Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy hét múlva leszek harminc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy hét múlva leszek harminc éves és bepánikoltam. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Most jutottam el arra a szintre, amin másoknál csak nevettem régen. Harminc éves leszek és úgy érzem, sehol sem tart az életem. Tizenkét évig volt egy vőlegényem, de az agresszív viselkedése miatt elhagytam. Három éve élek egyedül, újra kellett kezdenem az életem. Van új kapcsolatom, de még nagyon friss és fogalmam sincs, hogyan fog alakulni. Viszont a környezetemben már vagy mindenki családos, vagy legalább komoly kapcsolatban él. Engem az utóbbi időben nagyon elkezdett frusztrálni a gondolat, hogy ennyi idősen még mindig csak itt tartok. Ráadásul az emberek is nagyon tapintatlanok, folyton olyan kérdésekkel bombáznak, hogy mikor fogok férjhez menni és gyereket szülni. Eddig ez nem nagyon zavart, de mióta foglalkoztat a családalapítás gondolata, nagyon érzékenyen érint. Jó lenne már egy biztos lelki háttér és tudni, hogy ha hazajövök munkából, vár rám valaki. Szeretném tudni, hogy van-e köztetek valaki, aki hasonló gondokkal küzd és ha igen, miként vélekedik erről?
2011. febr. 13. 01:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Boldog születésnapot és sok sikert, szép életet neked!

Ne aggódj!

2011. febr. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 22 éves vagyok, de sejtem mi érezhetsz...nem nagyon volt még komoly kapcsolatom, és a baráti körömben szinte mindenki már a családalapítás kérdésénél tart. És engem is mindig megtalálnak a ,,Navanmárvalakid" dumával...igen frusztráló.

Egyet lehet tenni: nehéz,de mással kell foglalkozni.

2011. febr. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. febr. 13. 01:11
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak 20 éves vagyok, de attól tartok én is így fogok érezni 30 évesen. Nincs bnőm, nem is nagyon volt és úgy néz ki, nem is lesz. A családalapítás engem is nyugtalanít. Szeretnék én is majd gyereket, de nem tudom elképzelni, hogy legyen vkim úgy. Vágyom a lányokra, csak valahogy nem akarom. Én azt tervezem, hogy a munkámba meg a hobbiaimba vetem bele magam, aztán majd ilyen 30-40 évesen örökbefogadok talán. Most nem önsajnáltatom magam. Télleg így látom. Nem kellek a lányoknak, de már igazából ők se nekem, tök jól meg vagyok egyedül. Viszont elkezdtem már érezni ezt a gyereknevelési ösztönt. Még elég halvány, de ahogy sejtem erősödni fog és elnézve a többi idősebb embert, komolyan tartok tőle, hogy be fogok dilizni, vagy valami hülyeséget csinálok. Vagy ami a legrosszab, akár meg is nősülnék, hogy majd egyszer gyerekem legyen. Najó, azt azért nem... (Jó a végét elpoénkodtam, de amúgy meg komoly.)
2011. febr. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell elkeseredni,én 26vagyok,de még én sem állok "stabil lábakon".Nem alakulhat mindenkinek egyformán az élete,de ez még nem baj.Én azt mondom,h inkább tartsunk itt,mintsem benne legyünk egy rossz kapcsolatban.Semmi gáz,nyugodj meg,csak pozitival eljön a mi idönk is:)
2011. febr. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Fura, pedig annyi nő keres olyan férfit, aki gyereket akar. Utolsó te egy nagy kincs lennél a szemükben.

Ne add fel, tuti biztos beléd szeret majd egy lány.


De ezt meg annyira nem értem, hogy hogyan kerülheti a "kereslet" meg a "kínálat" egymást. Úgy értem itt mindenki olyan normálisan tünteti fel magát, és ugye mindenki normális embert szeretne magának, és mégis.. Vagyis mégse.


Kérdező, semmiről nem vagy lecsúszva. Már az is hatalmas haladás, hogy ismét kapcsolatod van. Még ha friss is, azért érezned kell, milyen irányba haladtok! Ha meg nem, én megpróbálnám kideríteni. Bár persze ez attól is függ, mennyire friss. De pár hónap után én tökéletesen tudtam, hogy ez a fiú életem értelme lesz.. :)

2011. febr. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mint valaki aki általában pszichológiai nézi a dolgokat azt kell mondanom neked túlzottan szubjektív szemszögből nézed a dolgokat és ha továbbra is folytatod ezt a felfogást és ezt az antiszocializációs folyamatot könnyedén bele eshetsz egy olyan gödörbe amiből tényleg nem tudsz kikerülni.

A dolgok pozitív oldalát kell nézni van egy kapcsolatod ,de ha mondjuk nem jön össze még 34-35 éves korodig összeszedheted magad bár azon túl húzni már én se ajánlom ugyan is egyre jobban csökken az esélyed. Azonban pánikolás soha nem old meg semmit fel a fejjel és nézz szembe az élettel és ne hagyd hogy maga alá gyűrjön csak azért mert még 30 évesen nincs férjed és családod. Mások véleményére meg nem kell mindig adnod. Szóval fel a fejjel és egyenesen előre ;)

És előre is boldog születésnapot!

18/F

2011. febr. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit én is ezek a helyzetek egyvelege vagyok. Az idő telik és a nőkkel valahogy nekem sincs szerencsém, e mellett minden testvéremnek van már gyereke, és imádom őket. Ez most hülyén hangzik de szeretném ha édesanyámnak én is tudnék adni egy unokát mielőtt túl öreg lesz. E mellet én se látom a kiutat, nem is állok úgy anyagilag hogy családot megengedjem magamnak, de nincs is kivel. Már én is valami remete életet tervezek és a saját gyerekem helyett mindent az unokahúgaimra és öcsémre fogom költeni.
2011. febr. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, télleg boldog szülinapot. Mennyire bunkó vagyok, hogy elfelejtettem:D

20f

2011. febr. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen értem, mit érzel. Nekem ugyan még másfél évem van 30-ig, de végül is mindegy, mert 28 évesen sem tartok még ott (de még a közelében sem), ahol gondoltam, hogy ilyenkorra tartani fogok. Társam legalább van, és ez nagyon jó, nagyon szeretem őt is, és a kapcsolatunkat is. De a családalapítást még nagyon-nagyon messzinek érzem, anyagilag egyelőre képtelenek vagyunk normálisan megalapozni magunkat (ráadásul alig egy éve új életet kezdtünk abszolút nulláról egy idegen országban - szóval mondhatom, pont ugyanott tartok a stabil kapcsolattól eltekintve, ahol 18 évesen, friss érettségivel, és tojáshéjjal a fenekemen). Sokszor filózom ezen én is, és néha engem is pánik tölt el. Elszalad az életem, a vágyaim meg továbbra is előttem tornyosulnak.

Aztán próbálok optimistán gondolni a jövőmre, és dupla erőbedobással dolgozni érte. Ha nem hinnék benne, akkor tulajdonképpen nem sok értelme lenne (persze butaság lenne azt hinnem, hogy a körülményeimet csak én befolyásolom...)

2011. febr. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!