Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most én vagyok irígy, vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most én vagyok irígy, vagy a barátom önző?

Figyelt kérdés

tudni kell, önkormányzatis lakásban tengődök, segélyből, alig van valamim (majdnem üres lakás)

de amim van, azt elkéri

pl nem tudom hallgatni az mp3 lejátszóm, mert nincs füllhallgatóm hozzá

erre ő elkéri, hogy adjam neki, mert magának venne fülhallgatót és használná (nem úgy kellene, hogy veszek már szegény bnőmnek, hogy tudja hallgatni?-jelzem az ex vette nekem a lejátszót...)

másik

van egy tuti cipősszekrényem erre azt mondta, de jó, ez jó lenne nekem is otthonra, nem adod nekem?


de bnőnél ugyanez

volt egy hordozhatós vezetékes telefonom - nem bírom fizetni, így kiköttettettem (szép ez a szó)és csak mobil van. bnőm elkérte odaadtam, hogy visszaadja, ha majd kell egyszer alapon


a barátomnak hiába mondtam, hogy inkább ő vegyen nekem hallgatót, ahelyett hogy elkéri amim van, kiakadt, hogy én vagyok az irígy!!


most tényleg én látom rosszul????


2010. nov. 21. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
NEM! Ne adj nekik oda semmit, majd ha ők is adnak.
2010. nov. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

de elszokott vinni moziba, volt, hogy vett nekem ruhát....

mégis olyan rosszul esik, hogy elkéri a dolgaimat

2010. nov. 21. 15:54
 3/13 A kérdező kommentje:

máeszembe jutott még valami

van egy rozsdás tortaformám (abban szoktam sütüt csinálni, amit nagyon szeret) erre kitaláljam hogy magának vesz olyan formát és nála is csinálhatom a sütit

(az már nem érdekli, hogy az enyém gyötrelem rozsdás...és nekem is kellene új)

2010. nov. 21. 16:01
 4/13 anonim ***** válasza:
Mikor volt az amikor elvitt moziba vagy vett neked ruhákat? Szülinapodon? VAgy más eseménykor? Szívesen segítek neked ennek a helyzetnek a megoldásában, mert tapasztaltam már én is ilyet! De ahhoz arra volna szükség, hogy kicsit több mindent írj le a kapcsolatodról. Pl: mióta vagytok együtt? hány évesek vagytok?
2010. nov. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1,5 éve vagyunk együtt

24-27 évesek

és lelkiismeret furdalást csinál nekem még egy moziból is, hogy milyen drága, biztos megakarom e nézni

amikor nem volt napszemcsim mindig venni akartam, erre anya meglepett eggyel, és aznap mikor már a fejemen volt, megszólal egy üzletben, hogy napszemüveget akar venni nekem...mondtam "nem kell, de olyan szép ez a karkötő...." amire nem reagált SEMMIT

amikor vett egy cipőt, behatárolta, hogy mi közül választhatok

és ha örülök, vagy én kérem, hogy vigyen el kajálni (egy gyrostálra) lenyugtázza napokra, hogy én szórom a pénzt

amikor egy haverja arról mesélt, hogy vett a csajának egy fürdőruhát csak úgy, mert hát jóhogy megveszi ha tetszik, másnap elvitt engem fürdőruhát nézni, hogy vesz nekem (de addig amíg én voltam az egyetlen akinek nincs nyáron f.ruhája, eszébe sem jutott volna)

valamint hajlamos felhozni, hogy mennyit költ rám, és hogy azóta neki milyen gáz

és mondta már, hogy azért sajnál rám költeni, mert azt magára is költhetné. de ezt fél éve mondta utoljára, azóta nem tudom miért nem hangoztatja....

2010. nov. 28. 22:56
 6/13 A kérdező kommentje:
és össze akar velem költözni.....
2010. nov. 28. 23:00
 7/13 A kérdező kommentje:
és saját lakása van havi netto 160 a fizuja, nincs hitele, és szépen gyűjtöget takarékban (vagy miben)
2010. nov. 28. 23:02
 8/13 A kérdező kommentje:

és azt állítja, nem baj, ha én csak minimált fogok is keresni, ami az övé az az enyém is...


szerintetek???

2010. nov. 28. 23:03
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt barátom a kapcsolatunk elején, hogy elég sokmindent megvett nekem, mert nekem nem volt pénzem és ő meg jól keresett. Nyaralni is elvitt külfödre, hosszabb időre, de sosem vágta a fejemhez hogy ő mennyi mindent adott/vett nekem. Nem mondott olyat hogy inkább költhette volna magára. Ha ezt mondta volna, hogy azt a pénzt ő magára is költhetné, akkor én többet nem fogadtam volna el tőle semmit. Te miért fogadod el, hogyha azt mondja, hogy inkább költhetné magára?? Akkor ne fogadd el!! És szerintem az meg sokkal jobb megoldás lenne, ha mondta volna, hogy költözz oda hozzá. Ha az önkormányzati lakást költségeit, vagy a kaját egyedül fizeted, és nem a szüleiddel élsz, akkor inkább költözz oda hozzá, és azt a pénzt amit az önkormányzati lakásra költötted, költsd a pasid lakásának a rezsijének a felére, és akkor úgy marad valamicske pénzed amit magadra költhetsz.Legalábbis én az írásodból úgy vettem észre hogy egyedül élsz. De szerintem ezek után ne fogadd el az ajándékait, mert azt hiszi, hogy ezzel téged is megvett, és te meg csináld azt amit ő szeretne. EGyébként ha télleg elvisz kajálni, meg moziba meg ruhát is vesz neked, akkor nem kellene sajnálnod kölcsönadni neki néha egy-két dolgot szerintem. Vagy éreztesd vele jobban hogy szereted, inkább főzzetek otthon együtt valamit, minthogy elmentek kajánli, ami télleg több ezer ft-ba is kerülhet. Vagy nézzetek meg otthon valami jó kis filmet mozi helyett. De én úgy veszem ki a válaszodból, hogy a barátodtól elég sokmindent kapsz, viszont te nem sokmindent adsz neki vissza (törődés vagy figyelm szintjén) és ezért kicsit rosszul esik neki hogy ennyit költ rád.
2010. nov. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

lehet igazad van, köszi hogy írtál

igen mindig törődést stb akar tőlem kapni, de közben meg játsza az agyát, hogy mindent ő teremt elő, és ez neki szakítóok. hogy legyek felé így szeretettel???

nos most ott tartunk, hogy több napos balhé van a pénz miatt

őszerinte én csak a pénzt látom őbenne

pont ki is lyukadtam oda, hogy: "soha többet nem kell semmi tőled, hogy rám ne mondhass ilyeneket. és gyűlölöm, hogy utálattal jár, ha kapok tőled valamit, hogy előtte, meg utána is ki vagyok osztva, és neked még az is fáj, ha magamra költök"

erre írta, hogy "nem akarsz tőlem semmit elfogadni. rendben, jól állunk."

és az miatt is kiakadt, hogy kiküldöm külföldre (mert tervbe vettük egy közös lakásba invesztálni)

aztán elmagyaráztam neki, hogy ha a másik segítőleg jobb munkát,nagyobb pénzkerestei lehetőséget meg satöbbi ajánl/javasol a párjának, az nem önös érdekből van, hanem a közös jövő alapozásának kulcsa, mert minden kapcsolatban akarják a párok hogy fejlődjön a másik, és nem azért hogy az egyénnek több jusson, hanem hogy ők ketten minél hamarabb vállalhassanak közös életet/gyereket.

ezt levélben beszéltük egy nagycsomó ordítós caps-lockal. most ott tartunk, hogy kikértem magamnak, hogy pénzhajhásznak néz, és hogy neki szeretlek szavakkal fűszerezve, de a legaljasabb gondolatai vannak rólam.

ő épp mentegetőzik, meg ne haragudjak szinten van.

én meg azon, hogy lehet mást fogok keresni magamnak.

2010. dec. 4. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!