Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vagyok ilyen elképesztőe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok ilyen elképesztően hülye?

Figyelt kérdés
Együtt élek egy kedves, megbízható, figyelmes, humoros emberrel, akibe a mai napig őszintén szerelmes vagyok és aki a mai napig mindent megtesz értem, ezen kívül pedig annyit dolgozik, mint két ember összesen. Tényleg nem lehet panaszom.Én viszont mostanában nagyon feszült lettem (érzékeny, sértődős, kiforgatom a szavait). Nem tudom, hogy mi ez a folyamatos feszültség, de most is összevesztünk egy apró dolgon, ahol én voltam a feszültebb, ha nem feszegetem a témát akkor mindenki nyugodt maradt volna és nem tettem volna tönkre a mai napját sem. Odáig jutottam, hogy már az ajtón dörömböltem, amikor munkába indult (ma éjszakás). De úgy igazán, eszeveszetten. Akkor visszajött a lépcsőházból, kérdezte hogy végtére is mi bajom van. Én nem akartam válaszolni, talán nem is tudtam megfogalmazni igazán. Át akartam menni az előszobából a nagyszobába, de ő nem engedte, mondta hogy válaszoljak. Végül elbőgtem magam mint egy bolond, és ölelésében bőgtem tovább. Ezután amennyire lehetett megbeszéltük, felületesen. Mondtam, hogy menjen dolgozni, nehogy miattam rúgják ki. Megbeszéltük nagyjából telefonon, most úton van a munkahelye felé, mondtuk egymásnak, hogy "Szeretlek", stb, de ez így nem mehet tovább. Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen érzékeny és ne legyenek ilyen kitöréseim? Nem akarom az idegrendszerét és a kapcsolatunkat sem tönkretenni. Most kedves volt és megértő, mondván hogy tudja, hogy ma egész nap érzékenyebb vagyok és alapból feszült, mert 27 napja késik a menzeszem de a tesztek negatívak, doki kézzel megvizsgált azt mondta nincs baba. Mindennél jobban szeretem a párom és nem akarom kikészíteni, nem akarok fájdalmat, feszültséget okozni neki. Még olyat is hozzávágtam, hogy látom "d...gásra jó vagyok, másra nem". Pedig ez nem így van... Szeret, tisztel és becsül, ahogy én is őt... De mit tegyek, hogy tudjam kezelni az indulataim? Nem szokott ilyen történni velem, régebben volt egy-két kapcsolatomban hasonló, de kevés ember tudta kihozni belőlem, hogy pl. dörömböljek az ajtón... Volt egy-két extrémebb húzásom is az egyik volt barátomnál, csak ott ő volt aki engem készített ki, itt viszont a páromra felnézek, tiszta szívből szeretem és úgy érzem, nem tudnék nélküle élni. Még most is így érzem, pedig nem tegnap óta vagyunk együtt... Kérlek segítsetek, mit tegyek, hogy kezelni tudjam az indulataimat, amik a mostanában fokozottan előforduló érzékenységemből és feszültségemből keletkeznek!?
2010. dec. 17. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondoljad szépen végig, "fejtsed vissza" az okát. Valóban csak az egészségügyi probléma okozza ezt, vagy esetleg lehet ennek valami régebbi, mélyebb oka esetleg?
2010. dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az sosem jó, ha az ember a feszültségét egy olyan emberen tölti le, aki nem tehet róla. Próbálj meg lecsillapodni, számolj el tízig, menj be a szobába, zárd magadra az ajtót és higgadj le vagy nem tudom.. Találd meg azt, ami ilyen helyzetekben megnyugtat. Erről a párod szerintem sokat nem tehet, hogy te ilyen feszült vagy, ezt magaddal kell elrendezni.
2010. dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? A kapcsolatunkban, közöttünk tényleg nincs probléma, bár tény, hogy mostanában nagyon keveset vagyunk együtt, mert rengeteget dolgozik. ÉRTÜNK. Tehát ez sem mondható hibának, hiszen ő is szívesebben lenne velem. Nem tudom mire gondolsz. Tény, hogy mindig érzékenyebb, labilisabb típus voltam, tinikoromban négy évig elég sok baj volt velem, amit az akkori (orvosok szerint megállapított) depresszióm okozott. De ezek már régen voltak. Vele boldog vagyok, magam sem akarom elhinni, hogy egy ilyen ember a párom, hiszen annyi rossz emberrel találkoztam már. De így van, talán a szerencsének köszönhetem, hogy pont belém szeretett annak idején. De nem akarom ellökni magamtól. Nem tudom, mit tegyek, úgy érzem én nehezebben viselem el önmagam mint ő engem... Ez már abszurd...
2010. dec. 17. 20:17
 4/8 A kérdező kommentje:
A párom nem tehet róla, épp ez okoz ekkora bűntudatot és félelmet, hiszen nem ilyen voltam amikor megismerkedtünk, nem ebbe a viselkedésbe szeretett bele. rettegek, hogy mi lesz ha egyszer megunja. Az utóbbi egy hónapban volt két hasonló dolog, de ez volt eddig a legdurvább és most tartok ott, hogy ELÉG. Tennem kell valamit csak nem tudom, mit. Nem tudom, mi történt az utóbbi egy hónapban. Volt pár családi viszály az ő nagynénje és közöttünk, de ennyire nem hathat ki rám ez a dolog.
2010. dec. 17. 20:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem gondolok semmire.

Neked kell gondolnod "valamire". Mert ok nélkül semmi nincsen. Valami kiváltja ezt belőled, ennek a dolognak is kell legyen valami oka, mint mindennek a világon.

Ha rá tudsz jönni, hogy mi lehet az oka, akkor megoldódik, ha nem oldódik meg akkor még mindíg nem tudod az igazi okot...

2010. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Keres fel egy orvost ahogy leiród elég extrém kitöréseid vannak komolyan utána kéne járni hogy mitől van.

Lehet hogy csak most jön ki rajtad a baba vállalás miatti idegeskedés, lehet hogy a munkahelyi stresz okoza, lehet hogy valami komolyabb. Menj biztosra és vizsgáltasd ki magad.

2010. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lényegében igen. Ha nyugodtan végigveszed az egész dolgot aprólékosan, és nem tudsz önmagadtól a végére jutni, akkor el kell menni egy pszichologushoz. Ez a beszélgetős. (Ha jól tudom. A másik a pszichiáter, az a gyógyszeres)

Szerintem lehet, hogy az is elég, ha ezt így elmondod neki, és átbeszélitek az egész dolgot.

Esetleg szakítsatok időt rá, és egy hétvégére menjetek el valahová, mindentől távol, és törödjetek csak egymással, a kapcsolatotokkal, és ezzel a kérdésse.

2010. dec. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, véleményeket, először megpróbálom magam megoldani a dolgot, bár elég keveset vagyunk együtt, decemberben összesen két szabadnapja lesz a kedvesemnek, így eléggé nehéz lesz mindentől távol lenni. De megpróbálok magamba nézni, megkeresni az okot, kipróbálom a "visszaszámolós" módszert is és próbálom mindig szem előtt tartani, hogy mennyi mindent köszönhetek neki (pl. a mostani munkahelyemet is az ő segítségével kaptam meg). Köszönöm a segítséget, remélem sikerrel járok.
2010. dec. 17. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!