Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikor nevezhető egy kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor nevezhető egy kapcsolat KOMOLY kapcsolatnak? Mitől függ ez? Együtt töltött idő? Közös tervek?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem ezt, mert nem tudom, én például mit válaszolhatnék arra a kérdésre, hogy volt-e komoly kapcsolatom.


Húszas éveim közepén járó nő vagyok. Gimiben volt pl. 2 éves kapcsolatunk (nem volt szex, mert igazából nem szerettem őt, csak haveromként). Utána a leghosszabb 8 hónapos volt, ott sem volt szex, mert 1. távkapcsolat volt és ritkán találkoztunk, 2. (és ez a fontosabb indok) nem igazán bíztam meg benne, nem éreztem azt, hogy megérdemelne. Bár az elején ő már tervezgette velem a jövőt, hogy én leszek a felesége (!), amit én kicsit irreálisnak éreztem, és hamar ki is derült, hogy nem illünk egymáshoz.


Ezeken kívül csak ennél rövidebb időtartamú kapcsolataim voltak, ahol szintén nem volt szex. Egyvalakivel tudtam volna elképzelni, de sajnos az csak 6 hétig tartott.


Egyébként csinos és intelligens nő vagyok, nyilván megvannak a magam lelki problémái, de nem vagyok ufó (bár tudom, ritka dolog a szexuális tapasztalatlanság ebben a korban).


Szóval azt kérdezném: most mondhatom, hogy volt komoly kapcsolatom (pl. az a 2 éves gimis anno), vagy sem? Én inkább azt szoktam mondani, hogy igazán komoly még nem volt, mert egyik kapcsolatomat sem éreztem annak.


Tehát: mitől komoly kapcsolat egy kapcsolat?


2011. jan. 6. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Komoly kapcsolatnak az nevezhető, amit mind a két fél annak gondol, komolyan veszitek egymást, és hosszabb távon is el tudod képzelni a másikat magad mellett. Nem csak azért vagy vele, hogy legyen kivel kufircolni.
2011. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én eddig senkivel sem azért voltam együtt, hogy legyen kivel kufircolni. :) Mivel hogy senkit sem éreztem eddig olyan közel magamhoz, hogy lefeküdjek vele.


A gimis 2 éves kapcsolatom pl. a definíciód szerint (amivel tkp. egyet is értek) nem nevezem komolynak, mert ő lehet, hogy annak gondolta, de én nem.


A 8 hónaposat pedig mindketten komolyan gondoltuk (bár az más kérdés, hogy tudat alatt valószínűleg éreztem, hogy nem az igazi, nem véletlenül nem tudtam lefeküdni vele). Na, például erről nem tudom eldönteni, nevezhetem-e komoly(abb) kapcsolatnak.

2011. jan. 6. 14:46
 3/9 anonim ***** válasza:

alapvető kérdés, mitől komoly 1 kapcsolat?

A van kufirc akkor komoly a kapcsolat? XD dehogy..


22/F

2011. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerintem sem attól komoly egy kapcsolat, hogy van qfirc, nem is állítottam ezt. :)


Várom még a válaszokat, hogy mitől az!

2011. jan. 6. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek az elsővel. Ha mindketten komolyan gondoljátok, nem a szexért vagytok együtt, hanem mert szeretitek egymást, és tervezitek a közös jövőt, akkor az a kapcsolat komoly. Az alapján, amit írtál, a 8 hónapos kapcsolatodat lehet komolynak mondani, nem kell ahhoz szexelni, hogy az legyen egy kapcsolat. Én 1 év után feküdtem le a barátommal, de a legelejétől kezdve azt tervezzük, hogy együtt öregszünk meg, és fél év után is ugyanúgy komoly kapcsolatnak tekintettem, mint most, 3 év után. Mellesleg megjegyzem, hogy nagyon becsülendő, hogy nem adta oda csak úgy akárkinek a szüzességed, csak azért, hogy ne legyél már szűz. Bárcsak több ilyen lány lenne még a mai világban, akik az igaz szerelmet várják, és olyannal vesztik el, akit érdemesnek tartanak rá. Mikor én 17 voltam, nálunk is a legtöbb barátnőm így gondolkozott, és így vesztette el, olyan fiúval, akivel azóta is együtt van (3-4 éve), viszont manapság már nem ezt látom, már a 15 éves kislányok is szexelnek... Persze van kivétel, van, aki a 15 évesen megismert párjához megy hozzá, de ez elég ritka. Bocs az offért, csak jó végre ilyet is hallani, és tudni, hogy nem csak én meg pár barátnőm vártunk a megfelelő emberre :$ 20/L
2011. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok!


Minden kornak megvan a maga komoly kapcsolata.. A szerelem mindenhol ok hogy lennie kell.. De 15 évesen más mint 20 évesen és 25 évesen?

Talán a 2 ember viszonyulásán múlik, hogyan kezeli a másikat, és mikor mire hogyan reagál.. Pl.: azt nem nevezném komoly kapcsolatnak, mikor a ffi féltékenységi jelenetet rendez azért mert a csaj szóba elegyedett egy másik ffi-vel. Szerintem szituációkon, és viselkedésen múlik az egész..


22/F

2011. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha egyik partnerembe sem voltam szerelmes, akkor pláne nem nevezhetem komoly kapcsolatnak egyiket sem. Amúgy jó gondolat ez tényleg, hogy minden korban mást jelent a komoly kapcsolat.
2011. jan. 6. 22:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan is van, hogy az egyik fél számára komoly volt, a másik számára nem. Nekem is volt egy távkapcsolatom, másfél évig tartott, 17-19 évesek voltunk. A srácnak (és egy ideig nekem is) nagyon komoly tervei voltak velem, beszélgettünk már eljegyzésről, házasságról, egymáshoz költözésről. Ennek a kapcsolatnak több, mint 2 éve vége van, és most, hogy így visszagondolok, nem volt komoly. Hiába éreztem AKKOR úgy, hogy szerelmes vagyok, el tudnám képzelni vele az életem további részét is, megváltoztam. Más a felfogásom, mások az igényeim, mint akkor voltak, az életben is, és párkapcsolat terén is. Szóval szerintem nemcsak attól függ, hogy hogyan viszonyulnak egymáshoz az emberek, hogy szerelmesek-e egymásba, el tudják-e képzelni egymással a jövőt, hanem inkább felfogás kérdése.
2011. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de válaszolok meg rá. Nekem 17 evesen volt az első kapcsolatom, előtte volt 2 srác akikkel csokoloztam meg randiztam is, de nem lett belőle semmi, meg buliba csókok voltak mar. Vele 1 évig voltam együtt aztan rá egy félévre megint osszejottunk. Szörnyű vege lett, nem beszélünk azóta se, megcsalt, en dobtam ki. De ettől még komolynak gondolom, ő volt az első nagy szerelmem, vele feküdtem le először, nagyon szerettem és úgy éreztem o is, nem véletlen nem működött először se.


Utana volt egy barátom, egy egyetemi buliban ismerkedtünk meg,vele 3 hónapig voltam együtt, de nem voltam bele szerelmes így ott en vetettem véget neki, vele is volt csók, szex, persze minőségű együtt töltött idő de ezt nem nevezném komoly kapcsolatnak.


A mostani barátommal csak most jöttünk össze de mar szeptember óta ismerjük egymást, elég sokáig húztuk egymas agyat, szeretem és boldog vagyok vele, egyelőre úgy látom o is velem, sokat vagyunk együtt, remélem ez is egy komoly kapcsolat lesz😄

2022. márc. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!