Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez ennyire meghatározó? Így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez ennyire meghatározó? Így tönkretehet mindent?

Figyelt kérdés

Egy kérdésem épp most van kiemelve. Hogy veletek történt-e már hasonló? Mi volt a megoldás?

Ha keresitek a kérdést megtaláljátok.


Igazából felmerült egy újabb probléma,amiről nem gondoltam volna,hogy ennyire meghatározó lehet egy kapcsolatban. Vagyis inkább úgy írom,hogy ennyi idősen...

Mivel a barátom nem otthon lakik,hanem valaki másnál,így magától értetődő,hogy fizetnie kell azért,hogy ott lehet. Valamint mindent magának kell vennie...

Na most,lassan 1hónapja semmi pénze nincs,mert egyszerűen nem érkezik meg neki,így fizetni sem tud és lett egy kicsit nagyobb összegű tartozása.

Én próbálok neki mindenben segíteni,kajával ellátom ahányszor itt van,adok neki otthonra is,cigivel is én látom el,meg tényleg mindenben mellette állok.

Viszont nagyon idegesít,hogy minden nap csak ezen a pénz dolgon idegesíti magát,ezért feszült és rengeteg vitát szül ez a dolog.

Sajnos a tegnapi nap folyamán olyan dolgot vágott a fejemhez,ami teljesen alaptalan és ezzel megbántott. Bocsánatot kért,de akkor is fáj.

Rossz,hogy mst emiatt is veszekednünk kell,mikor ezenkívülis volt elég sok minden ami miatt nem volt felhőtlen a kapcsolatunk és most még rátesz ez is.


Szóval így most azt veszem észre,hogy nem is foglalkozik velem annyit,mint régen. Ő azt mondja,hogy még mindig szerelmes,nem csak szeret,de nem mutatja ki most annyira,amennyire szokta. Ez meg engem zavar.


Mit tehetnék? Állandóan ezen agyal és nem tudunk egymásra figyelni.


2010. nov. 7. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Elhiszem, hogy rossz, hogy nem foglalkozik veled, de ha jelen helyzet miatt tönkremegy a kapcsolatotok, az a te hibád lesz. Mert sajnos neki most a megélhetése forog kockán és abszolút meg tudom érteni, hogy másra sem tud gondolni, mikor fél lábbal az utcán van. Legyél most extra türelmes hozzá.
2010. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De a pénzügyi dolgaiban is igyekszem segíteni neki,hogy rájöjjünk hogy mi a gond...az utazáshoz is felajánlottam neki a saját bérletem,hogy én majd veszek jegyet,mert elvileg azt sem tud venni...mi kell még neki? Miféle türelem?


Ő nemsokára 19éves én pedig 17.

2010. nov. 7. 10:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1) Új kérdés kiírása:

"Ne utalj egy régebbi kérdésedre! Ezt az oldal anonimitása miatt nagyon nehéz megtalálni, így inkább önmagában teljes kérdéseket írj ki!"


Nem piszkálásból, csak lehet most lemaradunk valami (amúgy) lényeges információról, ami miatt nem érzed majd hasznosnak a választ, holott az itt leírtakhoz amúgy stimmelne.

Persze lehet hogy lényegtelen ami ott volt.



2) Az anyagiak sajnos sok kapcsolatot megmérgeznek, még a legintelligensebb és legfigyelmesebb partner is nehezen tud helyt állni ilyen stresszes állapotok között.


Amit elvárhatsz az itteni válaszolóktól, az a saját maguk fényezése: ők akár földrengés és világvége közepén is leszedált buddhákat megszégyenítő nyugodtsággal, mindvégig andalító hangfekvéssel duruzsolva 100%-ig rád figyelő hőslovagok lennének.


Ez nem így van.

Ha az ember elveszti a bal lábát, ne írjátok már oda, hogy ti akkor is maratont futnátok a párotokért.


Gondolj bele abba, hogy neki ez az egész heléyzet nagyon kellemetlen lehet: a párja támogatja anyagilag, legtöbbször ő eteti, sőt elvitelre is főz rá, cigi, stb.


Itt sokan megmondanák neked nagy okosan, hogy ők egy csettintésnyi erővel tudnák ezt kezelni... csakhogy egyrészt ehhez át is kell élni ezt a helyzetet, és ha egy részük még volt is ilyen helyzetben, nem minden ember képes ugyanúgy megbírkózni az élet nehézségeivel.

Pusztán ezért lenézni, vagy téged lebeszélni róla ostobaság.

Azért mondom mindezt így előre, mert szinte mindig ilyen válaszok jönnek, túl kiszámítható.


Azt, hogy ne idegeskedjen a pénz miatt, nem fogod tudni elérni, itt nem az ő figyelmességéről vagy belátásáról van szó... hanem amit mondtam, mint az amputált láb és a maraton esete... nem lehet, mágha egy ilyen szeretetteljes és mindenben odaadó mankója is van, mint Te.

De ezért ne haragudj rá, és ne is érezd magad háttérbe szorítottnak.


Az pedig, amit mérgében fejedhez vág, de egyből bocsánatot is kér... mi is voltunk így előző barátnőmmel, a stressz és hosszabb idegeskedés nagyon könnyen kirobbant ilyen érzelmeket az emberből... holott bocsánatot kért, és jó eséllyel nem is szándékosan bántott meg, nem igaz?


Amit az ember nem rosszindulatból tesz, vagy nem hazugság útján, azt szerintem mindig meg kell bocsájtani.


Amint ezen túl lesz, módja is lesz hogy kimutassa az érzelmeit, olyan intenzíven ahogy azt elvárod/szeretnéd.

De addig valóban türelmesnek kell lenned.


És ne haragudj a kisregényért, csak tényleg sok ember úgy jön fel segítséget/tanácsot kérni, hogy ezt beleveszi a mérlegelésbe, sőt, páran talán ez alapján is döntenek... márpedig itt sokan úgy adnak tanácsot, hogy valóban belegondolnának milyen át is élni azt az örökös tartozást és kiszolgáltatottságot, szégyenérzetet.


Kicsit hasonlóan az álmossághoz.

Szívem szerint, ha szeretem a barátnőmet, örökké fennmaradnék egy másodpernyi alvás vagy pihenés néálkül is, mondván nálam ez elvi kérdés.

De ez nem így működik.

2010. nov. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.

Én próbálok türelmes lenni,de nehéz,mert az alap természetem sem olyan,mindig mindent rögtön akarok én is,és nem tudok várni. Vagy csak nagyon nehezen.


Meg hát ő is ugyanilyen...talán 1fokkal még türelmetlenebb.

És talán amikor együtt vagyunk,akkor nem kellene ilyenen gondolkodnia,akkor kicsit kikapcsolhatna az agya.nem?

2010. nov. 7. 10:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem csak pár órát találkoztok naponta, hanem legalább egy fél napnyit, akkor szerintem megoldhatónak kell lennie, és igen, szerencsésebb is volna ha tudna lazítani.


De tényleg iszonyat nehéz ilyen helyzetben, tehát az igazi megoldás az lesz, amikor végre túl van a a tartozásain.

2010. nov. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem meg az is zavarhatja a baratod hogy ra van szorulva a segitsegedre es ez sem tesz jot a buszkesegenek. legyel turelmes. ne hozd fel ezt a temat elotte. ha ezt siker tulveszelnetek utana a kapcsolatotok javara fog valni. kitartast. 18 f
2010. nov. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nagyon rossz így élnie, hidd el... oda a büszkesége, meg a függetlensége... tudom, mert nyáron valahogy lenyúlták a kártyámról az összes pénzt, és 3 hétig gyakorlatilag a barátom tartott el. nagyon nehéz volt elfogadni, hogy ennyire ki vagyok szolgáltatva, folyton ezen idegeskedtem, egyszerűen tehetetlen voltam. aztán egyszer csak a bank elismerte h az ő hibája, és visszakaptam... onnantól kezdve minden a régi volt, és nagyon hálás voltam utólag a barátomnak, hogy maximálisan mellettem állt.

egyébként mennyi ideje nem érkezik a pénz? lehet reklamálni kéne a banknál, hogy mivanmár...?

2010. nov. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!