Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdekelne a véleményetek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdekelne a véleményetek, mert már nem tudom, mi "illik, nem illik", pedig soha nem érdekeltek az ilyen formaságok (de most az én álláspontom legyen semleges)?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, a barátom 28. Úgy 65 km van köztünk, neki van autója, nekem csak jogsim van, autót nem vezethetek a szemem miatt.

Minden hétvégén ő jön hozzám, ha néha én is ellátogatok hozzájuk, akkor ő visz és hoz. Anno felhozódott köztünk és nagyjából egyet értettünk abban, hogy néha majd én is megyek arra busszal a hozzájuk közeli városig (tőlük úgy 10 km) ahol ő majd már vár. Mikor anyám ezt meghallotta, teljesen felháborodott, hogy mégis milyen dolog az, hogy a nő megy a fiúhoz, mikor annak van kocsija és érte jöhetne teljesen. Nem mintha annyira beleszólhatna anyám a dolgaimba, de összezavarodtam: hogy ez tényleg így a normális?

Azóta sok idő eltelt és a barátom felhozta ismét a témát. Miért nem csinálunk úgy, hogy egyszer ő jön hozzám, egyszer én hozzá (hétvégenként), hisz egyik ismerőse is feltette neki ezt a kérdést.


Szerintetek?


2010. dec. 8. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Ez a 21.század.És szerintem Anyukádnak fogalma nincs,hogy mennyibe kerül a benzin.És hogy azt venni szokás.Pénzért.

Szálljon be a költségekbe,és akkor leget furikázni,ahova akarsz.Ha meg ez nem tetszik,akkor igen....menj busszal,mert a fiú nem taxivállalat.

2010. dec. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hacsak nincs egy benzinkútja a barátodnak... :-)

Mindenképpen az lenne az ideális, ha néha legalább te mennél. Senkitől sem elvárható, hogy hetente ennyit autózzon (utazzon) bármekkora is a szerelem. Szóval igen, neked is kellene menned, anyukádnak nincs igaza.

2010. dec. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ez hülyeség. Én az előző kapcsolatomban is úgy voltam hogy egyik héten ő a másik héten én megyek, mi vonattal utaztunk a távolság 60km volt. És volt hogy hetekig (nyáron) ott voltam, vagy ő itt. A mostani páromnál az elején még csak ő jött majd mikor bemutatott elvitt engem is majd hazahozott, és sokszor vagyunk ott is, de mostanában sokszor van, hogy én megyek egyszer aztán másnap ő. Itt 40km-ről van szó, én is és ő is autóval jár. Ő a sajátjával én a családéval, tankolni persze én tankolom. Szóval szertinem ez már nem újdonság, hogy a lány is megy, ja és én 23L ő 25.
2010. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mármint az én családom autójával, mielőtt vki félreérti.
2010. dec. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
azért nem mindegyik pasi milliomos ám, ezt megmondhatnád édesanyádnak, vagy még nem jött erre rá?
2010. dec. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10 km-t én le is gyalogolok.
2010. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Anyám nagyon nehéz ember. Nem tilthatja, hogy menjek, de utána hallgathatom minden nap, milyen vagyok. Mert sajnos egyelőre még nem költözhetünk össze párommal.. Ráadásul munkanélküli, úgyhogy szinte az összes pénze arra megy el, hogy eljöjjön hozzám + még ajándékot is hoz szinte mindig.


Viszont! Inkább az lenne a furcsa, ha másfél év után hirtelen így tennék. Valamint illett volna nekem felhozni hamarabb ezt a lehetőséget, de amiért nem tettem, most nekem esik kicsit rosszul, hogy ő hozza fel, ráadásul télen. (nekem sincs most munkám). De páromnak természetesen jobban igazat adok.

2010. dec. 8. 20:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyudnak nincs igaza. Látszik hogy a barátod próbálkozik, szóval egy szava sem lehet. És még mindig ő a rendes, hogy felajánlja, hogy a 10 km-re lévő városig legalább elmegy érted, mert szerintem ez sem lenne feltétlenül elvárható!
2010. dec. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Anyám az ő idejéből indul ki, amikor még minden más volt. Ráadásul apám (aki amúgy egyetért vele)a szomszéd faluban lakott, így még másabb volt.

Mikor pedig mondtam neki, hogy szegénynek így is rám megy az összes pénze, azt válaszolta: "akkor ne tartson barátnőt". Szóval ilyen dolgok miatt én megvetem anyámat. Ez már túl lép azon, hogy csak jót akar a lányának.


Pedig szereti a barátomat (pláne az előzőhöz képest), aki mindenben segít apámnak, ha az megkéri rá (fizikai munkákra gondolok). Mintapéldány.

2010. dec. 8. 20:39
 10/10 Snapette ***** válasza:

Ne vesd meg anyudat ezért, csak próbáld megérteni: annak idején nem volt elképzelhető, hogy egy lány jár a "fiú után". Hogy is nézett volna ki, hogy a lány megindul az országúton a másik faluba a fiúhoz. Azt mondták volna, hogy nagyon viszket neki, hogy ő cselleng a férfiak után. Mondjuk, akkor az is ritka volt, hogy ilyen nagy távolságokról ismerkedjenek emberek, max a szomszéd faluból, nem 60-100 kilométerekről jártak egymáshoz. Most azért sok minden más, és nem lehet elvárni, hogy mindig a fiú jöjjön, főleg ha a lánynak is van lehetősége. Bizonyos szokások most is megmaradtak ezekből, pl hogy első alkalommal a fiú megy a lányhoz, stb...

Meg lehet értetni anyukáddal, csak nem erőszakosan kell, sem pedig azzal az elvárással, hogy ettől boldog is lesz. Egyszerűen simán kell közölni, de finoman és nyugodtan, hogy a helyzet az, hogy nem engedheti meg magának, hogy egyfolytában fusson értem és utánam, ha számolatlan pénze lenne, biztosan megtenné, és te is szeretsz hozzá menni, punktum. Meg lehet magyarázni, hogy attól, mert neki nem tetszik még úgy fog történni, hát jobb, ha elássa a csatabárdot, és akkor nem mentek egymás agyára. Nekem sikerült volt anno, remélem neked is fog. Persze türelem kell hozzá...

2010. dec. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!