Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mért nem működhet? (Kérdésed...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mért nem működhet? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy az exekkel nemérdemes foglalkozni keress mást az biztos jobb stb. de kérdem én miből gondoljátok azt, hogy más jobb mint ő? Más is ugyan úgy megtalálhatja a hibáidat és az miatt hagy el azt meg nem kell mondani, hogy megváltozol mert egy mondat meg pont ellenkezőt mondja " más miatt ne változz meg" szóval azért kell valakit szeretni aki, és ez így lenne rendjén, de még is a legtöbb ember nem tudja ezt elviselni, tolerálni vagy legalább is nem akar áldozatokat hozni, hogy jó legyen minden mert igen is jó lehet egy olyan emberrel a kapcsolatod akit már egyszer szerettél.

A dolog fordítva is igaz mármint új partnerrel. Hibázhat ő is vagy csak valami nem tetszik rajta és az miatt mentek széljel de mért? Miért nem lehet kommunikálni egymással és ember módján megbeszélni bármit?:) Miért hiszitek azt, hogy nem működhet újra egy kapcsolat?


2011. jan. 6. 22:24
1 2
 1/14 szamóca. ***** válasza:
100%

neked még nem votl olyan párod aki léynegében a teljes személyiséged meg akarta változtatni:))

az igaz hoyg senki miatt nem szabad változni, úgy kell szeretni ahogy van. de pont ezért meg kell találni azt a valakit, akit úgy tudsz szeretni, hibáival együtt. az exekről már kdieürlt hogy nem megy. Az új partnerről is kiderülhet, hát akkor vele is szakítassz. nem tudhatod, de amig van rá esély hoyg más jobb lesz, probálkozni kell.

áldozatokat hozni egy dolog, de feladni önmagad egy másik emberért... az nem fér bele.

2011. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Röviden? Mert egyszer már kiderült hogy nem működik. Ezért lett vége ugyebár. Hosszabban:


A régi szeretőkről:

Hogyan lesz valakiből régi szerető? Szakítással. A szakítás pedig rémesen kínos. Bármelyik oldal is kezdeményezi, végül is halálos sértés hangzik el, az, hogy valaki nem kell többé. Ennek a sértésnek súlya van - ilyet komolytalanul senki sem mond. Erre a sértésre nincsen bocsánat.

Szánalmas indokok azok, amik miatt felhívják a régi szeretőt: lustaság és kétségbeesés. Aki túl van élete első szerelmén, akinek önbecsülése és tartása van, az nem tesz ilyet. Mielőtt megtennéd tedd fel a kérdést: Csak ennyire vagyok képes?

A régi szeretőnek nem emlékszem a nevére. A régi szeretőtől tartózkodom. A régi szeretőre nem gondolok. A régi szeretőről nem beszélek.

2011. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen ez az alap emberi tulajdonság, elfutni és elmenekülni. Ha egy autó meghibásodik akkor azt szerelőhöz visszük, hogy a hibát amiért nem működik rendesen helyrehozzák. Egy kapcsolatban is helyrelehet hozni bármit, csak ügye itt két ember akaratán múlik (helyrehozásalapon lényegében meg kell beszélni a zavaró dogokat)

Lehet én nem tudom ezt megérteni, de egy kapcsolatban történnek jó és rossz pillanatok, ügyebár a rossz dolgok szoktak előtérbe lenni, de mért is? Mért nem lehet a jó dolgokra emlékezni és arra törekedni, hogy még több jó történjen hisz tudjuk az exünkről/párunkról, hogy az igen is képes olyan dolgokra ami minket boldoggá tud tenni és mindenki azt a "boldogságot" keresi egy kapcsolatban vagy tévednék?

2011. jan. 6. 23:38
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyszer már el is hagytad, biztosan nem ok nélkül.
2011. jan. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem minden kapcsolatot éri meg mindenáron fenntartani.
2011. jan. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Egy kapcsolatban is helyrelehet hozni bármit"

Amíg tart. Ha már egyszer véget ért, az kicsit olyan mint megpróbálni meggyógyítani egy hullát.

2011. jan. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elnézést, rossz hasonlat. Olyan mint megpróbálni megjavítani egy totálkáros autót.
2011. jan. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Egyszer már el is hagytad, biztosan nem ok nélkül."


Persze mindennek oka van, de cselekszik az ember úgy ahogyan nem kéne vagy később jön rá, hogy még is máshogy kellett volna állnia a dolgokhoz. Gondolom így megmondtam, hogy nem én hagytam el, de nem is ez a lényeg most.


"Nem minden kapcsolatot éri meg mindenáron fenntartani."


Van benne igazság, jól látod, de ép ez az, hogy nem tudják meg ha meg se próbálják. Azért azt kifejtenéd, hogy miért nem érdemes fenntartani egy kapcsolatot. Csak egy egyszerű példával.


"Amíg tart. Ha már egyszer véget ért, az kicsit olyan mint megpróbálni meggyógyítani egy hullát."

Erre nem sokat tudnék írni.

Igaz célszerűbb akkor cselekedni míg tart a kapcsolat és időben észrevenni, hogy gond van, de ez esetben ez nem kivitelezhető hisz már nincsenek együtt. Az meg nem igaz, mert igen is sok példa rá, hogy újra összejöttek régi párok és boldogan élnek, akkor ott hogy ment a dolog? Valamit még is tettek KETTEN azon érdekében, hogy újra egymásra találjanak. Nem hinném, hogy az kell ide,hogy együtt legyünk vagy akár külön az a lényeg, hogy tudjanak és akarjanak egymással kommunikálni, megbeszélni mindent! Persze a gondolkodás, mindenkinél más.

2011. jan. 6. 23:55
 9/14 anonim ***** válasza:
Például ha egy kapcsolat több szenvedést okoz, mint örömet. Akkor nem éri meg.
2011. jan. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nem vagyok szerelmes, gondolkodás nélkül szakítok. Ha a másik bántalmaz, szerelmesen is megteszem.
2011. jan. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!