Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tudnék tenni, ha barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudnék tenni, ha barátom nem hajlandó velem szóba állni?

Figyelt kérdés
Ez az egész ott kezdődött, hogy a baráti társaságom nem akarja befogadni barátomat (mindezt azért, mert ő építőipari munkás és milyen már, hogy összejöttem vele). Múltkor voltunk egyik barátnőm szülinapján és úgy nézett barátomra, mint valami véres rongyra, mondván, hogy nem számított rá, hogy ilyen "aljanépet" is ide fogok hívni. De kb az ismerőseim 90%-a így áll hozzá, a legcsekélyebb esélyét sem mutatják, hogy meg akarják ismerni. Amióta terhes vagyok, sokkal rosszabb a helyzet. Konkrétan egyik barátnőm kiröhögött, hogy azt gondolom, hogy egy "ILYEN" jó apa lenne, majd meg fogom látni, hogy igaza volt és ne keressem sírva, ha a srác le sem fog tojni vagy másfelé kezd kacsintgatni. Múlt hétvégén barátom mondta, hogy meglátogatja a szüleit, de egyedül szeretne lenni, majd a hét elején jön vissza, de azóta sem hallottam felőle semmit. Egyik kollégája olyan üzeneteket kezdett küldeni nekem, hogy teljesen kicsinálom a barátomat, minek kell olyan emberek közé vinnem, akik így viselkednek vele, én is biztos nem vagyok különb, tuti én is ilyen sznob p...a vagyok, meg hogy persze fel tudtam csináltatni magam, de arra nem vagyok képes, hogy a barátom érdekeit is nézzem, és hogy ne is keressem őt többet. Barátomat meg hiába hívogatom, nem veszi fel, üzenetekre sem válaszol, teljesen el van tűnve.
ma 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Kamu. Nem hiszem el ezt a mesét.
ma 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom megmondani, hogy mi a megoldás, csak a saját gondolatom írom le.

Ha egy nővel járok, de nem tervezek vele hosszútávra, nagy ívben teszek arra, hogy a barátai mit gondolnak rólam.

De, ha komoly kapcsolatról van szó, és ilyen helyzet alakul ki, akkor választás elé állítom a nőt. Vagy a barátok, vagy én. És ebből nem engedek. Egy olyan emberrel ugyanis, aki nem képes 100%-ban kiállni mellettem, nem fogom összekötni az életem, nem fogok vele gyereket vállalni. Nekem nem hiányzik az, hogy a barátok fontosabbak legyenek.


Ami a srácot illeti: a férfiaknál az egyik konfliktuskezelő stratégia az, hogy elvonul.

A kollégának viszont jó lenne megmondani, hogy fogja vissza magát, már csak azért is, mert terhes vagy, téged nem lehet idegesíteni. Ha a srác nem áll ki melletted, akkor a barátaidnak végső soron igaza volt, ám ettől függetlenül ők sem lettek szimpatikusabbak nekem.

ma 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz ez a kérdés, mégis minek viszed olyan helyre ahol ilyen korlátolt emberek vannak? Te ismered a barátaid és a gondolkodásukat. Az lett volna a minimum, hogy kiállsz a párod mellett a barátaiddal szemben és akkor most nem lenne megsértődve. A te kapcsolatod a te életed, a te boldogságod. A barátaidban meg lehetett volna annyi, hogy nem viselkednek paraszt módon, hanem tudomásul veszik a választásodat és örülnének a boldogságodnak meg a babának! Ha még szóbaáll veled, akkor be kell bizonyítanod neki, hogy senki véleményére nem adsz, hanem ő számít csak és ami kettőtök között van!
ma 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, kamu.
ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha ennyien vannak a barátod ellen, akkor érdemes megfontolni, nincs-e igazuk.

Kérd meg a barátnőidet, fogalmazzák meg, pontosan mi a gondjuk a pároddal. Ha ennyire ellenségesek, nagyon valószínű, hogy nem csak a foglalkozása a baj. Próbáld meg higgadtan végighallgatni a barátnőidet, és nyugodtan gondolkozz akár napokig, mielőtt bárkinek bármit válaszolsz. A párodat ezek után ne vedd túl komolyan. Majd mindig eltűnik X időre, ha konfliktus van köztetek? Így nem lehet családot működtetni.

ma 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!