Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a barátomnál vagyok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a barátomnál vagyok egy napig, neki kellene nekem a kaját "biztosítani"?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, még nem volt kapcsolatom, a mostani "barátommal" (ez még csak nagyon alakul, azért az idézőjel) egy hónapja járunk együtt.


Már a kapcsolat legelején mondta, hogy reméli, az anyagiak nem fognak sosem számítani. Meg hogy nem kell drága helyekre járni, jó lesz nekünk otthon, nála is.


Mindketten egyetemre járunk, neki apukája nem él, anyuja nagyon keveset keres. Ő 26. Albérletben van, ami elég drága a helyzetéhez képest. Szóval tényleg nagyon meg kell néznie, mire költ.


Ne értsetek félre. Én amúgy sem vagyok eljárós, én is jól érzem magam sétálva, otthon beszélgetve is. Nem a drága programok hiánya a baj.


De az étel? ...magyarázom.


Én ezt baráti kapcsolatokban úgy szoktam meg, hogy ha a barátnőmnél vagyok pl. egész nap, akkor szabad nála ennem. Ha ott vagyok akár öt óra hosszát délután, akkor bármikor ehetek náluk, akár együtt is vacsizunk. Nem viszek magammal ennivalót. Ha a barátnőm hozzám jön, ugyanez a helyzet.


Ő (a barátom), már volt, hogy a találka elején kérdezte, ugye most nem vagyok éhes, "ilyen gond nincsen?" Mondtam, nem, ebédeltem előtte. Ez így is volt.


Viszont mikor most ott voltam nála reggeltől egészen estig (ő hívott), akkor nekem furcsa volt. 11 óra körül mondta, hogy ő akkor délben enni fog, van egy konzerve a hűtőben, azt fogja megenni. Rólam egy szót se ejtett. Dél körül mondta, kimegy a konyhába enni, ha gondolom, menjek vele. Nem kínált semmivel. Ő is érezte, hogy érdekes a szitu, ezért "van éppen még pár szelet kenyér" jellegű mondattal végül én is "kaptam" valamit.


Legközelebb, mikor hosszabb időre mentem hozzá, vittem magammal egy szendvicset. Nem tette szóvá, és nem is tűnt úgy, hogy bármilyen élelmet beszerzett volna arra a célra, hogy jusson nekem is.


Ha ezt szóvá teszem, hogy beszéljük meg, megsértem a büszkeségét?


Még szinte nem is ismerem, és párkapcsolati tapasztalatom sincs.


Nem vagyok nagy ösztönlény, de azért napjában 3X enni szoktam, és rosszul is leszek, ha nem. Vagy ha megint elhív egész napra, vigyek megint kaját? Vagy javasoljam, hogy főzzünk együtt valamit?


Nem tudom, az e itt a gond, hogy nem is jutok az eszébe ilyen téren, vagy inkább arról van szó, hogy a saját maga élelmén kívül nincs pénze semmi más kaját venni, és inkább szóvá sem teszi.


Szerintetek? Nem eget rengető gond, de nekem furcsa szitu.


2010. dec. 14. 16:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Gáz a gyerek, gondolj bele, ha már ilyen apróságban így viselkedik, mi lesz később?? Sztem semmi jó nem fog kisülni ebből a kapcsolatból....
2010. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Érdekes amit mondasz. Az én páromék sem gazdagok, sokszor csak vaj, 10 dkg párizsi meg fejenként egy zsemle van otthon, de ha abból nem jutna nekem, akkor rendel pizzát a zsebpénzéből, és azt esszük együtt, vagy lemegyünk a közértbe, és veszünk valamit, amit mindketten szeretünk, vagy alapanyagot, és főzünk. De eddig bármelyik barátnőmhöz, barátomhoz mentem át hosszabb időre, mindig megkínáltak étellel, még akkor is, ha csak 1-2 órát voltam ott, és ez nálunk is így van, ha hívok valakit, akkor annak adok enni. (Inni még akkor is, ha csak 5 percre ugrott be.) Szerintem is mindenképp beszélned kell vele, de az a megoldás is tetszik, hogy vigyél magaddal valami finom kaját (pizza, gyros, spagetti, rántott hús,..) és miközben ő eszi a zsömléjét, te edd meg a jó kis meleg kajádat, és te se kínáld meg, akkor talán rájön, hogy ez így nem valami jó felállás.
2010. dec. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Köszi minden választ.


Az egyik válaszolónak. Én nem "várom el, hogy a barátnőm "kajáztasson"". Egyszerűen csak ha náluk vagyok vagy 4-5 óra hosszát (keveset tudunk találkozni, így ha talizunk, többet vagyunk egymásnál), akkor előfordul, hogy éhes leszek. Ők pedig gondolnak is erre - ez a természetes is szerintem - és jó szívvel kínálnak meg. Én pedig jó szívvel fogadom. Fordítva, ha ő van nálunk, a helyzet ugyanaz.


Köszönöm a többi eddigi választ is. Nem szeretnék dacos lenni vele, vagy "bosszúálló", hogy én rendelek valami finomat, és neki nem adok. Bár akkor talán tényleg észrevenné magát.


És nem vagyok anyagisa sem - egy valaki utalt erre a válaszában. De attól, hogy a barátom nagyon szegény, még nem kellene úgy bánnia velem, hogy ő hív át egész napra, és úgy csinál, mintha én nem ennék és innék, mint minden ember. Ha tényleg ennyire nincsen pénze, az lenne a normális, ha megkérne, hogy hozzak magamnak otthonról, amit szeretnék enni.


Legközelebb megbeszélem vele, hogy ha ez a helyzet, akkor csináljuk így. Vagy ha viszek alapanyagokat, akkor főzhetünk is közösen.


Nem vagyok anyagias, de ez olyan furcsa, ilyennel én még nem találkoztam. A barátnőmnek egyszer egy nagyon szegény srác volt a barátja. Mégis, amikor náluk volt, a srác főzött neki. Ha csak kenyérfasírtot is, de akkor is megosztották.


Nem az a gond, ha kevés pénze van, és egy zsömlét se tud venni nekem. Hanem az, hogy nem mondja, és olyan helyzetbe hoz, hogy legyek ott egész nap, de élelmem nem lesz. (ha már először mondta volna, vittem volna otthonról szendvicset meg egy kis kekszet.)


Meg beszélem vele.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

2010. dec. 16. 17:06
 24/28 A kérdező kommentje:
*megbeszélem
2010. dec. 16. 17:08
 25/28 A kérdező kommentje:

Egyébként a leírtak után még eszembe jut, hogy az első randink is érdekes volt nekem. Elhívott egy sütire a cukrászdába. Odafelé (rendezvény volt a városban) megláttot egy sörsátrat, és mondta, álljunk ott meg, szeretne inni egy sört. (Kérdezte, kérek-e én is, de én nem kértem, nem vagyok nagy alkohol fogyasztó alkalmanként sem). Ő ivott egyet, addig beszélgettünk.


Aztán mondta, jó, akkor most mehetnénk le a folyópartra beszélgetni. És mentünk is. Süti elfelejtve, pedig eredetileg ott lett volna a randink.


Ebből az jön le nekem, hogy vagy nem is gondolt rám ilyen téren, vagy tényleg kevés a pénze, és jól is jött, hogy a sütit már nem kellett kifizetni.


És ez a részemről megint nem anyagiasság. Úgy is lehet jó a randi, hogy mindenki fizeti a maga részét. Az a furcsa benne, hogy nem is gondolt már rám utána.


De nem kombinálok többet, a kaja dolgot megbeszélem vele, hogy majd akkor viszek mindig magammal.

2010. dec. 16. 17:14
 26/28 anonim ***** válasza:
Majd írd le, hogy mi volt. Engem érdekel.
2010. dec. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
nézd, én teljesen melletted állok. amúgy megjegyzem, ha egy-egy sörre futja neki, akkor fussa a barátnőjét meghívni arra a sütire, amit beígért, valamint a sör és a zsemle árfekvése koránt sem ugyanaz...
2010. dec. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vele értek eggyet:

A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:20


és az utolsó válaszolóval!

Egyébként szomorú hogy létezik ilyen, ilyen szegénység, vagy ilyen nem törődömség!

Megalázni nem szabad minden esetre amég nem tudjuk melyik felállás a valós!

28F

2010. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!