Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehetne tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A páromék anyagilag sokkal jobban állnak mint én és a szüleim.

Nekünk havonta 130-140.000 Ft-ból kell megélnünk,ebből rendezni a számlákat,stb...

Ők kapnak támogatásokat,éves szintem bemegy nekik 20-25.000.000 Ft.

És mondhatni,hogy a falujukban ők a leggazdagabbak,és ezért néha kissebbségi komplexusom támad,mert úgy érzem,hogy a szülei e miatt lenéznek engem és a szüleimet.

Szeretnénk a párommal összeköltözni,van egy ház amit az ő szülei ezelőtt 10 évvel felépítettek,benne van a központi fűtés,víz,minden,ami kell.Csak ki kellene festetni,parkettákat csiszolni,ajtókat beüvegezni,és berendezni.

De nekem és a szüleimnek erre nincs pénzünk,ezért a párommal úgy döntöttünk,hogy nyáron uborkázunk,itt az ő kertjükben,és a pénzt rakjuk lefelé hogy be tudjuk bútorozni a lakást.

Karácsonyra már szeretnénk beköltözni,de nem tudom,hogy a párom szülei ezt hogy képzelték el.

A ház csak ott áll üresen.

A párom 25 éves,én 22/L.


2011. jan. 23. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ülj le beszélgetni a párod szüleivel erről. de tényleg. hisz egy család lesztek úgyis. jobb még az elején megbeszélni a dolgokat.
2011. jan. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy nem tudok velük beszélgetni.

Sosem tudtam,4 éve vagyok együtt a párommal,de a szüleit mintha nem is érdekelném.

Soha nem is kérdezgettek rólam,vagy a családomról.

Ha kettesben vagyok velük,néma csend van.

2011. jan. 23. 10:21
 3/13 anonim ***** válasza:
A "néma csendet" te nem tudod megtörni? Vagy nem olyan a helyzet? Esetleg nem tudnál velük ezekben a néma csendekben beszélgetést kezdeményezni? Még ha nem is erről a témáról.
2011. jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De volt már rá eset!

És ha kérdeztem valamit,válaszoltak és annyiba maradt.Nem volt tovább beszélgetés.

2011. jan. 23. 10:27
 5/13 anonim ***** válasza:
És az nem lehet, hogy nem az van, hogy "nem érdekled őket", hanem egyszerűen nem túl bőbeszédűek? Pároddal erről beszéltetek már, hogy hogyan viszonyulnak a szülei te hozzád?
2011. jan. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sz@rd le a szüleit. Bár ehhez az is kell hogy a párod is melletted álljon ki ha a helyzet úgy kívánja.

Vidéki "helyi gazdagok". Ismerős a téma. Egész életükben harácsoló család akik miután kicsit megszedték magukat azt hiszi hogy mindenkinél különbek?

Ha a párod nagyon "anyás" és a szülei irányítják, akkor lehetnek később gondjaid.

2011. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen,már többször is szóba jött ez a párom és köztem.

A párom azt mondja ne törődjek velük,az ő szülei ilyenek.De az bánt,hogy mással el tudnak beszélgetni,nevetni,csak a fiúk párjával nem.

Az ő szülei elég régimódiak,nem tudnak az életben semminek örülni.

Az anyja 54 éves,az apja 57...a párommal szóba került már a gyerek is..de az anyja ezt mondta h Isten őrizz,majd ráértek 7 év múlva pelenkázni.

De ezt nem nekünk mondta,hanem másnak,csak visszahallottam.

És volt már rá eset,hogy a konyhában suttogva próbált az anyósjelölt mondani dolgokat rólam és a szüleimről,de meghallottam,pedig úgy akarta mondani,hogy ne halljam,se én se a párom.

Sokat megbántott már az anyja.

2011. jan. 23. 10:33
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem anyás,és elege van sokszor,hogy csak ugráltatnák mindig.Holott a bátyja nem csinál semmit a családi gazdálkodásba,mert kövér és nem bír dolgozni.

Külön életet akarunk,4 év után már lehetne.

2011. jan. 23. 10:35
 9/13 anonim ***** válasza:

Na így már érthető a helyzet. Azt hittem, hogy fiatalabbak a szülei. Felesleges ezen törni magad, ne foglalkozz velük. Ne legyen kisebbségi komplexusod, talán nincs is rá okod, csak bemagyarázod magadnak. Egyrészt nem a párod kerít 25millió forintot évente, hanem a szülei. A te szüleid pedig 150 -et keresnek egy hónapban. Nyilván jobb a több, de jó a kevesebb is. Meg ha szeretitek egymást, akkor ne foglalkozz ezekkel a dolgokkal, mert ezzel csak tönkre teszitek a kapcsolatotokat.


Amit tehetsz, hogy ha kerülik a beszélgetést, akkor kerülöd te is. Szerintem. Anyagiakkal meg ne foglalkozz. Szeretitek egymást nem?

2011. jan. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy rossz anyós/após meg tudja keseríteni az életet.

Könnyű azt mondani hogy ne törődj vele,mégis el kell majd őket viselned éveken keresztül. Lehet nem ártana távolabb költözni tőlük,hogy ne keljen nap mint nap nézni őket,de ez már a ti döntésetek.

2011. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!