Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szívemre vagy az eszemre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szívemre vagy az eszemre hallgassak?

Figyelt kérdés
Idén 30 éves leszek, a párom 2 évvel fiatalabb nálam. 4 éve vagyunk együtt szeretetben, nagyon ragaszkodunk egymáshoz. Én már a házasságon gondolkozom, gyerekek, nagy család. Ő úgy érzi, még nem érett meg arra, hogy házasságot kössön, gyermeket neveljen. Talán két-három-négy év múlva. Viszont ennek ellenére nagyon-nagyon szeret, nem tudná elviselni, ha nem lennék neki. Én is ugyanígy érzek. Ha a szívemre hallgatok, azt mondja maradjak, hiszen annyira összekovácsolódtunk már, és tudom, hogy mással soha nem lenne ilyen boldog a kapcsolatom (ezt ő is elmondta rólam). De mi van, ha 2-3-4 év múlva sem gondolja másként? Vagy ha netán akkor lenne vége a kapcsolatunknak? 33-34 éves szingliként kezdjek új életet? Ha az eszemre hallgatok, akkor mennem kell. Keresni mást, akivel boldog lehetek, akivel családot alapíthatok, amit ő jelen helyzetben nem tud nekem megadni. De nem megy, elképzelni sem tudom, nem tudok tőle elszakadni. Hagyjam el akit szeretek? Vessek véget egy boldog kapcsolatnak? Sokszor átbeszéltük már a dolgot. Nagyon nehéz döntés. Nem tudom a szívemre, vagy az eszemre hallgassak?
2011. jan. 5. 08:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

7:20-as vagyok.

Én megértem, hogy a nőknél 30 tájt elkezd kakukkolni a biológiai órájuk, anyukámmal is ez volt. Anya 29, apa 24 éves volt, amikor megszülettem. Bár nem tudom, hogy ez hogyan működik idősebb korban, de most milyen az, hogy elhagyja valaki a párját, mert ideje szülnie?! Mire kiheveri, mire talál másik fickót, mire összeszoknak annyira, hogy családot lehessen alapítani eltelik az a 3-4 év, sőt, még több is. Már elnézést, de a szerelem és szeret szerintem 30 felé is szeretet és szerelem, amit nem olyan könnyű a kukába dobni, és nem olyan könnyű egy másikkal tornádó gyorsasággal újrakezdni. Figyelembe véve azt is, hogy ugye a korral egyre bölcsebb az ember. Csak nem ugrik bele pár hónapnyi együttlét után egy normális felfogású férfi és nő a házasságba és családalapításba...

21/L

2011. jan. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves ma 07:20 21/L

Az előző 3-at én írtam és pont ugyanúgy gondolkodtam a te korodban, mint te.

A saját tapasztalatom viszont az, hogy a közhellyel ellentétben nem törvényszerű, hogy elmúlik a szerelem és átalakul szeretetté.

Sokkal jobban szeretem a férjemet, mint embert, mint 13 évvel ezelőtt és sokkal szerelmesebb vagyok belé, mint férfiba, mint akkor. (Hál Istennek ez kölcsönös! :-)

És nem 1 hasonló házasságot ismerek a barátaim, ismerőseim között. Nem törvényszerű, hogy megkopik és beszürkül egy kapcsolat az évekkel. Ne érjétek be az "elég jó"-val, minden nő megérdemli azt a pasit, aki csak őt akarja élete végéig. És hát ugye ezt kell érezniük ahhoz, hogy letérdeljenek és feltegyék azt a bizonyos kérdést.... :-)

2011. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát, akkor mi nem vagyunk "normál felfogású pár"!

Augusztus végén összejöttünk, a 4. randin megkérte a kezemet a férjem, a következő héten fél évre külföldre mentem, és amikor visszajöttem, elkezdtük szervezni az esküvőt.

Azóta van 3 gyerekünk és nagyon jó, hogy nem vártunk tovább. Igen, elsülhetett volna rosszul is a dolog, senkit nem biztatnék rá, hogy csinálja ugyan így, de ha hosszú évek után, egymást megismerve sem érzik azt, hogy célhoz értek, akkor mire várjanak?

Egyébként a statisztikák szerint az együttélést követő házasságoknál több a válás, mint ahol nem éltek együtt.

2011. jan. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Kivételek mindig vannak és örülj neki, hogy ti ilyen szerencsések vagytok! De akkor sem ilyen egy átlagkapcsolat, ezt te is tudod.

Utolsó előtti!

Én sem azt mondom, hogy feltétlenül ki kell hűlnie a szerelemnek vagy át kell alakulnia. Pontosan azt mondtam, hogyha igaz szeretet vagy szerelem van a kérdező és a mostani párja közt, akkor az nem fog csak úgy sipsup elmúlni, mert ő elhagyja esetleg és összejön egy másik férfival.

2011. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!