Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » FÉRFIKÉNT, mit lépnél és miért?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

FÉRFIKÉNT, mit lépnél és miért?

Figyelt kérdés

Imádod a nejed/élettársad. Ő most kapja meg élete szakmai lehetőségét külföldön.


- Elengeded egyedül?


- Vele mész úgy, hogy te ott jogilag csak miatta lehetsz, ottani nyelvtudásod nulla, és még a szakmád sem tudod használni. Viszont az ő juttatásaiból mind a ketten szépen eléltek ott, akár évtizedeket is. Szóval olyan "focistafeleség" lennél.



tegnap 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megyek vele. Nyelvet meg lehet tanulni, onnantól pedig már nem kell "focistafeleésgnek" lennem hisz találhatok majd állást is. Biztos nem maradnék benne egy távkapcsolatban, ahol alig tudom látni néha.
tegnap 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvet megtanulhatod. A nejed beszéli? (SOk helyen az angol is elég).

Nem írtad, mi a szakmád, de sok munkát lehet online is csinálni.

GOndolom, te fordított helyzetben elvárnád, hogy veled menjen. Szóval menj.

tegnap 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Allandóan féltékenykednél ha vjivel is szóbaáll ezen kivul is frusztráltnak kevésnek éreznéd magad, végig hisztiznéd az egészet.
tegnap 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elengeded? Ezt hogy értsem? :)

Nejem is imád engem annyira mint én őt? Vagy ott lenne a helyem ahol a focistafeleségeké?

Gondolom, leülnénk részletesen átbeszélni. Utána néznénk, hogy tudom magam átképezni az adott országban, plusz egy főként nem élném le az életem. Főképpen azért mert egy idő után az eltartó elkezdi kevésnek érezni magához azt aki a hátországot nyújtja. Akkor pedig elillan a nagy-nagy szerelem.

tegnap 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy mennék vele.
tegnap 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha lehet mennék vele.
tegnap 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehezen elképzelhető, hogy ne találnék bárhol munkát a jelenlegi nyelvtudásommal és szakmai múltammal.

Mindenesetre Budapesten a Wolt futárok közt elég sok külföldi van, legtöbbel csak angolul tudok beszélni, hasonló céghez külföldön is lehet jelentkezni. Itthonra is tudnék dolgozni távmunkában (IT). Ha pl. kétkezi munkához értenék csak, minimális nyelvtudással is rengeteg dolgot meg lehet oldani (mindenféle szerelések, pl. víz, vagy ha megtanulnék hegeszteni, az is jól eladható).

Aztán ha nagyon magyarország-specifikus tudásom van (pl. magyar adójogra specializált ügyvéd lennék), akkor a helyi magyar diaszpórának adnék valami szolgáltatást, vagy a kinti cégeknek (akinek van magyar leányvállalata). Ez már minimum angolt feltételez, de a helyi nyelv még fontosabb lehet, de ezeket meg meg lehet tanulni.

Igazából elég kevés olyan esetet tudok elképzelni, ahol a láblógatáson kívül nincs más opció. Szóval simán bevállalnám.

tegnap 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Elengedném egyedül. Neki is új a környezet, de ő helyzeti előnybe lenne, mert (akkor) van nyelvismerete, én meg csak hátráltató tényező lennék neki, bármennyire is szeretnék alkalmazkodni az új környezethez - ha ott lennék vele. Tehát elengedném.
tegnap 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem fordulna elő, mert még az ismerkedési szakaszban tisztáznánk, hogy itthon vagy külföldön szeretnénk leélni az életünket.
ma 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-esnél van valamennyi igazság... De ha ez a pénz valóban elég lenne közös életre, akkor abból lehetne finanszírozni számára tanulást.
ma 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!