tigris vonzza őt és nem a kiscica, elmegy keresni egy másik tigrist." Ergo: hülye minden tigris, aki hagyja, hogy kiscicává "neveljék át".


43/F

2011. márc. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
89%

Én maximálisan híve vagyok az egyenlő munkamegosztásnak, feminista vagyok, és mégsem tetszik ez az "idomítás" kifejezés, sértő a férfiakra nézve.

Ha úgy fogod fel, hogy nem vagy a párod cselédje, akkor alapból abból kellene kiindulni, hogy ő egy értelmes FELNŐTT egyenrangú ember, és nem egy nagyranőtt gyerek, akit Neked kell "nevelned".

Határozottnak kell lenni, de az a jó kapcsolat, ahol minél kevesebb határozottságra van szükség, mert a férfinak nincs ahhoz képe, hogy ő gépezzen, míg a nőnek egyedül a bele lóg.

Meg kell beszélni jó előre (nem összeköltözés után) a feladatok megosztását, és olyannal érdemes hosszútávban gondolkodni, akivel egyeznek az elveitek. Egy kőhímsovinisztát, aki szerint "zaszony = fakanál", teljesen és hosszútávon nem hiszem, hogy át lehet alakítani párját tisztelő, házimunkából egyenlő részt vállaló férjjé.

2011. márc. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

De sok nő ott rontja el, hogy ha a párja elfelejtette a megbeszélt részt megcsinálni, szó nélkül megcsinálja helyette, mert az könnyebbnek tűnik, mint nézni a kupit/koszt, vagy szólni és esetleg megkockáztatni, vállalni a konfliktust.

Illetve van, aki úgy gondolja,hogy az neki nem felel meg, ahogy a férfi csinálja, és ahelyett, hogy pl. megmutatná, hogy kell, ráhagyja és befejezi helyette - a férfi meg kapva kap az alkalmon, hogy szinte direkt ne csinálja jól, és így előbb-utóbb elszabaduljon.

Benne van az is, hogy sok nőnek túl nagy a rendigénye, de ez szerintem az évtizedes házicselédség nyomán mintegy tudatalatti "bosszú" alakul ki, amivel a semmittevő férj idegeire lehet menni. (pl.napi 5x porszívózás)

13.35

2011. márc. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten dolgozunk, de igazából magától jött hogy ki mit csinál.

Én főzök , mosok , takarítok,mosogatás megoldva mert van gép.

Ő megteremti a fát, ő gyújt be a kazánba, behordja, füvet nyír.Szóval a kinti munkák.

Ja és ő ágyaz reggelente.Hétvégén meg ő csinálja a reggeleit.

Ez nekem így pont elég.Én nem várom el hogy takarítson, de ő sem hogy kint nekiálljak valaminek.

De mikor nyáron van 1 hónap kemény túlórám 13-14 óra hétvége nélkül, akkor szó nélkül összetakarít ha látja hogy elvagyok maradva.

2011. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
75%
Pasiként azt mondom (de szerintem bármelyik pasi megmondja) h a másodiknak van igaza, csak ezt sok nő nem bírja felfogni agyilag, mert le van az agyuk korlátozva.
2011. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk a férjállat csinálja a házimunkát én pedig egy KFT tulajdonosa vagyok és mivel én keresem a pénzt a megélhetésre úgy osztottuk be a munka feladatokat hogy ő most főz takarít, egyébként nagyon jól főz :)
2011. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!