Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig kellene megértőnek lennem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig kellene megértőnek lennem?

Figyelt kérdés

A barátommal 2,5 éve vagyunk együtt (én 18, ő 21), minden rendben, csak az anyukájával van egy kis probléma. A gond az hogy az anyukájának velem van problémája, de én nem tudom mi. Mindig illedelmes vagyok, udvarias, szoktam vele beszélgetni, megkérdezem hogy van, a barátommal jól megvagyunk, a kapcsolatunk jó, viszont úgy érzem az anyukájának mégsem én vagyok a kedvence. Igaz, hogy sokszor kedves, normális velem, néha viszont nem. Lehetnek neki is rossz napjai, de a következők miatt gondolom hogy velem van baja. A szüleim majdnem 1 év után engedték meg hogy együtt aludjunk, de az ő anyukája még akkor sem. A 21 éves fiát!! A barátom meg arra hivatkozott hogy nem akar összeveszni vele, mert.. na mindegy, szóval nem tesz jót az anyjának az idegeskedés. Azóta jópárszor együtt aludtunk már, de az anyja állandóan keresi a kifogásokat hogy miért ne. Volt már az hogy azért ne, mert ez nem illik (még az elején) hogy ilyen fiatalon egymásnál aludjunk; aztán jött az hogy egy helyen lakunk, így minek?; ha nálunk alszunk, akkor az van, hogy ő fél egyedül otthon; ha náluk, akkor az, hogy minek vagyunk együtt mindig, éjjel-nappal?(ami közel sem igaz, csak hétvégén esténként tudunk találkozni). A barátom azt mondja, semmi baja velem az anyjának, ő más barátnőivel is ilyen volt. Na de miért? Ha tök kedves vagyok vele, akkor mit tegyek még hogy jó legyen? Én elfogadom őt úgy amilyen, nem kell mindig kedvesen mosolyognia ha találkozunk, de miért zavarja őt hogy mi együtt vagyunk? Szerintem az a baja, hogy "elveszíti" az egy szem fiát. De akkor a fiának soha ne legyen barátnője, felesége, családja, hogy megmaradjon neki? Nem értem. Nem az a fontos hogy boldog legyen a fia? Vagy csak én reagálom túl?

A barátommal párszor volt már erről vitánk, mert ő azt mondja nincs semmi baja velem az anyjának, én meg elmondom neki mindig ezeket. Mondtam neki, hogy én nem kérhetem, és nem is kérem azt hogy válasszon közöttünk, ilyesmiről szó sincs, csak hogy néha mondjon neki ellent. De nem teszi, mert az anyjának nem tesz túl jót ha sokat idegeskedik. De akkor mit tegyek hogy jobb legyen? Azt mondta a barátom ő is szeretné hogy együtt aludjunk, de az anyjával nem veszekedhet.

Elég hosszú lett.. Ötlet?

L


2010. dec. 2. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
A barátod egy papucs, ha hagyja, hogy 21 évesen az anyja dirigáljon.
2010. dec. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem is kellene veszekedni. Udvariasan is kijelentheti, hogy sajnálom, de ezt a heti két estét bírd ki.
2010. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De mégis akkor mit csináljak vele? Hiába mondom neki hogy mondja meg az anyjának, de semmi..
2010. dec. 2. 18:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak az anyja elkezd hisztizni, beszedi a gyógyszereit.. Mondhatjuk úgy is hogy zsarolja a fiát, azzal hogy ha nem teszi azt amit ő akar akkor...
2010. dec. 2. 18:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a semmiért hisztizik, az az ő baja. Azért sem hibáztathatja a barátodat, mert nem hagyja magát zsarolni.
2010. dec. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Vigye magával az anyja gyógyszereit is:)
2010. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne a barátodnak leülnie és elbeszélgetnie erről az anyukájával nyugodt hangnemben, békítő hozzáállással. Megkérdezhetné tőle, hogy ezt miért teszi, miért is problémázik a ti magánéleteteken. Amúgy jól gondolom, hogy a barátod szülei nincsenek már együtt?
2010. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyóspajtásnak van férj élettárs, mert ez nem derül ki a szövegből... Ha nincs hozzatok neki össze egyet és le lesztek tudva:):)
2010. dec. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt nem írtam le, a szülei már nincsenek együtt, és az anyja egyedül van. Elég reménytelennek tűnik a helyzet, mert már 1x-2x megpróbált vele beszélni, de ahogy elkezdte az anyja beidegesedett és elkezdett veszekedni (vagyis ezt mesélte). Azért köszi a válaszokat :)
2010. dec. 2. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!