Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hiába futok a pénzem után az exemhez?
December végén szakított velem a hölgyemény. Tavaly novemberben át utaltam neki 210 ezer forintot, mert megszorult anyagilag. Kérdeztem persze, hogy mikorra várhatok vissza belőle akár egy forintot is. Állítja persze, hogy nincs pénze vissza adni jelenleg, és nem tudja előre megmondani.
A kérdés tehát, hogy semmit nem tudok tenni ez ügyben hivatalos úton sem? Köszi a válaszokat!
Legyen már önbecsülésed!!!
Fogjad úgy fél,hogy buktál most 210.000 forintot,de cserébe soha többé nem kell őt és a családját látnod.
Ez csak megér sz@ros 210.000 forintot
“ Bizonyíték arra hogy utálta a pénzt. Én így jártam jól, ügyvéd tanácsára írtam neki egy üzenetet és leírtam hogy ha nem adja vissza akkor perre viszem.”
Ez az ég világon semmire sem bizonyíték, nincs per alapja.
Azt is mondhatja, hogy ajándékból utalt, és nem kérte vissza. Vagy hogy már kp-ba vissza adta neki, akármi. Aki erre megijed, az nagyon buta.
Kérdező, ez tanulópénz volt, engedd el. Majd legközelebb nem csinálsz ilyet.
Azért ez nem egy akkora összeg, hogy megérje rajta komolyabban rugózni. Nem kevés, de nem is olyan sok.
Fizetési meghagyásos eljárást bárki kezdeményezhet bármelyik közjegyzőnél, akinek az adóssal szemben lejárt pénzkövetelése van.
A közjegyző a jogosult (azaz a kérelmező) egyoldalú kérelme alapján – a kötelezett meghallgatása, a kérelem érdemi vizsgálata és bizonyítási eljárás lefolytatása nélkül – fizetési meghagyást bocsát ki a kötelezettel (azaz a követelés adósával) szemben. Az eljárásban bizonyításnak nincs helye, mivel a közjegyző jogvitát nem bírálhat el, tehát nem is vizsgálhatja, hogy tényleg fennáll-e, vagy jogos-e a követelés. Ezért nincs jelentősége annak, hogy a pénztartozásról készült-e bármilyen szerződés vagy az nem is szerződéses jogviszonyból ered.
Ha az adós a küldemény átvételétől számított 15 napon belül nem vitatja a követelést, vagy nem veszi át azt (a postai küldemény „nem kereste” jelzéssel érkezik vissza vagy a címzett „megtagadta” az átvételt), akkor a fizetési meghagyásjogerőssé válik, ami olyan, mintha jogerős bírósági ítélet született volna, és a közjegyző – a jogosult kérelmére – elrendeli a követelés végrehajtását. A közjegyző ilyenkor elektronikusan küldi meg a végrehajtási lapot a Magyar Bírósági Végrehajtói Karnak, ahol azt – szintén elektronikus úton – pár napon belül ki is osztják egy végrehajtóra. Ezzel akár néhány héten belül a pénzéhez juthat az, akinek tartoznak.
A fizetési meghagyásos eljárásban az eljárási díj mértéke a követelés (több követelés esetén a követelések) összegének a 3 %-a, de legalább 8.000 Ft és legfeljebb 300.000 Ft. Továbbá a díj legalább annyiszor 1.600 forint, ahány fél van. Ha a jogosult a kérelmétől a fizetési meghagyás kibocsátása előtt eláll, úgy a fizetendő eljárási díj az eljárásért egyébként fizetendő díj 10%-a, de minimum 3.200 Ft.
Igen, ahogy írtam is:
“Ha az adós a küldemény átvételétől számított 15 napon belül nem vitatja a követelést, vagy nem veszi át azt “
Statisztikai adatok szerint közel 90%-ban nem mondanak ellent az adósok az ügyben, és jogerőre emelkedik a fizetési meghagyás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!