Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Eljegyzés vagy nem eljegyzés?

Figyelt kérdés

Minden jel arra utal, hogy a barátom eljegyzési gyűrűt akar venni évfordulónkra.

Én viszont átgondoltam mindent és nem akarom elfogadni.

Persze tudom az eljegyzés még nem szentírás, nem kell egyszerre összeházasodni.

De még nagyon fiatalok vagyunk, azt sem érzem 100%ig, hogy vele akarok leélni az életemet, csak annyi biztos, hogy most nagyon jó együtt, de nem tudom mi lesz később. Az eljegyzés pedig olyanoknak való, akik már biztosan tudják, hogy közös jövőt terveznek.

És ha ő el akar jegyezni engem, akkor ő is biztos ezt tervezi, de én még nem tudom, nem így gondolom.

Tudom, hogy emiatt nem szakítana, de nagyon rosszul fog neki esni az biztos, ha visszautasítom. De ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem, de ő lehet, hogy ezt fogja hinni.

Nem akarom elveszíteni, de tényleg még csak 20 évesek vagyunk...

Ti is ezt tennétek? Vagy mit? Mondjátok el légyszíves a véleményeteket.


2010. dec. 14. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Beszélgessetek róla általánosságban. És akkor mondd el, hogy te még fiatalnak tartod magad hozzá, és te úgy gondolod az eljegyzés azt jelenti, hogy akkor 1 éven belül már házasodtok (még ha nem is gondolod így, akkor is mond ezt, ezzel kevésbé bántod meg) és te még a házasságra nem érzed késznek magadat. Mennyi ideje vagytok együtt?

Minél előbb ezt beszéljétek meg és nagyon vigyázz, hogy az érzéseit ne bántsd meg a másik félnek, tedd hozzá, hogy te nagyon szereted, és ha még évek múlva is kitartotok egymás mellett, akkor boldogan mész majd hozzá.

2010. dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha azelőtt beszélnéd meg vele, mielőtt megveszi a gyűrűt, hogy nem akarod. Esetleg mások eljegyzését felhozhatnád témának és csak úgy mellékesen megjegyeznéd, hogy te még nem volnál képes ilyen döntést meghozni, hogy több időre lenne szükséged ahhoz, hogy ennyire biztos legyél a kapcsolatod hosszútávú sikerében.
2010. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

3 éve vagyunk együtt, fantasztikus minden tényleg:)

Az előző barátnőivel csak néhány hónapig volt együtt, mi pedig már 3 éve nagyon jól megvagyunk, sokmindent átéltünk már, sok rosszat, mégis itt vagyunk egymásnak, lehet ezért is gondolja, hogy "jó lennék neki":)

Az a helyzet, hogy nemsokára megyünk megvenni az ajándékot, együtt vesszük meg azt mondta. És elég fura lenne, ha most kezdenék el csak úgy általánosságban az eljegyzésről meg a házasságról beszélni, gondolni fogja, h. sejtem miről van szó, akkor oda a meglepetés, meg egyébként is csalódott lesz. Ha meg esetleg mégsem gyűrű (mert mondom még nem 100%, de tényleg nagyon sok jel utal rá) akkor meg olyan furán érezném magam, hogy ilyen "beképzelt" voltam, hogy azt hittem, hogy el akar jegyezni.

Azt hiszem az lesz, hogy majd ott kiderül és ha tényleg az, akkor visszautasítom:(:S

2010. dec. 14. 17:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne helybe utasítsd vissza, az borítékolható, hogy tönkre vágja a kapcsolatotokat. Akárki ismerős, celeb bárki aki mostanában eljegyeződött, jöjjön fel témaként, ennyi. De másképp is lehet, leültök, elkezdtek beszélgetni kettőtökről, merrefele halad a kapcsolat, vagy megkérdezed a párodat, ő hogyan képzeli el a jövőt. Ő elmondja, akkor te mondod rá, hogy majd olyan 25 körül (most írtam valamit) házasodnál meg utána gyerek blabla. Nehogy már ezt ne tudjátok megbeszélni! (első voltam)
2010. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó, akkor talán az lesz, hogy leülünk beszélgetni.

De nem úgy általánosságban, hanem konkrétan rákérdezek, hogy persze nem akarom, hogy beképzeltnek gondoljon, vagy akármi, de abból ahogy beszélt az ajándékról, nekem nagyon úgy jött le, hogy eljegyzési gyűrű lesz. És ha tényleg az akkor nem szeretném. Inkább megmondom most, mint, hogy ott utasítanám vissza.

Szeretem, de talán majd később.

Jó...így jó lesz.

2010. dec. 14. 18:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az fura kicsit, hogy még egyáltalán nem beszéltetek ilyen témáról. Mondjuk mi a legeleje óta úgy gondoljuk, hogy együtt éljük le az életünket, még nem tervezünk esküvőt, de már többször feljött a téma.

Mostanában főleg azért beszéltünk erről sokat, mert a barátom barátai már nagyon sokan eljegyezték a párjukat, és így jól kibeszéltük őket.. :D

Pl. van, aki úgy jegyezte el a barátnőjét, hogy 5 éve együtt vannak, így azt gondolta, itt az ideje, pedig még mindketten tanulnak (fiú 21, lány 22), és így kb 2 év múlva lesz esküvő. A másik haverja jövőre szeretne esküvőt, mikor mindketten diplomáznak a barátnőjével (a srác 23 lesz, a lány 21).

Aztán nekem is volt olyan barátom, aki 19 évesen eljegyezte a 18 éves barátnőjét.

A lakótársamat is megkérte a nyáron a barátja, ők 2 éve vannak együtt és meg is lesz az esküvő nyáron (23 évesek). Így mi beszélgettünk róla, hogy azért legalább a barátomnak kereső embernek kéne lennie, ha össze szeretnénk házasodni. Azt is tudja, mivel elmondtam neki pont a haverja kapcsán, hogy ha engem megkérnek, akkor én házasodni is akarok 1 éven belül, mert azt kérdezi, hozzá megyek e, nem pedig, hogy hozzámegyek e majd egyszer... És azért egy kicsit szeretnénk együtt élni, mielőtt ilyesmibe vágjuk a fejszénket, mert amúgy alig találkozunk, egy héten mindössze pár órát, így ki tudja, hogy ha együtt élünk, nem megyünk e egymás agyára :D

Így én pl. biztos vagyok benne, hogy a barátom még nem mostanában fogja megkérni a kezem, pont azért, mert tudja, mi a véleményem (meg van annyi esze, hogy ne egyetemistaként akarjon összeházasodni, mikor mindkettőnket még a szüleink tartanak el...).

Úgyhogy én is csak azt tudom tanácsolni, amit mások, hogy hozd fel témaként. Mondd, hogy valamelyik ovistársadnak megkérték a kezét (pl. facebookon láttad...), akiről úgysem tudja, kicsoda és valószínűleg nem is érdekli. És ennek kapcsán mondd el a véleményedet, hogy szerinted 20 évesen még nincs itt az ideje a házasságnak.

Ha már semmiképp nem menthető a helyzet, és megkér, akkor viszont neked kell mérlegelned, mit teszel kockára, ha nemet mondasz. Én ismerek olyanokat, akik amiatt mentek szét, hogy a lány nemet mondott...

Hogy én mit csinálnék, ha a barátom megkérne (mindazok ellenére, amit írtam)? Én igent mondanék. De akkor hozzá is mennék a nyáron, és utána élnénk együtt és továbbra is a szüleink tartanának el az egyetem alatt. :D De nem mondanék nemet, mert bár még csak 20 éves vagyok, mégis azt gondolom, hogy a barátommal szeretném leélni az életem. Mellesleg ahogy írtam is, a legtöbb ismerősünk 25 éves kora előtt házasodik manapság, úgyhogy amiatt pláne nem mondanék nemet, mert még fiatalnak tartom magam hozzá.

Amúgy mi is 3 éve vagyunk együtt, én nemsokráa betöltöm a 20-at, Ő pedig 21 múlt.

2010. dec. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

sokáig tartott mire végigolvastam:D de nagyon köszi, h. írtál:)

Beszélgetünk mi erről, és ő maga mondta, hogy ha még úgy 3-4 évig együtt leszünk és biztosan tudjuk, hogy egymást akarjuk, akkor majd lesz eljegyzés stb. ezért nem értem,hogy most mi van. És pont azért mert tudtam, hogy még nem akarja, ezért nem is beszéltünk arról, hogy mi lenne ha ilyen korán lenne... Azt mondtam neki, hogy majd ha már annyi ideje együtt vagyunk, akkor igen, persze lehet róla szó. De az, hogy most, arról szó sem volt,szóba sem jött.

Olyan megjegyzéseket tett az ajándékra, hogy azért megyünk együtt kiválasztani, mert nem tudja, hogy mekkora kell és, hogy melyik tetszene, szeretné, ha minden nap hordanám, van rá elég pénz, ha most nem fogadom el, akkor majd talán később.

Szerintetek? Én ebből csak gyűrűre tudok gondolni.

2010. dec. 14. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!