Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van szükségem néha pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van szükségem néha pár napra - a barátom nélkül?

Figyelt kérdés

éves kapcsolatom van, én 21 vagyok ő 25. Nagyon szeretjük egymást de már az elejétől foggva azt érzem hogy ő sokkal ragaszkodóbb mint én. Én is ugyanugy szeretem mint ő engem de valahogy néha jól esik egyedül lenni. Ő ezt nem érti meg igy néha muszály kitalálnom valamit hogy ne találkozzunk és legyen időm kicsit magamra, vagy azt csináljam amit épp szeretek. Nem szeretek náluk hetelni mert unatkozok és én normálisnak tartom hogy amig nem élünk együtt nem kell feltétlen minden percet együtt tölteni. Néha már zsarol hogy én nem akarok vele lenni, és ha ekkor meg ekkor nem megyek hozzájuk akkor végez velem mert én fele annyira sem szeretem mint ő engem.Ez nem igy van: mert szeretem és komolyan gondolkozok vele.Mit tegyek?

Multkor is pl. voltam náluk 2 napig, aztán ő volt nálunk 2ig majd megint én egy napig és utána ő nálunk 3 ig.(de még tovább is maradt volna) de azokon a napokon is amikor nem vagyunk együtt telefonon csak azon veszekedünk hogy mikor találkozunk......annyira szeretem de azt meg gyólölöm ha kényszerből kell mennem valahová.

Pasik ti ezt megértenétek?Vagy mi lenne a helyes...egyszer már mondtam neki hogy nekem szükségem van néha arra is hogy egyedül legyek-de akkor is megsértődött. (amugy meg ha együtt vagyunk sokszor megbánt-szóval ő sem szent-de szeret....viszont szerintem meg inkább találkozzunk kevesebbet és talán jobban fogjuk értékelni az együtt töltött időt.)

A nagy gond hogy 3 hét mulva megyek külföldre dolgozni, lehetőségem lesz vele nap mint nap tartani neten, telefonon a kapcsolatot és ugy van hogy 1-2 honap mulva ő is jön utánam-de el se tudom képzelni mi lesz.

Félek hogy majd azt hiszi elfelejtettem és csalódottságában más csaj után néz?

Tudom bonyolult az egséz de lécci segitsetek....


2009. jan. 10. 12:24
 1/8 A kérdező kommentje:
2 éves kapcsolatról van szó...és természetesen otthon náluk már ugy vagyok beállitva hogy soha nincs időm rá....ugyhogy rossz vagyok
2009. jan. 10. 12:26
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális ez a dolog!Mindenkinek szüksége van szabadidőre, hogy foglalkozhasson magával meg barátnőzzön stb...Ezt meg kell értenie a barátodnak!Ha együtt élnétek,és mindketten dolgoznátok, akkor is csak esténként találkoznátok!Ha sokat vagytok együtt, unalmassá válhat a kapcsolat,és ezért fontos,hogy mindkettőtöknek legyen saját élete, és hogy ne fojtsa meg a másikat a szeretetével!Neki is és Neked is legyen hobbitok,éljétek a saját életeteket, és ha mindketten ráértek,és van kedvetek,akkor csináljatok valami közös programot!Ez így normális!Ha éjjel-nappal együtt vagytok,össze vagytok nőve, megunjátok a kapcsolatot is és egymást is,ami idővel szakításhoz vezet!Szóval nincs min aggódnod!Magyarázd el neki,hogy Ő is haverozzon, csináljon külön programokat,hogy ne unatkozzon,amíg nem vagy vele,és idővel rájön,hogy így mennyivel jobb,mert hiányozni fogtok egymásnak,és újból lobogni fog a tűz! A beszélgetés során hangsúlyozd neki,hogy nagyon-nagyon szereted, de nem szeretnéd,ha idővel megunnátok egymást!Meg kell értenie,ha szeret!
2009. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Látom az emberek nem nagyon tudnak hozzászólni a témához, de én megpróbálom.

A legfontosabb, mint minden párkapcsolati probléma megoldásánál, hogy őszintén tudjatok beszélni egymással erről, és biztos, hogy mind a két fél megértse, hogy mit is mond a másik. Azt hiszem írtad, hogy beszéltél vele a prblémáról, de úgy tűnik nem értette meg.

Szerintem üllj le vele (szemtől szemben) és mondd el neki, pontozsan ugyanazt, amit ide leírtál. Hogy neked szükséged van kis idő magadban, hogy nem szereted, ha zsarol, de ettől még ugyanúgy szereted.

És a másik kérdésedre válaszolva, én megérteneém, hogy szükséged van szabadidőre, mivel volt nekem egy ilyen barátnőm és megszoktam.... Én megérteném, bár annyira nem esik jól, de tudtam, hogy ettől a lány nem kedvel kevésbé...

Sok sikert!

2009. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az előző két hozzászólást, így bocsánat ha véletlen ugyanazt írnám.

Teljesen természetes hogy néha szükséged van a magányra. Ez nálam is ugyanígy van. Jelenleg bele sem tudok gondolni mi lesz ha valakivel majd együtt élek, és "éjjel-nappal" együtt leszünk. Akkor is szükségem lesz arra, hogy ne egy helyen dolgozzunk, hogy néha elmehessek a barátnőimmel szórakozni, hogy ne válljon egyhangúvá a kapcsolatunk. Nem lehet hogy azért szeretne minél többet veled lenni, mert hamarosan külföldre mész?

Próbáld meg megbeszélni vele, hogy te pont azért szeretnél egy kis magánéletet, hogy ne unjátok meg egymást, és ebben nincs semmi rossz, csak neked erre szükséged van, ettől te ugyanúgy szereted!

2009. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nah én pontosan ilyen hapsi vagyok,mint ahogy a barátodat leírtad.:(

Én lassan 20 éves leszek,barátnőm 19.

Két napja barátnőm megelégelte a viselkedésemet,nagyon ideges lett és megkért,hogy változtassak ezen,mert előbb vagy utóbb ezt meg fogja unni.

Ő is nagyon szeret engem és én is úgy gondoltam,hogy ő nem szeret és nem értékel annyira,mit én őt.

De belátom,nem így van,csak ő más ember,mondta is nekem,hogy ne mutassam ki neki,hogy ennyire szeretem,mert ő ezt nem szokta meg és rossz neki.

Állandóan vele akarok lenni és már belátom én is,hogy ez így nem jó.

Úgyhogy megígértem neki,hogy változtatok a dolgaimon,nem hívogatom állandóan,nem "kombinálok" ahogy ő kifejezte magát és nem erőszakolom rá azt,amit én szeretnék.

Én mást nem tudok tanácsolni,cak azt hogy beszéljétek meg.

Valahogy verd a fejébe,hogy mindkettőtöknek van saját élete,amit élnetek kell.

Mondjuk az,hogy mi meg tudtuk beszélni ezt,az nem jelenti azt,hogy ő is megérti:(

Remélem meg fogja érteni.

Én mondtam barátnőmnerk,hogy nem akarom ezért elveszíteni,úgyhogy vissza veszek.

2009. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már volt két bátor, én is próbálkozok...


Azért van szükséged néha egy kis időre nélküle, mert ez így lenne normális. Nem akkor ha baj van, nem az ha három hétből 20 napot akarnál nélküle tölteni, de maga a szabadidő vágya normális.


Volt egy hasonló barátom. Igaz ő nem zsarolt azzal hogy szakít velem, csak azzal jött hogy megcsalom, meg nem szeretem, és 20percenként hívogatott. Tudom hogy nagyon ki tud készíteni. Ha tényleg szereted, el kell fogadnod hogy ilyen, és okosan, nő módjára megoldani a szabadidőt. Meg kell oldani, hogy legyen programja a haverokkal, vagy olyan eseményre jegye, amit te utálsz, egy barátja viszont szeret. Amíg ő ott van, te egyedül lehetsz. Plusz hívd fel ilyenkor is, legyél kedves, meséld el mit csinálsz, mondd meg mikor találkoztok. Könnyebb ha úgy oldod meg, hogy egyszerre csak 1-1,5 nap legyen a különtöltött idő (rafináltan majdnem három napot nyerhetsz, s mégis kevesebbnek tűnik számára, ha pl. hétfő reggel tőle indulsz, s szerda este találkoztok újra).


Ha külföldön leszel, írj neki gyakran, hogy hiányzik, és alig várod hogy veled lehessen. Ne titkold el ha kiélvezed a szabadságot. Mesélj neki az új ismerősökről. Ha pasit említesz, azt tedd óvatosan. Minden nap adj életjelt magadról, még ha csak két sornyi e-mail is az. Tudja, hogy a közös jövőtök érdekében kell lemondanotok egymásról egy kis időre.


Remélem nem csak hülyeségeket írtam. Sok sikert!

2009. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a tanácsokat...kegyetlenül jókat irtatok...Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok.

Már kezdtem azt hinni hogy én nem vagyok normális, hogy szeretek valakit de néha az agyamra megy.

Csak tudjátok most is van ez a probléma...és ha mondok neki valami kifogást, vagy szépen megmondom neki h figyelj majd holnap után elmegyek hozzátok, (nem fog belehalni)-akkor ő már telefonon sem képes velem normálisan beszélni.....csak piszkál, dühös, biráskodik....annyira rossz.

Én nem bánnám azt sem ha minden 2. vagy 3. nap találkoznánk, de ha mi találkozunk akkor sülve-főve együtt kell lenni min 4-5 napig-és utána persze hogy jól esik néhány napig egyedül lenni.

Hááát....nehéz...amugy meg nem annyira a barátnők miatt van ez..nem járunk egymás nélkül bulizni meg ilyesmi, egyszerűen csak ilyen vagyok-szeretem ha néha mindenki békén hagy.

Volt már olyan viszont hogy mondtam neki h szeretnék egyedül lenni ekkor meg ekkor egy kicsit, nem baj-e vagy valami.....és erre az a válasz h jó akkor ő meg majd megy a haverjaival bulizni, nem fog örkké arra várni h mikor találkozok vele, meg milyen dolog már az hogy nem akarok vele lenni, nekem jobb egyedül?!

na ehhez mit szóltok?vélemény?

2009. jan. 10. 14:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Volt már olyan is hogy készültem hétfőn a városba vásárolni délelőtt, meg fodrászhoz-de már ujabban ezt is titokba kell tartani-vagy hazudni hogy orvoshoz megyek-mert mindenhova jönne velem....tisztára ugy érzem néha hogy megfojt a szeretetével....vannak csajos dolgok amiket jobb egyedül intézni...szerintem
2009. jan. 10. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!