Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el neki?

Figyelt kérdés

Megismertem egy lányt, és nagyon-nagyon bejön, mert nagyon megfogott a személyisége. Sokat beszélgettünk, ismerkedtünk, és szóba került a szex is. És ekkor jött a csalódás: elmesélte, hogy a megismerkedésünk napján este lefeküdt egy fiúval, mert "már nagyon hiányzott a szex".


Előtte 3 évig nem volt senkije, azt megelőzően egyetlen fiúval volt együtt, a szerelmével, akivel 6 évig jártak.


Nagyon szép és értékes nőnek ismertem meg, de pont ez az, amiért nagyon rossz érzés, hogy képes volt csak úgy odaadni magát valakinek, akit mindössze egy napja ismert.


Viszont megbántani sem akarom őt.


Hogyan mondhatnám ezt el neki?


2010. dec. 20. 15:09
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:54


"Na figyelj. Semmi közöd ahhoz, hogy ő mit csinál, mivel nem vagy a párja, tudtommal - ha most lefeküdne valakivel, pedig veled ismerkedik, azt sem dörgölhetnéd az orra alá, mert az ő magánügye."


Ez a te véleményed, amit tiszteletben tartok. A magam részéről azt tartom a saját értékrendemhez közel állónak, ha valaki egyszerre egy emberrel akar párkapcsolatot kialakítani. Nálam ez nem fér bele.


"Ahhoz pedig főleg nincs közöd, hogy mit csinált a múltban, főleg úgy, hogy aznap ismerted meg."


Ez ember múltja is az ember részét képezi. Szerintem.


"Oké, hogy nem ribanc a szemedben amiatt, de mégis van némi előítélet benned, ez kiolvasható a soraid közül."


Az előítélet az ismeretek nélküli ítélkezést, döntéshozatalt jelenti. Mivel ez ebben az esetben nem áll fent, nem tudom, miről is beszélsz.


"Azt hiszed, csak a pasik vágynak a szexre? Tévedsz."


Bocs, de hogy jön ide most a vágy?


"Ha pedig szingli valaki, akkor joga van azzal és akkor kamatyolni, akivel, ahol szeretne. Mivel szingli, senkinek nem tartozik elszámolással. Ez egyaránt vonatkozik pasikra és nőkre."


Ha szingliként kamatyol, akkor az mutatja az értékrendjét.


"Szerintem ezáltal ezerszer értékesebb nő, mint sok más lány, aki szingli és ezt kihasználva minden héten másik pasival fekszik le."


Szerintem meg sok más dolog által is ezerszer értékesebb mint sok más nő. Ettől az érzések még bennem vannak.


"Ez a lány pedig 3 év után feküdt le valakivel az első szerelme után. Szerintem inkább örülj neki, minthogy sápítozz itt!"


Picit visszafoghatnád azért a stílusodat. :) Én sem támadlak le téged. És lehet, hogy neked ez nem tetszik, de nekem igenis rossz érzés, hogy egy nő, akit egyébként ennyire értékesnek tartok, egyszerűen képes volt odadobni magát valakinek, aki semmit sem jelentett a számára.

2010. dec. 25. 13:02
 12/26 A kérdező kommentje:

szamóca. válasza:


"azért álszentség, mert te is tudod hogy ezért nem kéne megszólnod."


De mivel én nem szóltam meg, így ez a mondatod értelmetlen.


"ha nem tudnád, ez a kérdés nem szerepelne itt."


Szerintem olvasd el, hogy mi volt a kérdés. "Hogyan mondjam el neki?"


"és azért, mert nem is zavar igazán, csak a belédnevelt erkölcsök miatt mondod."


Nagyon tévedsz. :) Nézz egy picit szét talán, hogy akikbe úgymond erkölcsöt neveltek, mit is csinálnak. Ilyen helyzetben fogják, lek*rvázzák a lányt, és mennek tovább, ők maguk pedig bizony lehet, hogy hetente váltogatják a partnerüket. Na, ez a "belenevelt társadalmi erkölcs". El kellene fogadni végre, hogy bizony léteznek emberek, akik nem nevelés miatt gondolják úgy a dolgokat, mint ahogyan, hanem mert ÍGY ÉRZIK HELYESNEK.


"ha tényleg zavarna nem kellene a lány."


Éppen erről van szó. Arra kerestem a választ, hogy hogyan tudnám magam túltenni ezen a dolgon. Mert ha nem tudom túltenni, akkor ez a lány nekem nem fog kelleni.


"peersze ezzel nem fogsz egyetárteni, de hidd el ez mind csak azért van, mert a társadalom belédnevelte hogy jhuj egy lány lefeküdt...szerelem nélkül...még csak nem is a pasija... hát ez valami booorzaloom..."


Eltaláltad, tényleg nem értek egyet. Nem azért gondolom így, mert a társadalom elvárja, hogy így gondoljam, hanem azért, mert belül így érzem helyénvalónak.


"ezek csak tanult dolgok,"


Nem hiszem, hogy az ember értékrendje nagyon nagy mértékben tanulható lenne.


"rádásul a lány szitne szűz ahoz képest hogy milyen nők rohangásznak az utcákon."


De hadd ne legyenek már úgy általában az utcán szaladgáló nők az én viszonyítási alapjaim, ezt azért engedd már meg nekem, kérlek.

2010. dec. 25. 13:13
 13/26 szamóca. ***** válasza:

"De mivel én nem szóltam meg, így ez a mondatod értelmetlen." - de meg akarod, így máris értelmet nyert :)

"ogyan mondjam el neki?" - értelmetlen, felesleges kérdés, amit az emberek azért tesznek fel hogy megerősítést nyerjenek, vagy időt huzzanak. mi az hogy hogyan? állj elé, és közöld. nincso lyan sok módja ennek, az igazi kérdésre te magad is tudod a választ.

az erkölcsökről és a nevelésről pedig nem akarok vitát nyitni, mert értelmetlen. ez nevelés és kész. az ember ösztönlényként, állatként születik, nem pedig monogám kidolgozott értékrenddel rendelkező lényként. innentől kezdve minden amit te jónak vagy rossznak gondolsz attól függ, hogy mit látsz magad körül. HA világ életedben azt láttad volna hogy az emberek b*đznak orrba szájba mindenki mindnekivel, és ez így természetes és jó, akkor te is így látnád természetesnek és jónak. ezek szokások, amik anevelés folyamán ivódnak belénk egészen pici korunktól. tudod ha mindenki az utca közepére sz*rik, akkor te is oda fogsz.

2010. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

"szamóca. válasza:


"De mivel én nem szóltam meg, így ez a mondatod értelmetlen." - de meg akarod, így máris értelmet nyert :)"


Tényleg? Számodra mit jelent a megszólás?


""ogyan mondjam el neki?" - értelmetlen, felesleges kérdés, amit az emberek azért tesznek fel hogy megerősítést nyerjenek, vagy időt huzzanak. mi az hogy hogyan? állj elé, és közöld. nincso lyan sok módja ennek, az igazi kérdésre te magad is tudod a választ."


Igen, ebben lehet, hogy igazad van.


"az erkölcsökről és a nevelésről pedig nem akarok vitát nyitni, mert értelmetlen. ez nevelés és kész. az ember ösztönlényként, állatként születik, nem pedig monogám kidolgozott értékrenddel rendelkező lényként. innentől kezdve minden amit te jónak vagy rossznak gondolsz attól függ, hogy mit látsz magad körül."


Akkor fogalmazzuk át: itt nem arról van szó, hogy valami erkölcsös-e vagy sem, hanem arról, hogy jó érzést kelt-e bennem, vagy nem. Most te ezzel azt akarod nekem megmagyarázni, hogy bennem azért kelt ez rossz érzést, mert így neveltek. Ezzel nem értek egyet egyáltalán.


"HA világ életedben azt láttad volna hogy az emberek b*đznak orrba szájba mindenki mindnekivel, és ez így természetes és jó, akkor te is így látnád természetesnek és jónak."


Érdekes ez is. :) A középiskolában is ezt láttam, az egyetemen még inkább. Az osztálytársaim, a csoporttársaim nagy része ezt csinálta. Mégsem éreztem soha egyetlen pillanatig sem, hogy én olyan akarok lenni, mint ők. Mert végiggondoltam, és úgy éreztem, hogy én nem ilyen vagyok. Pedig megtehettem volna.


"ezek szokások, amik anevelés folyamán ivódnak belénk egészen pici korunktól. tudod ha mindenki az utca közepére sz*rik, akkor te is oda fogsz."


Lehet, de egy idő után lennének olyan emberek, akik rájönnének, hogy az nem higiénikus, és változtatnának rajta. Építenének maguknak mondjuk egy WC-t, és oda járnának. A többi, lemaradt ember meg nyugodtan tegye a dolgát továbbra is az utca közepén.

2010. dec. 25. 13:30
 15/26 szamóca. ***** válasza:

ezzel az elmélettel egy idő után elérnénk a tökéletes világhoz:) gondold el mennyi hüyleséget csinálunk azért ,emrt így tűnik normálisnak. a példa csak példa volt.

én nem akarok vitázni, azt csinálsz amit akarsz. ha zavar szólj neki. ettől nem lesz jobb, ő kínosan fogja érezni magát, te nem nyugszol meg mert ettől még megtörtént.

végülis abban igazad van hogy tök mindegy miért zavar valójában, a lényeg h zavar. hát döntsd el, hogy el tudod-e fogadni így, vagy sem. ha igen -szerintem- ne szólj neki. kellemetlen szituációt eredményez és nem lesz jobb. ha nem, akkor szólhatsz neki - bár felesleges- és hagyd.

ezt neked kell eldöntened.

2010. dec. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

"ezzel az elmélettel egy idő után elérnénk a tökéletes világhoz:) gondold el mennyi hüyleséget csinálunk azért ,emrt így tűnik normálisnak. a példa csak példa volt."


:) Pontosan azért nem érünk el, mert mi magunk nem vagyunk tökéletesek. Ettől vagyunk emberek.


"ha zavar szólj neki. ettől nem lesz jobb, ő kínosan fogja érezni magát, te nem nyugszol meg mert ettől még megtörtént."


Igen, zavar. De miért ne lenne jobb attól, hogy szólok? Az őszinteség szerintem az egyetlen járható út, és hazugsággal együtt belemenni egy kapcsolatba, elég necces. Sőt.

És lehet, hogy nem nyugszom meg ettől, de akkor mitől?


"végülis abban igazad van hogy tök mindegy miért zavar valójában, a lényeg h zavar. hát döntsd el, hogy el tudod-e fogadni így, vagy sem. ha igen -szerintem- ne szólj neki. kellemetlen szituációt eredményez és nem lesz jobb. ha nem, akkor szólhatsz neki - bár felesleges- és hagyd."


Valamit pedig muszáj mondanom, vagy legalábbis úgy tisztességes, mert azt nem mondhatom neki csak úgy meg, hogy "bocs, de nem akarok veled összejönni". Mert érdekelni fogja az ok.

2010. dec. 25. 13:42
 17/26 szamóca. ***** válasza:

hidd el én vagyok az aki hisz az őszinteségben, talán túlzottan is :) én valószínű már szóltam volna neki ha zavarna a dolog, rádásul nem is biztos hogy finoman és nem is vártam volna vele, ott rögtön.

viszont sajnos pont emiatt tudom, hogy néha nem célravezető. elképzelhető hogy ha szólsz neki annyira kellemetlennek fogja találni hogy nem akar majd veled lenni.

2010. dec. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Akkor meg mit mondjak neki? Nem akarok hazudni.
2010. dec. 25. 13:50
 19/26 anonim ***** válasza:

Fejezzétek már be ezt a nagy értelmiségi vitát. Sehogy ne mondd el neki ha nem akarod elveszíteni, nem akarsz magadból komplett hülyét csinálni, mert lehet, hogy ez a lány is úgy vélekedik a dolgokról, ahogy itt sokan - nem tartozik neked magyarázattal semmiről!!! Ezt próbáld inkább feldolgozni azzal a nagyon okos agyaddal, ne azt, hogy egyedülállóként lefeküdt egy hapsival, mert úgy döntött. Felnőtt szingli nő, érzésekkel, vágyakkal, érzelmekkel, azt tesz, amit akar. Ha ez neked ennyire nem fér bele abba a csodálatos értékrendedbe, akkor nincs miről tárgyalnunk, így tárgytalan a kérdésed. Hiába adnánk tanácsokat - bár erre szerintem igazából nincs megoldás - hogy hogyan tedd magad túl az eseten, a szálka már benned van, nem fog eltűnni. Meg kellene változtatnod az értékrendedet, meg a gondolkozásodat ahhoz, hogy ez a dolog ne bántson téged a jövőben. Épp ezért, azt kéne felfognod, hogy semmi közöd nincs ahhoz az esethez, amit a lány művelt. Nem pedig azzal kéne foglalkoznod, hogy "jaj mit csinált..."

21/L

2010. dec. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 szamóca. ***** válasza:
hát ha nem akarsz hazudni neki akkor pont így mondd el... ahogy leírtad nekünk. ülj le vele, mondel hogy nem akarod emgbántani, de úgy érzed valamit tudnia kell, méghozzá azt, hogy téged ez bánt, de ettől még szeretnél vele, és ne sértődjön emg csak az őszinteség...blabla. kitalálod te, nem vagy annyira értelmetlen.
2010. dec. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!