Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a barátomnál vagyok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a barátomnál vagyok egy napig, neki kellene nekem a kaját "biztosítani"?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, még nem volt kapcsolatom, a mostani "barátommal" (ez még csak nagyon alakul, azért az idézőjel) egy hónapja járunk együtt.


Már a kapcsolat legelején mondta, hogy reméli, az anyagiak nem fognak sosem számítani. Meg hogy nem kell drága helyekre járni, jó lesz nekünk otthon, nála is.


Mindketten egyetemre járunk, neki apukája nem él, anyuja nagyon keveset keres. Ő 26. Albérletben van, ami elég drága a helyzetéhez képest. Szóval tényleg nagyon meg kell néznie, mire költ.


Ne értsetek félre. Én amúgy sem vagyok eljárós, én is jól érzem magam sétálva, otthon beszélgetve is. Nem a drága programok hiánya a baj.


De az étel? ...magyarázom.


Én ezt baráti kapcsolatokban úgy szoktam meg, hogy ha a barátnőmnél vagyok pl. egész nap, akkor szabad nála ennem. Ha ott vagyok akár öt óra hosszát délután, akkor bármikor ehetek náluk, akár együtt is vacsizunk. Nem viszek magammal ennivalót. Ha a barátnőm hozzám jön, ugyanez a helyzet.


Ő (a barátom), már volt, hogy a találka elején kérdezte, ugye most nem vagyok éhes, "ilyen gond nincsen?" Mondtam, nem, ebédeltem előtte. Ez így is volt.


Viszont mikor most ott voltam nála reggeltől egészen estig (ő hívott), akkor nekem furcsa volt. 11 óra körül mondta, hogy ő akkor délben enni fog, van egy konzerve a hűtőben, azt fogja megenni. Rólam egy szót se ejtett. Dél körül mondta, kimegy a konyhába enni, ha gondolom, menjek vele. Nem kínált semmivel. Ő is érezte, hogy érdekes a szitu, ezért "van éppen még pár szelet kenyér" jellegű mondattal végül én is "kaptam" valamit.


Legközelebb, mikor hosszabb időre mentem hozzá, vittem magammal egy szendvicset. Nem tette szóvá, és nem is tűnt úgy, hogy bármilyen élelmet beszerzett volna arra a célra, hogy jusson nekem is.


Ha ezt szóvá teszem, hogy beszéljük meg, megsértem a büszkeségét?


Még szinte nem is ismerem, és párkapcsolati tapasztalatom sincs.


Nem vagyok nagy ösztönlény, de azért napjában 3X enni szoktam, és rosszul is leszek, ha nem. Vagy ha megint elhív egész napra, vigyek megint kaját? Vagy javasoljam, hogy főzzünk együtt valamit?


Nem tudom, az e itt a gond, hogy nem is jutok az eszébe ilyen téren, vagy inkább arról van szó, hogy a saját maga élelmén kívül nincs pénze semmi más kaját venni, és inkább szóvá sem teszi.


Szerintetek? Nem eget rengető gond, de nekem furcsa szitu.


2010. dec. 14. 16:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát manapság elég necces ez a dolog.Én is pont ezért lakok a szüleimnél.Albérlet+rezsi+közös költség elviszi a pályakezdő fizetést.Örül az ember ha még marad annyi pénze,hogy minden nap egyen...és én melóztam,suliba nem jártam.

Sajnos előfordulhat,hogy kettőtöket már tud etetni.

Ezzel nem is lenne baj,én személy szerint azt furcsállom,hogy nem kínált meg.Ha ilyen helyzetben lennék akkor vagy én sem ennék,vagy adnék a páromnak is.

A közös vacsi főzés az jó dolog lehet.Ő is ehetne a konzerven kívül normális kaját,és persze együtt vagytok közben.Megvan a program is,kellemes és hasznos. :)

21/f

2010. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
90%

Én az utolsó falatot is megosztanám a párommal,az nem lehet akadály ,hogy kevés van neki,mert nem nézheti végig,hogy te ott ülsz és nézed ahogy eszel.Ez nagyon nagy bunkóság.

Barátom is nagyon rossza anyagi helyzetben volt amikor összejöttünk ezért nem is szivesen ettem nála,de mindíg erőltette,hogy egyek és hogy jobban esik neki ha mindketten eszünk.Még ha csak vajas kenyér volt is,de szivesen adta.

Legközelebb hívd el magadhoz és adj neki enni és jegyezd meg,hogy"tudom milyen rossz éhesnek lenni,múltkor nálatok én is nagyon kajás voltam"biztos leesik neki...

2010. dec. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
eszik*
2010. dec. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Lehetett volna olyan úriember, hogy megfelezi veled a konzervet.
2010. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Én 9 hónapja vagyok együtt a barátommal, nagyon szegények, anyjával és két kistesójával él. Hozzánk nem jöhet, mert az én anyám iszonyat idióta ember (bocsánat, de így van), és "nem engedi be a házba", mert neki nem szimpatikus. Ezért mindig én szoktam menni hozzájuk, engem szeretnek ott. Amikor hazamegyünk, az az első, hogy a barátom kirámolja a hűtőt, vagy ami éppen főzve van, és megtöm akkor is, ha mondom neki, hogy nem vagyok éhes. Pedig direkt eszek itthon, mielőtt megyek hozzájuk, nehogy véletlenül az legyen a baj, hogy így is szegények, és még a kajájukból is eszek... De akármit mondok a barátomnak, ő megtöm, ha nem kérek, vagy visszautasítom, akkor pedig megsértődik...
2010. dec. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

szerintem ez gáz. ha ennyire nincs otthon kaja, akkor legalább szóljon előre hogy ha jössz leszel ha hozol eszel... én amúgy haveroktól (esetedben barátnőid) nem várnám el hogy kajáztassanak, de ha lány lennék és a fium felhiv magához, minimum valami rágcsálnivaló legyen már otthon. nálam mindig van, mindig kínálom barátnőmet, de ő legtöbbször nem kér. ha meg ennyire kevés lenne, akk azt a nyomorult konzervet meg elfelezném vele.


szerintem beszéljétek meg.

2010. dec. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Olvasgattam az elöttem szólókat hát elég érdekes ez a szituáció sztem semmiképp sem tehet nyomorul srác arról hogy a hűtő nincs tömve otthon kajával feltéve ha igazak amit írtál hogy apa nincs anya keveset keres. Azért gondoljatok márt bele albérletet fizetni, a szükségleteit fizetni nem olcsó mulatság manapság, márt csak a magam példájából mondom. Jó nyilván azért ha egész nap együtt vagytok akkor ezt a kérdést jó lesz ha mielőbb tisztázzátok. De azért szegény srácot ne büntesd mert nem veti fel a pénz. Idehaza elég nagy probléma a pénztelenség. Valószínűnek tartom hogy ha tudtad hogy nincs neki pénze akkor az elvárásaid se legyenek nagyok vele szembe, ha meg fontos akkor meg ne hülyítsd szegény gyereket!
2010. dec. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
nálunk is úgy szokás, hogy ahol vendégeskedsz, akár pár óráig megkínálnak vmi harapnivalóval, ha napokat töltesz ott, akármilyen okból, akkor a főétkezésekből részesülsz... ha esetleg nem kínálna meg, nekem lenne képem pizzát rendelni, amíg eszi a konzervét. ezenfelül ILLIK megkínálni a vendéget... legközelebb gondolj magadra kajaszempontból. meg leginkább ezt a kapcsolatot is gondold át...:S a pénztelenség nem ciki. de nem megosztani amid van, az igenis gáz.
2010. dec. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vegyél dolgokat, és ne Te lepd meg vacsorával. Ha azt mondaná, hogy nincs egy forintom sem, és nem tudok plusz ételt venni neked, de megosztom veled a fél konzervemet, akkor oké, menj és vegyél dolgokat, aztán főzzetek együtt. De így, hogy eszébe sem jut, hogy Te egész nap nem eszel semmit, szerintem nem érdemli meg. Beszélj vele. Mond meg neki, hogy ez nem szemrehányás, de gondolhatna rá, amikor áthív magához, te is éhes leszel, mivel Te is emberből vagy. Ha nem is tud megkínálni semmivel, legalább eszébe juthatna, hogy létezel (és éhezel.)
2010. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy egyszerűen szégyelli a helyzetet, és úgy gondolja, hogy még mindig jobb így, mint kimondani, hogy nincs pénze arra sem, hogy egy zsemlét adjon? Én a helyedben beszélnék vele erről. És ha azt mondja, hogy tényleg nincs pénzük, akkor vigyél magadnak ételt otthonról. Tény, hogy nem ez a szokás, de a kényszer nagy úr.
2010. dec. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!