Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyen esetbe mi a legjobb?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetbe mi a legjobb? Elengedni? Küzdeni, de hogyan?

Figyelt kérdés
10 hónapos kapcsolatot hagytam otthon, most külföldön élek, nem örökké maradok itt, visszamegyek, de addig még van 7 hónapom. Barátommal tartjuk a kapcsolatot, de hiába beszélgetünk jókat, hiába szeretjük és tiszteljük még mindig a másikat, már nem ugyanaz. Hiszen, azt a gyengédséget és szerelmet amit akkor adtunk egymásnak mikor átöleltük egymást, azt nem tudjuk interneten keresztül pótolni. Lazul a kötelék, és mivel én jöttem ki, rettenetes bűntudatom van. Minden nap mikor elköszönök tőle összeszorul a torkom és legszívesebben elsírnám magam, pedig, nem vagyunk rosszba. Minden nap beszélünk. de értem hogy ez nem elég. Bele kellene nyugodnom hogy talán picit elhidegülünk, és várnom hogy mi lesz ha hazamentem? Fiatalok vagyunk, nem arról van szó hogy nem jöhetne utána bárki más, de első szerelmes, és szörnyen nehéz belegondolni hogy talán elveszítem.
2010. nov. 22. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért érzed úgy, hogy lazul a kötelék? Nem értelek, az, hogy csak az interneten tartjátok a kapcsolatot, nem igazán lehet indok, főleg, ha tudod, hogy nem is tart örökké az elválasztottság.
2010. nov. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg szeretitek egymást, akkor tartsatok ki mindenképp. Kitartást:)
2010. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A barátom abban a hitben él megingathatatlanul, hogy két ember egy idő után, ha nincs fizikai találkozás, elhidegül egymástól. Én azért érzem egy kicsit, mert ha beszélgetünk, régen mindig tudtunk miről beszélni, sosem volt probléma semmivel, most meg van hogy sokáig egy szót sem szólunk egymáshoz, és ez még nem is lenne baj, de én ettől feszélyezve érzem magam.
2010. nov. 22. 12:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindig is az a tipus voltam, akinek időröl időre igényelte, hogy kicsit biztosítják az érzelmek erősségéről. Ez otthon egyszerű volt, elég volt ránézni a barátomra. Viszont most csak szóban lehetne, ő viszont nem a szavak embere. Nem akarok semmit sem kihúzni belőle. egyszerűen érzelmileg nem érzem magam biztosnak, tudom hogy nem vagyok közömbös neki, és hogy szeret, de talán már nem azzal a szerelemmel mint régen.
2010. nov. 22. 12:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Elhidegültök. Kitartatok. újra összejöttök. Ennyi.

Ha van bennetek akarat és kitartás, és közös jövőbe vetett hit, menni fog. De csak ekkor. Sok sikert!

2010. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A barátom abban a hitben él megingathatatlanul, hogy két ember egy idő után, ha nincs fizikai találkozás, elhidegül egymástól."


Én meg amondó vagyok, hogy amit sokszor bebeszél magának az ember, az úgy is lesz. :)


"Én azért érzem egy kicsit, mert ha beszélgetünk, régen mindig tudtunk miről beszélni, sosem volt probléma semmivel, most meg van hogy sokáig egy szót sem szólunk egymáshoz, és ez még nem is lenne baj, de én ettől feszélyezve érzem magam."


De ez közel sem biztos, hogy attól van, hogy messze vagytok egymástól.


Szerintem mindenképpen várjátok meg a 7 hónapot, egy 10 hónapos kapcsolatnak ne az interneten keresztül legyen már vége. :)

2010. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szó sincs róla hogy vége legyen, mindenképpen eldöntjük mi lesz ha hazamegyek, és ezt csak akkor abban a pillanatban tudjuk eldönteni. Viszont rettentően rosszul érzem magam amint egy kicsit is nem értünk egyet valamibe. Valahogy...nem is tudom. Sokkal könyebben megbocsátok neki, mint magamnak. és ha bármi történne, sosem bocsátanám emg hogy otthon hagytam.:S
2010. nov. 22. 13:03
 8/9 A kérdező kommentje:
És tényleg köszönöm a válaszokat és a bátorítást.^^
2010. nov. 22. 13:04
 9/9 anonim ***** válasza:

"Viszont rettentően rosszul érzem magam amint egy kicsit is nem értünk egyet valamibe."


???


Kompromisszum, konszenzus. Olyan nincsen, hogy két ember mindig mindenben egyetért.


"Sokkal könyebben megbocsátok neki, mint magamnak. és ha bármi történne, sosem bocsátanám emg hogy otthon hagytam.:S"


Ezen ráérsz rágódni akkor is, ha majd "bármi történik". De addig minek? Mindig a jelen problémáit kell előbb megoldani, aztán jöhet a jövő miatti aggódás.

2010. nov. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!