Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A saját HÚGOM az ellenfelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A saját HÚGOM az ellenfelem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a párom pedig 19. Korához képest nagyon érett és senki sem mondaná meg hogy ő a fiatalabb a kapcsolatunkban. Fél éve együtt is élünk.

A húgom 14 éves (ált.isk. 8. osztálya) Visszahúzódó, csendes, érzékeny típus.


Mostanában húgom különösen kezd viselkedni velünk kapcsolatban. Mikor a barátomat először mutat be a szüleimnek és a családomnak, a húgom úgy viselkedett ahogyan mindig. Megszeppenten, kislányosan.

Párommal néha hecceljük egymást, és mikor kettesben voltunk, viccből megemlítette hogy a húgom szerelmes belé. Én ezt teljesen képtelennek tartottam, merthogy a húgom nem ilyen. Húgomnak elmeséltem milyen hülyeséget mesél a párom, és ettől a kislány zavarban is volt.


Azóta akárhányszor viszem haza a páromat, húgom mindig ott van, keresi a társaságát. Csinosan öltözködik, úgy hordja a haját mint én, úgy öltözik mint én, úgy sminkel mint én. Feltűnősködik, mindennel és pózol mintha minden percben őt fényképeznék. Közben pedig párom reakcióját figyeli hogy mit szól. Feltűnően sokat nézi a páromat és feltűnően próbál nőiesen viselkedni a közelébe.

Gyönyörű lány, de kezd zavarni hogy valaki ennyire keresi a párom figyelmét. Én nem kislányosan...


Ti mit szólnátok ehhez a szituációhoz? Van mitől tartanom? Sosem voltam még ilyen helyzetben. Az osztálytársai eléggé érettek ebben a korban már sokuknak volt barátja, néhányuk k.va is 14 évesen.


Féltékeny típus vagyok, ez igaz és lehet hogy én nézem félre a jeleket. Mit tennétek a helyemben? Oktassam ki húgomat hogy merre meddig?


2011. jan. 31. 20:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

szerintem próbáld megkérdezni, hogy miért teszi ezt... meg beszélni a fejével, hogy ez nem helyes, nem szeretnéd, ha emiatt baj lenne köztetek.


tudod, velem is volt hasonló, csak én a kistestvér vagyok, a nővérem 10 évvel idősebb nálam. mondjuk én nem adtam ennyire nyilvánvaló jeleit annak, hogy tetszik a barátja, meg olyan 10-12 lehettem, de azért biztos levágós volt. a nővérem eléggé kiborult, aztán elültetett beszélgetni, hogy csillapodjak le kicsit.

persze ez amúgy is egy hülye kor, tombolnak a hormonok, meg én alapból utáltam a nővérem akkor, túl nagy volt a korkülönbség, hogy megérthessük egymást, de azért vettem az adást.

2011. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


20:47, szerintem ezt fogom csinálni. Köszi, a válaszod kicsit visszafogott a dologgal, én torokra mentem volna :D Dehát mégiscsak a testvérem, ezért tapintatosnak kell lennem, ahogy javasoltad.


Párom próbálja nem venni a jeleit. Annak ellenére hogy nem beszéltünk erről így konkrétan.

Bunkó nem lehet húgommal, nem akar illetlen lenni, ráadásul szeretne minden családtagommal jól kijönni. szüleim legtöbbször ott vannak ilyenkor, és előttük sem lenne jó ha bunkózna a "család kedvencével".


Szárnypróbálgatás, ez igaz. De tapasztalat hogyha valamit hagyok, akkor az elfajul. És én még időben szeretném elfojtani.

2011. jan. 31. 20:56
 13/22 A kérdező kommentje:

20:56 köszi!! Ez nagyon sokat segített! Nálunk is hasonló a helyzet mint nálatok. korkülönbség 8 év, ráadásul nem vagyok jó nővér sem. zsörtölődök szegénnyel mindig, ezért nem csoda ha engem annyira nem kedvel. De azért a tisztelet eddig megvolt felém.


Ez lesz, megbeszélem vele higgadtan. Köszönöm!

2011. jan. 31. 20:58
 14/22 anonim ***** válasza:
20:56 vagyok. ja igen. azt kihagytam, hogy nálam ez nem olyan szerelem dolog volt, vagy ilyesmi, így utólag azt hiszem, rivalizálás, meg irigység. szóval ha leülsz a hugoddal beszélni, ezt is vedd figyelembe. nekem akkor sokat segített volna, ha a nővérem több időt tölt velem, meg jobban kijövünk.
2011. jan. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
nagyon szívesen :)
2011. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszi! Hát igen... sajnos azt a sok évet nem tudom visszacsinálni. Mostanában amióta a párom van azóta megváltoztam, lenyugodtam, így próbálok is több időt tölteni vele. De azóta a szája is nagyobb felém nézve, és több dolgot is enged meg magának. Pl sokszor néz le, sokszor tart hülyének. Viccesen fogom föl, de azért zavar...


Aranyos lány ő, és biztos vagyok benne hogy nem szerelem van a háttérben. Hanem talán ugyan az mint nálatok. Irigység, rivalizálás, győzni akarás... De ezt időben szeretném tisztázni.

2011. jan. 31. 21:03
 17/22 anonim ***** válasza:

ez most nem annyira a témához tartozik, de most a legjobb amit tehetsz, hogy próbálsz vele jól kijönni. ha valamit helytelenül tesz, akkor tudasd vele, legyen szó viselkedésről, vagy bármiről.

később le fog csillapodni, és ha mindketten törekedtek rá, nagyon jóban lesztek :)

a jelen helyzetet nézve, meg beszélj vele, aztán ha látod, hogy rájött, mi a helyzet, akkor a barátoddal elvihetnétek korizni, vagy moziba, vagy akármi, hogy lássa, hogy azért nem akarod kigolyózni az életedből, vagy akár kettesben is mehettek, ha hármasban nem akarod.

most 21 vagyok, és a nővéremmel igen csak viharos volt a kapcsolatunk, de 2-3 éve rendeződött, azóta nagyon jól elvagyunk, gyakran beszélünk, és sokkal több nekem, mint akármelyik barátnőm. főleg hogy régebben csak sóhajtoztam, mikor próbált valamit mondani,hogy "jaaaj, a hülyéje", mostanra rájöttem, hogy 10 évvel több tapasztalat azért mégis valami. együtt járunk bulizni is, szóval nyugi, minden rendben lesz :)

2011. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Örülök hogy segítetek ezekkel a hozzászólásokkal, mert nagyon pocsék nővér vagyok :S De igyekszem változtatni a dolgokon!
2011. jan. 31. 21:11
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem! Pont, hogy nem vagy az!
2011. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy köszönöm!

Hát... most beszéltem vele, alig 10 perce. Fele annyit sem mondtam el amennyit terveztem, de így volt a jobb. Nem akartam, mindent a nyakába zúdítani. Úgy ismerem hogy egyből fel fogja fogni... Ráadásul nagyon izgultam, nem akartam ezt a beszélgetést de muszáj lépni mielőtt elharapózik a dolog.


Megmondtam neki hogy észrevettem, hogy mostanában próbálgatja a szárnyait, és hogy ezzel nincs is gond mert én is ezt csináltam a korában, de olyan fiún kéne gyakorolni aki nem foglalt. És a saját korosztálya.


Erre úgy tett mintha nem értené hogy mi a helyzet, és közölte hogy nem mozdult rá a barátomra.


Mondtam neki hogy tudom hogy nem mozdult rá és hogy nem hiszem el hogy tudat alatt csinálná ezt. hogy most úgy viselkedik ahogyan szokott de mikor ott a párom akkor nőként tekereg előtte.

Mondtam neki azt is hogy nem haragszom rá.

Megemlítettem neki hogy ez ciki, gáz és hogy ne viselkedjen olyan kis ribi módján mint a barátnői. És azt is mondtam hogy azért (is) szólok én, mielőtt a párom ezt észrevenné és ő állítaná le.



Megértette, úgy néz ki. Várom a következményeket. Remélem nem rondítottam bele a párom és a közte lévő jóviszonyba, hanem visszatereltem a normális módba. Legalábbis nagyon remélem. Nem akarom hogy ez nagyon befolyásolja húgom jellemi fejlődését. Engem az ilyen apró kritikák agyon földhöz tudtak vágni ennyi idősen :S


Ha nem változik a helyzet akkor pedig jobban és erélyesen kifejtem neki.

2011. febr. 1. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!