Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a távkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a távkapcsolatról? Működhet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 10:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hopp, lemaradt. 120 km van köztünk. Ő 23, én 18. 1 év múlva abba a városba fogok költözni, kérdés, hogy várjuk-e addig (ugye ez nem garancia, hogy tudunk) vagy pedig vágjunk bele. Viszont ha most nem működik a táv miatt, akkor lehet, hogy akkor sem fog, ha már együtt lehetünk.
2011. jan. 27. 10:32
 2/14 Fülünyúl ***** válasza:

Gratulálunk, Ön az 1500. távolsági kapcsolatot kérdező a GYK-n, nyereményét e-mailben küldjük.


A válasz amúgy rövid és egyszerű: nem.

2011. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a távkapcsolatban, nekem a legnagyobb távolság az 60km volt de én azt se bírtam, szóval nem.
2011. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 nielindi ***** válasza:
működik/működhet. de ez 2 emberen múlik. siófokon lakom, pécsen tanulok, a barátom kecskeméti. sokat utazok, de megéri, vele lehetek. nem teher felülni egy buszra. az óráimat ugy alakítom, h csütörtökön megyek hozzá, hétfőig maradok. szerintem ez nem kevés. most vizsgaidőszakban kimaradt 1-2 hétvége, de mégsem dőlt össze a világ.
2011. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Elsőnek: direkt próbáltam úgy feltenni a kérdést, hogy előtte kidobjon több találatot, hátha volt már, de legnagyobb meglepetésemre egyből kitette:D
2011. jan. 27. 10:47
 6/14 Fülünyúl ***** válasza:
Akkor szar a rendszer. :)
2011. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Működhet. Például olyan esetekben, ahogyan azt a ma 10:42-es válaszoló írta.


De ez a körülmények, és a két ember függvénye is.


Körülmények:


- van-e lehetőség 2-3 hetente együtt tölteni 2-3-4 napot egyhuzamban? (Ha van, akkor szerintem fenntartható a kapcsolat, ráadásul jó kapcsolat)


- van-e a rendszeres utazáshoz megfelelő anyagi keret?


A két ember típusa:


- Tudnak-e a másikban bízni, és hűségesek maradni? El tudják-e viselni, hogy szex két-három hetente van köztük?

Tudják-e magukat így is jól érezni a kapcsolatban, hogy két-három hetente találkoznak?


- Előbbre való-e, hogy a másikat láthassák, a saját fáradtságuknál?


- Hajlandóak-e minden nap beszélni egymással (skype, msn, ímél, sms, telefon, stb...), hogy fent maradjon a kapcsolat a találkozók közt?


Ha ez MIND adott, akkor működhet jól egy távkapcsolat. Persze nem a végtelenségig, de 1-2 szerintem bőven, míg nincs lehetőség egy helyre költözni.

2011. jan. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy volt nekem is távkapcsolatom. Busszal egy óra hossza volt köztünk.

Ez szerintem nem is lett volna annyira távkapcsolat, mert tudtunk volna találkozni minden 1., 2., és 4. hétvégén a hónapban.


A probléma az volt, hogy a barátom, ha fáradt volt, nem akart utazni hozzám. Neki előbbre való volt a fáradtsága, mint, hogy találkozhassunk. És annyira nem akart beszélgetni velem se ímélben, se msn-en, se skype-on, mert "nem szereti". Ez nem is lett volna baj, ha hetente többször tudunk talizni, de így igen.


Nálunk a körülmények szerint simán mindent meg lehetett volna oldani, viszont ő nem olyan típusú ember volt, mint kiderült, akivel távban lehet egy kapcsolatot fenntartani.


Azért írtam le, hogy lásd, ez sok minden függvénye.

2011. jan. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen. Minden nap msn-ezünk vagy sms-ezünk, esetleg telefonálunk, most úgy gondoltuk, hogy tovább lépünk, szerintem ezzel nem lenne baj. A bizalommal sem, maximálisan megbízok benne, egyáltalán nem vagyok féltékenykedő típus, és ő sem. Biztos vagyok abban is, hogy hozna áldozatokat azért, hogy találkozzunk.

A körülmények viszont nem a legjobbak, havonta max 2x-3x tudnánk egy napot egymással tölteni... Attól félek, hogy ez nem elég ahhoz, hogy minden porcikáját ismerjem, hogy teljesen megnyíljunk egymásnak. Remélem érthetően írtam le.

2011. jan. 27. 11:21
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, jól értem, hogy még nem találkoztatok?


Hát... szóval havonta 2-3 tali megoldható lenne, de csak egy-egy napos. Azért így is lehet valamennyire közel kerülni egymáshoz, de ez megint csak függ mindkét illető féltől. Én sem tudtam ennél többet talizni a barátommal (előző vagyok), mégis nagyon megszerettem.

De ez tényleg nem biztos, hogy mindenkinél így van.


Amire már utaltál te is. Arra is készülni kell, hogy távkapcsolatban egymás megismerése jóval tovább tart.

Teljesen más 1-1 napokra találkozni valakivel időnként, mint vele élni, vagy eltölteni vele egy egész hetet.

Itt az a buktató, hogy megkedveled nagyon, az egy napos talik alapján, és ha esetleg később lehetőség lesz sokat együtt lenni, akkor csalódsz és meglepődsz, mert felefedezed sok, eddig neked nem ismert rossz tulajdonságát. (De ez a dolog a nem táv. kapcsolatnál is bent van a pakliban, ha együtt élésre kerül a sor, csak kisebb eséllyel).

2011. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!