Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért "akart" szakítani, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért "akart" szakítani, ha utána így viselkedik velem?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem ez most nagyon beárnyékolta a Karácsonyt.


5 hónapot együtt voltunk, de már 10 hónapja ismertem.

Keveset találkoztunk, mert nem egy városban élünk, egy óra van a két város között.


Számomra az volt a probléma, hogy keveset találkozunk, és beszélünk egymással. Azt mondtam, vagy ezen javítsunk, vagy próbáljuk meg barátként, vagy szakadjon meg minden kapcsolat. Én az első lehetőséget szerettem volna a legjobban, hogy javítsunk a kapcsolatunkon.


Nem igazán tudok vele "kommunikálni", mert a problémák terén mindent "úgy kell kihúznom" belőle, pedig normális stílusban beszélek, és mindig várnám az ő nézőpontját.


Nem mondta meg kerek-perec, ő mit szeretne. Csak annyit, hogy rám hagyja a döntést, de abba nem megy bele, hogy minden kapcsolat megszakadjon köztünk, mert az rosszabb lenne neki.


Az olyan irányú kommunikációra nem volt nyitott, hogy javítsunk ezen a kapcsolaton. A végén már ő mondta, hogy legyünk barátok, "abból még mindig lehet több."

(23 L, 26 F)


Ez múlt vasárnap történt. Azóta (jó tudom, az még nem nagy idő:) épp úgy viselkedik velem, mint azelőtt.) Hétfőn már írt, hogy reméli nem gondoltam, hogy nem fog írni...

Nekem kis időre volt szükségem, hogy gondolkozzam. Nem válaszoltam neki ezért 1-2 napig. Erre küldött karácsonyi üdvözletet, és megjegyezte, tényleg tarthatjuk a kapcsolatot, ő örülne neki.

Aztán válaszoltam, ímél szintjén.


Erre másnap felhívott, és épp úgy beszélgetett velem, ahogyan előtte. Meghallgatta a dolgaimat, kicsit ideges is voltam, mert a környékünkön több házba betörtek, ő pedig próbált megnyugtatni. Azt fűzte hozzá, "felhívott, nehogy elfelejtsem."


A múlt héten pedig, mikor szakítottunk, már tervezte a következő találkozónk programját.


Ti értitek ezt? Mik lehetnek a szándékai? Vagy ő maga sem tudja?


Mintha érnék neki annyit, hogy továbbra is nem felületes, hanem szorosabb kapcsolatot tartson velem. Viszont mikor szóba hoztam a kapcsolatunk megjavítását, arra nem volt nyitott.


Barátaim szerint otthon, közelebb is van neki egy lány, és én naiv vagyok. Nem tudom... ha tényleg így lenne, engem miért nem hagy a fenébe? Ha egy közelben levő már minden testi-lelki igényét kielégíti, akkor velem most miért ilyen, és miért fordít rám energiát?


2010. dec. 26. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Több vasat tart a tűzbe? Lehet (akkor szoktak így viselkedni a fiúk). Hoztál is fel példákat a kapcsoalt javítására? Mert a javítsunk rajta kijelentés az kevés.


De szerintem van egy másik lány is neki, biztosra akar menni. De ez nem azt jelenti, hogy nem tisztelne. Lehet ha megoldanátok a találkozás problémáját, akkor dobná azt a másik lányt. (Én erre elég nagy esélyt látok.)

2010. dec. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.


Persze, írásban, és szóban is kifejtettem, milyen lehetőségeket látok a kapcsolat jobbá tételére. Csak itt már nem akartam hosszabbítani a magyarázó szövegemet a kérdés alatt.


Elmondtam neki, nekem kevés, ha 3-4 naponta beszélünk, mert ő fáradt munka után. Hogy egy sms-t, vagy pár soros ímélt azért lehetne írni.


Ha ő fáradt, mert mondjuk szombaton is dolgozott, elhívhatna magához engem vasárnap, és akkor nem kellene őneki utaznia.


Hogy szerintem a találkozókat egy kis összeegyeztetéssel (voltak konkrét példáim is rá) meg lehetne gyakrabban is oldani.


Szerintem nem is kommunikáltunk világosan egymással. Arra is mondtam példákat, amikkel szerintem könnyen lehetne javítani rajta.


Nem kaptam erre az általam felhozott sok mindenre érdemi választ. Csak annyit, hogy legyünk inkább barátok, abból még mindig lehet több később, és kezd rájönni, hogy ezt a távolság miatt köztünk nem lehet fent tartani.


Olyan furcsa... hogy utána azért szorosan akarja velem a kapcsolatot tartani. De ha egy kis erőt bele kéne dobni, hogy a párkapcsolatot ne kelljen felbontani: akkor már inkább barátok legyünk.

2010. dec. 26. 10:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Eslő vagyok. Tartaléklángon tart. Vagy komoly célja van veled, de csak később vagy a másik lánnyal rossz a kapcsoalta, de mivel ő van közelebb, ezért belőled táplálkozik és marad a rossz kapcsolatban.


A távolság is lehet rossz hatással a kapcsoaltra, mivel nem lehet azonnal ott lenni (igaz, ha egy városban laktok, ott se mindig, ha az ember éli a saját életét és nem csak a másikra vár egész nap).


Megváltozott a véleményem, hogy többet mondtál, inkább kerüld el a pasit.

2010. dec. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi megint.

Hát igen... egy szerelmes ember biztosan nem így viselkedik.

És minden válasza olyan homályos. Azt elmondta, hogy talán már kezdettől azért nem törekedett a sűrűbb találkozásra és beszélgetésre, mert "tudat alatt érezte" hogy ez nem lesz fent tartható.


És "azt érzi (ezt úgy egy hónapja mondta), nem lesz jövője a kapcsolatunknak. Én júniusban végzek az egyetemen, és valahol távol kapok munkát. Egyszer ért már véget ilyen körülmények végett kapcsolata, és talán attól fél, ez megint be fog következni, mert az anno nagyon fájt neki..."


De szerintem ez sem világos beszéd. Ha az eltellt fél évben, és még az elkövetkezőben is normális lett volna a kapcsolatunk, megismertük volna egymást annyira, hogy akár összeköltözés lehetett volna a vége.


Ha pedig valahol tudta, hogy szerinte ebben nincs jövő, el sem kellett volna az egészet kezdeni.

2010. dec. 26. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:

ha azt sejted több vasat tart, elmondom, akkor nem csak sejted hanem már tudod.


Én akkor viselkedtem igy amikor kiugroittam egy másik csajhoz egy kefére de kapcsolatra nem kellett igy irány vissza a régi csajomhoz.

remélem mindent tudsz.

de megfizettem a bűnömért. és bánom, de akkor és ott a pénisz az úr.

nem akaratra áll fel, vagy indul ba, nem akaratfüggő ahogy a szivverés sem.

Megcsaltak, csak itt azt várod hogy áá nem csaltak, de amikor valóra válik a képzelet, rájössz hogy ez nem az amit hittél, hanem amit mindig is tudtál.

ne hazudj magadnak hogy nem csalt meg. hazudnak neked elegen.

25F

2010. dec. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mindent "úgy kell kihúznom" belőle...



IGEN, TÉGED MEGCSALTAK.

2010. dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egy megoldás van

szakítás

ha elkezd kaparni, 100% hogy változtatni fog jobb lesz a kapcsolat

ha nem kapar, 100% hogy megcsalt

de vigyázz, az elején csak azért fog kaparni, hogy próbára tegyen, mennyire gondoltad komolyan a szakítást, ennek ne dőlj be!

utána meglátsz mindent tisztán.

2010. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!