Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám lelkileg felkész...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám lelkileg felkészíteni magam a szakításra?

Figyelt kérdés

A történet egy éve kezdődött. 23 évesen jöttem össze az 1. barátommal. Távkapcsolat volt, interneten ismertem meg, de mégis hihetetlenül belezúgtam. 3 hónap után lapátra tett, mindenféle hülye indokkal (nincs munkahelyem, nincs pénzem, túlságosan szeretem, már nem szerelmes belém, kihunyt a láng...). Hatalmasat csalódtam.


Egyszerűen nem tudtam elfeledni, nagyon szenvedtem hónapok múltán is. Úgy gondoltam, az egyetlen megoldás, ha egy másik kapcsolatban próbálom elfelejteni. Próbáltam esélyt adni az udvarlóknak. Féltem az ismételt csalódástól, ennek ellenére törekedtem arra, hogy ne gondoljam minden pasiról azt, hogy olyan hazug, mint a párom volt.


4,5 hónap után összejöttem egy fiúval. Eleinte nem akartam, de meggyőzött, hogy ő nem olyan, mint a többi, ő valóban szeret, fontos vagyok számára stb. Gondoltam megkockáztatom. 5 hónapja vagyunk együtt, ez is távkapcsolat, szintén neten ismerkedtünk meg. Úgy tűnik, megint pofára esek. Ismét kiderült, hogy fele sem volt igaz annak, amit mondott. Ő is azzal jön, hogy már nem úgy szeret blabla...


Egyszerűen nem értem, hogy miért mondják azt a pasik, hogy szerelmes vagyok beléd, szeretlek, aztán 2-3 hónap múlva meg jönnek azzal, hogy már nem lobog a tűz...Nem hiszem el, hogy lehetséges olyan, hogy egyik pillanatról a másikra már nem szereted a párod. Akkor az már az elején se volt szeretet/szerelem. Miért vagdalóznak ezzel a szóval a pasik? Hisz nincs is mögötte tartalom... Miért nem győződnek meg róla, hogy valóban azt érzik és nem csak pillanatnyi fellángolás, mielőtt kimondanák és a hülye naiv lány meg el is hiszi?


A helyzet komplikáltabb most. Elkövettem több óriási hibát. 1 hónapja szakítani akart velem. Azt mondta, nem akarja, hogy rossz legyen nekem, mert most kicsit ritkábban tudnánk találkozni, nekem meg nagyon hiányozna és szenvednék. Nem szerelmes belém, de neki kell a szerelem, nem elég a szeretet... Ezzel én nem elégedtem meg. Addig nyaggattam, míg nem mondott egy indokot, hogy miért nem kellek én, amikor semmi probléma nem volt addig közöttünk. Mondtam neki, hogy valahogy majdcsak kibírom, hogy ritkábban talizunk, meg hogy rengeteg pár van együtt úgy, hogy nem szerelmesek, "csak" szeretik egymást, mégis boldogok... Nagy unszolásomra kinyögött még 1 indokot. Azt mondta, a külsőmmel van baja, de nem biztos 100%-ig benne. Azzal a kis fogni valóval a hasamon, fenekemen, a narancsbőrömmel. Emiatt nem kíván annyira. Ettől persze padlót fogtam, hisz amikor összejöttünk, akkor is így néztem ki és különben is, egy kapcsolatban nem kéne ennek olyan hatalmas problémának lennie, hisz a belső tulajdonságoknak sokkal fontosabbaknak kéne lenniük.


De annyira szeretem, hogy gondoltam próbáljuk meg folytatni, megpróbálom átformálni a testem olyanra, amilyenre szeretné. Tornázni kezdtem, kezelem a narancsbőröm... Azt mondta, nagy valószínűséggel így rendben lesznek az érzései.


A következő hiba, hogy neki adtam a szüzességem 1 héttel azután, hogy bejelentette, szakítani akar. Várt rá hónapokat, ebből is gondoltam, hogy valóban szeret. Nem vagyok normális, butaságot csináltam. Igaz, már nagyon kívántuk mindketten, aztán egyszer csak megtörtént...Szeretem és jó is vele a szex, de bánom, hogy megtettem, mert nem érdemli meg, nem értékeli. Tudom, visszacsinálni már nem lehet...


Azóta bevallotta, hogy azért kevesebb a petting, a szex, mert nem kíván annyira, nem tud annyira felizgulni. Utólag beismerte, hogy ezt már régebb óta érzi. Csak voltam annyira barom, hogy nem vettem észre, mert úgy tűnt, élvezi ha kielégíthet és szereti / élvezi ahogyan én csinálom. Semmi jel nem utalt rá, hogy vmi nem lenne rendben. Utólag meg, hogy ez kiderült, hatalmas érvágás. Úgy láttam, nem élvezi annyira a szexet (szex közben nem mutatta, csak "némán tűrte"), de akárhányszor rákérdeztem, mindig azt mondta, de jó, élvezem! A probléma akkor szúrt nekem szemet, amikor nem akart összejönni a szex, mert egyszerűen nem lett kellően merev. Heti 1-2 napot töltünk együtt, én meg ugye kívánnám, napi többször is, de még 1x is bajosan jön össze... Egyszerűen időt sem akar hagyni, hogy beletanuljak a dolgokba, összeszokjunk.


Szóval sajnos egyre jobban szeretem, de nem érzem, hogy ő is szeretne (azt mondja igen, csak épp tettekkel nem bizonyítja). A haverok mindig előbbre valók. Az ő lelki problémáikkal mindig foglalkozik, az enyémmel nem. Hiába érek el látványos javulást a testformálásban, nem látom, hogy változna a hozzáállása. Azt mondja, 50 % az esélye, hogy az lesz a megoldás a problémára, hogy lefogyok stb. Akkor jobban fog kívánni, menni fog a szex, belém tud szeretni jobban.


Én viszont úgy érzem, csak én akarom ezt a kapcsolatot igazán, ő nem. Azt mondja, nem akar szakítani, meg akarja menteni a kapcsolatunkat, én mégis úgy érzem, szakítani fog rövid időn belül. Azt hiszem, kezdem feladni. Már nem reménykedem, hogy sikerülni fog, de mindent megteszek, hogy sikerüljön.

Hogyan tudnám lelkileg felkészíteni magam a szakításra? Hogyan tudnék belenyugodni, hogy egy olyan pasinak adtam a szüzességem, aki messze nem érdemelte meg?


2009. jan. 11. 14:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyira bánt a dolog, hogy legutóbb, mikor együtt voltunk, egyszerűen kitört belőlem a sírás. Végigbőgtem az egész estét. Úgy érzem, már rég elveszítettem őt és már "gyászolom", pedig még együtt vagyunk. Ő meg csak vigasztalt, ahelyett, hogy őszintén elmondaná, hogy mi az igazság, hogyan is állunk...
2009. jan. 11. 14:07
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem ne várd meg, hogy ő szakítson, szakíts te.

Könnyebben feldolgozod.

Nem hiszem, hogy egy kicsit is szeretne, mert akkor nem mondana neked ilyeneket.

Nekem nagyon helyes férjem van,sok nő környékezi a mai napig.Ő 27, én 22 vagyok. Amikor összejöttünk, 63 kiló voltam, most lassan a 100-at nyomom( hormonprobléma miatt), és egyszer sem sértett meg a kilókkal. SŐt, még tetszik is neki.

A szex így is ugyan olyan jó, ő még szinte többször akarja, mint én.Bókol, becézget, simogat...stb.

Ha neked ilyeneket mond a barátod, hagyd ott!! mert csak saját magad kínzod tovább.

Ez nem szerelem, csak időtöltés. Épp nincs más. De ahogy talál, ott fog téged hagyni, és akkor lesz neked a legrosszabb.


Én otthagynám! Nem hiszem, hgy nem találsz mást, jobbat, aki megbecsül.

2009. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát.. Eléggé hosszasra sikeredett a mondanivalód, de elolvastam :) Nos.. Első válasz az lenne számodra, hogy soha többet ne ismerkedj neten. A legtöbb csak hazudik és nagyon ritka mikor egy netes kapcsolat összejön és komoly lesz. Szinte a 100 emberből 2-nek HA sikerült. Úgy látom te abba a maradék 98-ba tartozol.


Másik jó tanács a szüzességedről. Minden ember követ el hibákat, számtalan olyan csaj van aki megbánta, de megtanult vele élni. Senki sem tökéletes. Amúgy ez legyen a legnagyobb bajod az életben :) Nyugodj meg és felejtsd el. Ebbe bele kell már törődnöd.


A harmadik válaszom: Felejtsd el azt a majmot. Nem érdemel meg téged. Ha tényleg szeretne nem érdekelné hogy nézel ki. Csak beszél össze vissza a szakításról. Nem tud egy normális okot kitalálni, hisz fél hogyha te elhagyod akkor nem lesz senkije. Ezért mondjuk nem is akar szakítani. Állj a sarkadra ne hagyd hogy irányítson. nehéz lépés de meg kell tenned. Zavard el, mert te sokkal jobb pasit érdemelsz.

2009. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha egy pasi azt mondaná, hogy azért nem tud felizgulni rám, mert hájas a seggem (megjegyzem, valóban hájas a seggem :D ) akkor páros lábbal rúgnám ki a 10.ről!


egyébként én is ismerkedtem a neten régebben (akkor még hájasabb volt a seggem :D ), és lett is belőle 2 nagyon jó kapcsolat (az egyik 1 évig, a másik 2évig tartott). most egy olyan sráccal járok, akit élőben ismertem meg, és rájöttem, hogy tényleg jobb... :D


tornázz, alakíts magadon, járj társaságba, bulizni, és biztos lesz majd egy olyan fiú, aki úgy IMÁD téged, ahogy vagy!


egy ilyen barom miatt meg egy fél könnycseppet is kár pazarolni! :D

2009. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
előre bocsánat, de te olyan egy hülye p*csa vagy
2009. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok h*lye p*csa, csak őszintén szeretem!
2009. jan. 11. 19:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Először: szakíts. Szerintem erre felkészülni nem lehet, de talán könnyebb, ha te lépsz elsőként. Másodszor: próbálj nem a neten ismerkedni, akkor egyikőtök részéről sincs lutri. Bár ennek ellent mond, hogy a tesóm is neten ismerkedett meg a párjával, több mint 2 éve együtt vannak. Együtt rendezték be a srác családi házát, és most költöznek össze. Bár őt egyszer sem kritizálta. Meg milyen az a srác, akinek konkrét indokai sincsenek, vagy épp mindig kitalál valamit, hogy miért nem kellesz neki. Találsz te ennél jobbat is.
2009. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!