Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a barátomnál vagyok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a barátomnál vagyok egy napig, neki kellene nekem a kaját "biztosítani"?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, még nem volt kapcsolatom, a mostani "barátommal" (ez még csak nagyon alakul, azért az idézőjel) egy hónapja járunk együtt.


Már a kapcsolat legelején mondta, hogy reméli, az anyagiak nem fognak sosem számítani. Meg hogy nem kell drága helyekre járni, jó lesz nekünk otthon, nála is.


Mindketten egyetemre járunk, neki apukája nem él, anyuja nagyon keveset keres. Ő 26. Albérletben van, ami elég drága a helyzetéhez képest. Szóval tényleg nagyon meg kell néznie, mire költ.


Ne értsetek félre. Én amúgy sem vagyok eljárós, én is jól érzem magam sétálva, otthon beszélgetve is. Nem a drága programok hiánya a baj.


De az étel? ...magyarázom.


Én ezt baráti kapcsolatokban úgy szoktam meg, hogy ha a barátnőmnél vagyok pl. egész nap, akkor szabad nála ennem. Ha ott vagyok akár öt óra hosszát délután, akkor bármikor ehetek náluk, akár együtt is vacsizunk. Nem viszek magammal ennivalót. Ha a barátnőm hozzám jön, ugyanez a helyzet.


Ő (a barátom), már volt, hogy a találka elején kérdezte, ugye most nem vagyok éhes, "ilyen gond nincsen?" Mondtam, nem, ebédeltem előtte. Ez így is volt.


Viszont mikor most ott voltam nála reggeltől egészen estig (ő hívott), akkor nekem furcsa volt. 11 óra körül mondta, hogy ő akkor délben enni fog, van egy konzerve a hűtőben, azt fogja megenni. Rólam egy szót se ejtett. Dél körül mondta, kimegy a konyhába enni, ha gondolom, menjek vele. Nem kínált semmivel. Ő is érezte, hogy érdekes a szitu, ezért "van éppen még pár szelet kenyér" jellegű mondattal végül én is "kaptam" valamit.


Legközelebb, mikor hosszabb időre mentem hozzá, vittem magammal egy szendvicset. Nem tette szóvá, és nem is tűnt úgy, hogy bármilyen élelmet beszerzett volna arra a célra, hogy jusson nekem is.


Ha ezt szóvá teszem, hogy beszéljük meg, megsértem a büszkeségét?


Még szinte nem is ismerem, és párkapcsolati tapasztalatom sincs.


Nem vagyok nagy ösztönlény, de azért napjában 3X enni szoktam, és rosszul is leszek, ha nem. Vagy ha megint elhív egész napra, vigyek megint kaját? Vagy javasoljam, hogy főzzünk együtt valamit?


Nem tudom, az e itt a gond, hogy nem is jutok az eszébe ilyen téren, vagy inkább arról van szó, hogy a saját maga élelmén kívül nincs pénze semmi más kaját venni, és inkább szóvá sem teszi.


Szerintetek? Nem eget rengető gond, de nekem furcsa szitu.


2010. dec. 14. 16:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb amikor mész hozzá, vásárolj be pár alap dolgot, és lepd meg egy egyszerű vacsorával. Nyilván örülni fog neki, és talán viszonozza is valamikor.
2010. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is furcsa. Mondjuk én a párommal eleve úgy voltunk, hogy mikor itt volt és ebéd, vacsi stb volt akkor itt evett persze, de mikor én mentem hozzá akkor én is ott ettem.Volt hogy együtt elmentünk bevásárolni de ilyenkor is ő fizetett. Ha itt mentünk el akkor meg én.
2010. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszi nektek. A vacsi jó ötlet, meg fogom próbálni. Csak nekem is furcsa, hogy valakit elhívok egész napra, és ilyenekre nem gondolok...

Legközelebb bedobom a vacsis dolgot. Gondolom, ha már egész napra elhívogat, nem fogja zavarni, ha a konyhájában teszek-veszek.

2010. dec. 14. 16:21
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

jogos, rohadtul jogos. Annyi esze lehetne, hogy ad kaját. Inkább én ne egyek, de a páromnak ne legyen hiánya. Egyeseknél úgylátom máshogy működik. Tedd szóvá, de NE úgy mintha haragudnál, hanem kérdezz rá, hogy hogyan oldjátok meg az étkezést.

Nem hiszem el, hogy nem ég az arca a srácnak...

Csináljatok közösen is kaját, hogyne ez jó 5let. 24ésf

2010. dec. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez elég érdekes... oké, hogy nincs pénze, de annyira nem lehet csóró, hogy ne vegyen 5 zsömlét meg felvágottat hozzá neked egy-egy napra.
2010. dec. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Háát nem tudom, nekem leégne a pofámról a bőr, ha nem tudnám megkínálni a barátnőmet, mikor itt van. Nem tudnék vele ilyen önző lenni. Ha csak egy konzervem lenne, akkor legalább elfelézném vele, nem hagynám, hogy ott üljön és nézze, ahogyan eszem. Elhiszem, hogy nem lehet neki könnyű, de akkor próbálhatna más melót szerezni vagy valami mellék állást, amiből legalább ételt tudna venni.
2010. dec. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

Én szeretek falni. Ha nem ad, akkor piszok...:)

Akkor írj privát, majd adok én.


Milyen dolog ez?

Gyere reggeli után, ebédet hozzál magaddal, vacsorára menj haza, de azért szeretlek?

2010. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Hűűű.Ez elég fura...Az én barátom sem keres sokat,mégis mindig megkérdezi,hogy kérek-e valamit,szinte óránként.Én is mindig kérdezem tőle,hogy hozzak-e neki valamit ha megyek hozzájuk,mert mondjuk akkor neki már ne kelljen bemenni a boltba,és nem kell kifizetnie,ha ilyen alap dolgok.Meg szoktam sütni neki sütit,ő meg szokott venni nekem csokit,ilyenek.Szerintem ez alap,hogy a kaján nem parázunk.Amúgy szerintem legközelebb vásárolj be,és mondd neki,hogy főzzetek valamit közösen mert ez is jó egy programnak mondjuk :)
2010. dec. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 csakegynév ***** válasza:
100%
Hát érdekes. Lehet, hogy kevés a pénze és csak egy konzervje van, de az azért csak megoszthatná veled. Mikor barátnőm nálam van mindig megkérdem éhes-e, főzzek valamit vagy esetleg rendeljünk pizzát.
2010. dec. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Nincs annál kedvesebb, mint aki az utolsó kenyérvéget is megosztja veled.

A többi az valami hülye lehet....

2010. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!