Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme, hogy vele legyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme, hogy vele legyek?

Figyelt kérdés
Van egy barátom akivel 16 éves korom óta együtt vagyunk.Anyukámék először nem engedték, hogy vele legyek mert egy tahonak tartották de, ez csak kifogás volt neki mert, baromi rendes pasi. Évekig csak titokban találkoztunk volt, hogy hazudtam itthon, hogy barátnőmnél alszok közbe meg vele voltam vagy szalagavató után meg bulik helyett persze itthon kiborult a billi és egy ideig sehova nem engedtek maradt a telefon meg az msn idővel még a géptől is eltiltottak. Anyukámmal probáltam megbeszélni a dolgokat de, nem hallgatott rám persze a srác normálisan tanult suli után elment melozni a mai napigh ugyanazon a munkahelyen dolgozik de, ennek ellenére anyukám nem értette meg. Leérettségiztem 28 évesen minden álmom az volt, hogy tanár vagy aerobikedző legyek de, ahol lakom itt a környéken nem volt olyan suli mesze nem engedett el, mert megcsalom meg nem birná ki nélkülem én inkább elmentem melozni és ahogy leérettségiztem nyáron össze is költöztünk biztam benne, hogy ha a tanulás nem legalább a másik álmom, hogy családom legyen való fog vállni. Beszéltünk a dolgokról többször is nem volt ellen a gyereknek meg az esküvőnek de, ő mindezt csak pár év mulva szeretné. Ő most 22 éves én 20 vagyok. Tegnap már kiborultam mondtam neki, hogy elmegyek tanulni kérdezte hova mondtam pestre és kiröhögött csak mert, tudta hogy vicceltem. Mondtam neki, hogy én minden álmomat feladtam miatta miről kislányként álmodtam ő meg semmire nem képes értem és ha nem tesz valamit értem akkor én szombaton lelépek.A válasza az volt hogy ilyen fiatalon nem akar gyereket de, még pár év mulva sem max 4 év múlva. PErsze igen kiborultam és inkább a földön aludtam. De, mondtam neki döntsön mert én inkább tovább lépek ha kell egyedül. Jól csináltam szerintetek?
2011. jan. 6. 09:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
De, mindezek ellenére nagyon szeretem. De, azért akar 4 év múlva gyereket mert, minden haverjának 26 éves kora előtt nem volt gyereke meg ilyen ostoba kifogások
2011. jan. 6. 09:53
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen hülyeség gyereket vállalni, ebben igaza van. de azt nem értem, hogy miért nem mehetsz tanulni, amit szeretnél, úgy, hogy együtt maradtok.
2011. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azért, hogy később a pofájába vágd, hogy: miattad nem tanultam? Ha szeret, megvár, amíg elvégzed a sulit.20 évesen ne szülj még gyereket, főleg úgy, hogy a fiú nem akarja.
2011. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

örülj neki h van annyi esze h nem csinál gyereket ilyen fiatalon


tanitóképző elég sok helyen van,aerobikedzőnek szintén elmehetsz bármelyik közeli városba

mégis mi akadályoz?

2011. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanulni akarsz, akkor tanulj! Mi több mint 7 éve vagyunk együtt a párommal. 3 éve voltunk akkor együtt, amikor eldöntöttem, hogy főiskolára megyek. Nem ellenezte, sőt támogatta a döntésemet. Elkerültem a fősulira, és 2 évig távkapcsolatban éltünk (több mint 200 km volt köztünk), havonta 1-2 alkalommal találkoztunk hétvégén, de kitartottunk egymás mellett. Majd végül hosszú keresgélés után sikerült a páromnak munkát találnia abban a városban, ahol suliba járok, és közös albérletbe költöztünk.

Szóval a lényeg, hogy ne hagyd, hogy bárki is megakadályozzon a terveid megvalósításában. Ha a párod nem támogat a döntéseidben, akkor nem szeret igazán, nem érdemel meg téged. Fél, hogy megcsalnád, ha továbbtanulnál? Egy kapcsolat már régen rossz, ha nincs a két fél között bizalom. Én a helyedben elhagynám ezt a pasit.

Az meg teljesen érthető, hogy egy 22 éves fiú még nem akar gyereket.

2011. jan. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
az akadályozz meg benne hogy nem egy kis szar lukba hanem normális helyen szeretném elvégezni.De, én nagyon szeretnék már kisbabát és nem pár év múlva. Ha, 30 évesen szülök akkor mikor a gyerekem 20 lesz én 50 leszek és talán azt már megse érem, hogy unokám legyen.
2011. jan. 6. 10:16
 7/14 A kérdező kommentje:
és nem a semmibe szeretnék gyereket nem anyósom nyakára vagy valaki nyakára szülnék gyereket. Mamám mikor meghalt örököltem tőle egy telket amit eladtunk és vettünk egy olyan helyen ahol szeretnék. Meg pénzt is örököltem és a barátomnak van fére tett pénze és akkor tavasszal miért akar neki állni épitkezni ha nem akar gyereket?
2011. jan. 6. 10:19
 8/14 anonim ***** válasza:
A fiúk másképp működnek, mint a lányok. Ő érzelmileg még nem tart ott, hogy gyereke legyen. Ez nem baj, hisz még csak 22 éves. A párom 26 éves, én 24 vagyok. Én már többször eljátszottam a gondolattal, hogy szeretnék anya lenni, de a párom még nem szeretne babázni. Én ezt teljes mértékben megértem, eszem ágában sincs egy gyereket ráerőltetni. Eljön majd az idő, amikor mindketten készen állunk rá. És mi van akkor, ha az 2-3 vagy 4-5 év múlva lesz? Semmi. És ha addigra 30 éves leszek, akkor mi van? Szintén semmi. Én ezen nem problémázok. Gyereket csak akkor vállaljon két ember, ha már mindketten érettnek érzik magukat erre a feladatra.
2011. jan. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is nemrég óta dolgozom és az állás is bizonytalan egy év múlva hogy lesz e vagy sem, párom jó helyen dolgozik aránylag biztos a helye. Egy éve vagyunk együtt ő 25 én 24 éves. Kijelentette és a beszélgetéseinkből is kiderült, hogy nem szeretne még gyereket egy jódarabig, pedig én már elég régóta vágyom rá. Elfogadom, mert amíg nincs biztos állás, megfelelő anyagi helyzet, addig értelmetlen lenne. De azért azzal tisztában van, hogy nem fogok 30 éves koromba szülni. Ő annyit mondd, hogy élvezni szeretné azt hogy vagyok neki, legyünk még kettesben, mert hát ő 24 éves korára talált meg engem és előtte nem igazán volt kapcsolata, így most neki ez nagyon jó. Én megértem és pár év várakozás még belefér. Viszont azt nem értem hogy suliba miért nem enged el. Nem szép hogy nem támogat.
2011. jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, megoldódik a problémád, beleegyezik a párod a gyerekbe, szülsz neki. Legyetek örökké együtt, de nem biztos, hogy így lesz, és mondjuk pár év múlva vége a kapcsolatotoknak. Ott állsz majd egy gyerekkel, szakképzettség nélkül. Egy érettségi a mai világban már ne ér semmit. Sok esetben még egy diploma sem ment meg a munkanélküliségtől, de talán mégis csak könnyebb vele munkát találni, mint egy érettségivel. Ha pedig azt gondolod, hogy gyerek mellett is könnyű tanulni, hát próbáld ki. Biztos van olyan, akinek sikerül, de sajnos sok negatív példát látok a környezetemben. Nagyon fontold meg, mit akarsz ilyen fiatalon kezdeni az életeddel!
2011. jan. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!