Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én egyetemre járok, barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én egyetemre járok, barátom szakmunkás végzettségű. Későbbiekben nem lesz gond abból, ha túl nagy a tanultságbeli különbség köztünk?

Figyelt kérdés

Én egyetemre járok, közgazdász leszek és későbbiekben is szeretnék majd más területen diplomát szerezni, ezek mellett szivesen tanulok nyelveket és egyéb területen is van szakmám ill. szeretnék még szerezni. A barátom szakmunkás végzettségű, most készül az érettségire, de nemigazán szeret tanulni, más céljai sincsenek, nemtudja, hogy mit kezdjen az életével, mit csinálna szivesen, de tanulni se szeretne.

Közös jövőt tervezünk, és most ez épp ezért lehet hogy furcsán fog hangzani, de nem fog ez a tanultságbeli különbség későbbiekben gondot okozni kettőnk között? Hogy csak "általános kérdéseket" tudunk megbeszélni?


2008. jan. 20. 13:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
98%

Szerintem ha két ember igazán szereti egymást, akkor nem számít semmi!Hozzáállás kérdése az egész, pl. attól, hogy az egyik embernek van diplomája, a másiknak meg nincs, az még nem azt jelenti, hogy a másik rosszabb ember, vagy hogy csak általános kérdésekről tudnak beszélgetni!

Az én páromnak is csak szakmunkás bizonyítványa van, mégis van az életben célja, és jóval többet keres, mint én érettségivel + egy felsőfokú szakképesítéssel!

2008. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak! Ha szeretitek egymást akkor nem gond. Szerintem te se agyalj ezen, mert ebből kisebb viták is kialakulhatnak és ő lehet, hogy azt érezné, hogy kevés hozzád. Neki is lehet ugyanolyan fejlett az egyénisége, gondolkodása diploma nélkül is.
2008. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ez nálunk is hasonló, hogy a páromnak szakmunkása van meg okj-s képzése, én meg most készülök a második diplomámet megszerezni, de szeretjük egymást már 5 éve, és jól kijövünk, mindent meg tudunk beszélni, a hírekben lévő nem általános kérdéseket meg ilyesmi, szóval ez nem okos gondod és nem biztos hogy van tudáskülönbség, csak ő más területen tud többet nálam és fordítva, de egyinkünk sem rosszabb vagy jobb mint a másik és problémát sem okoz, néha szoktunk rajta viccelődni de egyébként semmi.
2008. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak főiskolai diplomája volt, apukámnak 8 általánosa. Felneveltek 2 gyereket, 34 évig voltak házasok. Az egésznek az vetett véget, hogy anyut elvesztettük. Soha nem éreztem hogy ez a tanultságbeli különbség gond lenne közöttük.
2008. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak rajtatok múlik, vagyis inkább a párodon. Ha ő túl tud lépni ezen, akkor nem lesz gond. Ha viszont uralkodó típus, akkor bántani fogja az önérzetét.

Beszélgetni arról tudtok, amit tudtok és tapasztaltok. Attól hogy szakmunkás, lehet kitünő szakember, lehet saját vállalkozása, és lehet több pénzt is fog keresni egszer, mint te.-) És attól még olvahat sokat, nézhet sok természetfilmet és lehet nagyon művelt. Ez nem a tanuláson múlik.

Nekem is van egy ismerősöm, 30 egynehány éves, szakmunkás. De hihetetlen, hogy szinte bármiről lehet vele beszélni, mert nyilt, őszinte és sokat olvasott, látott és tapasztalt.

Beszéljetek erről sokat, próbáld támogatni, és egyengetni az ő útját is, legyen közös kasszátok és mindenetek legyen közös, nem az enyém és tied. Akkor nem érezhető a különbség. Szeritnem mindegy hogy egy háztartásb ki mennyi pénzt ad bele, benne legyen, amiből meg lehet élni:-) Ezt értesd meg vele.)

2008. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez csak rajtad múlik.Ha nem fitoktatod folyton a tudásod és nem vágsz fel a diplomáddal, akkor nem lesz gond.Nálunk is hasonló a helyzet, de nincs gond.Én nem kotyogok bele a férfias dolgokba, még akkor sem ha egyszerűbben meg tudnám oldani, ő meg elismeri amit én tudok jobban(amit tanultam).Soha nem volt ebből konfliktus.Maximum elmondjuk a véeményünket, de nem kioktatóan.
2008. jan. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
78%
Szerintem az iskolázottság nem egyenlő az intelligenciával. A konfliktusok nem abból adódnak, hogy neked diplomád, neki szakmunkásbizonyítványa van. A konfliktus abból adódik, hogy az egyik fél intelligensebb a másiknál. Tapasztaltam ilyet. Azt mondom, ne aggódj, tanulj ameddig csak tudsz és akarsz. :)
2008. jan. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjemnek szakmunkásképzője van, érettségizni sem akar. Helyette én tanulok, a 2. diplomámat szeretném megszerezni. Tanár vagyok, egyetemen tanítok ráadásul. Eddig nem okozott problémát a végzettségbeli különbség kettőnk között. Szeretjük egymást, meg tudjuk beszélni a dolgokat, és szerintem ő is tud annyit mint én, csak más területen, ahogy az egyik válaszoló is írta. Persze lehet ellenpéldákat is írni, ismerek 2 olyan embert, mindkettő egyetemi végzettségű, és bizony egyikük nem tud viselkedni, (nem is akar megtanulni)a másik meg feladta, nem jár vele színházba, hangversenyre, stb...)Gondold meg, hogyan vselkedik párod pl. azokon a helyeken, ahova te szeretsz járni...Nem beszél-e csúnyán, amikor tényleg nem megfelelő az alkalom (van megfelelő alkalom 1általán?), esetleg nem odaillő megjegyzései vannak, stb...
2008. jan. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok férfi hiúságát bántja,ha a nő többet keres,nem is a diploma...Nálunk a párom 8 általánossal rendelkezik,én egyetemre járok,ám mégis keres ő havi fél millió körül.....valószínűleg sose érem be őt. Nálunk ez a része nem probléma,sose vágnám a fejéhez,ő pedig büszke rám.
2009. szept. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha most nem okoz problémát, szerintem a jövőben sem fog. Igaz, van olyan, hogy az egyik felet zavarja, de szerintem az már az elején kiderült volna, vagy akkor még csak össze se jöttök. Szóval szerintem legyél nyugodt, ez nem számít.


Csak egy kérdés (mivel én magam sokat szoktam azon gondolkozni, hogy járnék-e nálam sokkal kevésbé iskolázott férfival, én is 2. diplomát + doktorit csinálok):


Kedves Kérdező, Te nem szoktad néha azt érezni, hogy két külön világ vagytok, és nagyon más körökben forogtok? Félre ne értsd, ez nem provokáció vagy ilyesmi, csak örülök, hogy találtam egy olyan embert, aki ilyen szituban van, és első kézből tud beszámolni. Mert engem ez a része zavar a dolognak.


De amúgy teljesen elméleti a kérdés, nem aktuális a dolog, csak egyszer nekem is udvarolt egy szakács végzettségű srác.

2010. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!