Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Visszatérni abba, amit nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Visszatérni abba, amit nem értékeltem eléggé? (Önismereti kérdés)

Figyelt kérdés

Első komoly párkapcsolatom 13 évig tartott. Érettségi után jöttünk össze, neki is én voltam az első rendes kapcsolata, és egymással történt az első együttlét is.

Nagyon intelligens, művelt, érzelmes és hűséges férfi volt.

7 év után megkérte a kezem. Vettünk egy házat.

De összeházasodni nem akart. (Az eljegyzést, esküvőt soha nem erőltettem neki, meg is lepődtem, amikor letérdelt elém. Persze miután már menyasszonya voltam, azért évi 1x rákérdeztem, mi a helyzet az esküvővel, legyen, ne legyen, ha mégsem akar, miért nem. Mindig terelte a témát.)

Ennek ellenére nagyon harmonikus volt az együttélésünk. Tenyerén hordozott, minden szabadidejét rám fordította, mindig arra törekedett, hogy boldognak lásson. Egyedül a házasságba nem akart belemenni, mert szerinte az csak egy papír. Vagy drága. Vagy...vagy.. mindig volt valami ami miatt még nem.

Ezen kívül tökéletes volt a kapcsolatunk, nagyon jól megértettük egymást, lelkitársak és legjobb barátok is voltunk egyben. Még egy dolgot leszámítva: nekem a szex nem ment vele. Mármint egyáltalán nem érdekelt semmi szexualitással kapcsolatos dolog, hidegen hagyott az egész.

Elkönyveltem magamban aszexuálisnak, mivel kamaszkoromban sem mozgatott soha téma.

De mivel szerettem a párom, és férfiember létére neki szüksége volt rá, közös megegyezéssel heti 1 alkalomba belementem, hogy boldoggá tegyem.

Ő is mindent elkövetett azért, hogy jobban átéljem az intim dolgokat is, de nekem sehogy se ment, pedig rengeteget tett értem, mindenben azt tartotta szem előtt, csak nekem jó legyen végre valahogy, ne miatta csináljam és ne muszájból.

Ezen kívül viszont tényleg mindenben egymásra találtunk.

Egészen addig, amíg azt nem kezdtem érezni, hogy már csak lakótársak, nagyon jó barátok vagyunk néha egy kis extrával.

Nem tudom mi történt, az utolsó pár évben kezdtem így érezni.

Meg akarta menteni a kapcsolatunk, szó volt, hogy elmegyünk párterápiára, miután befejezem az egyetemet és felszabadul egy kis szabadidőm.

De erre már nem került sor, mert hamarabb adtam vissza neki a gyűrűt.

Úgy éreztem, már nincs felé baráti szereteten kívül semmi érzésem felé.

Én mondtam ki, mégis nagyon rosszul esett. Együtt építettünk fel egy életet, de valami hiányérzetem volt. És nem tudom megfogalmazni, hogy micsoda. Egy tökéletes férfit dobtam el magamtól, amilyen tényleg csak a filmekben létezik, és nekem nem volt elég (valamiért).


Elköltöztem a közös otthonunkból, és másik városba költöztem.


Nem sokkal később megismertem egy másik férfit, akivel barátok lettünk, és pár hónappal később elkezdtek iránta érzések kialakulni. Nem is akármilyenek. Mindent elsöprő, erős érzelmek. Halálosan szerelmes lettem belé, és 1 év ismertség után megpróbáltuk egymással. Sajnos beleestem abba a hibába, hogy nála elmúlt a fellángolás, de addig nem közölte, amíg ágyba nem vitt.

Nekem az, hogy valakivel testiséget meg tudjak élni és én is akarjam, az egy hatalmas áttörés volt. Rájöttem, hogy megy ez nekem, csak eszerint 13 évig ilyen szempontból rossz emberrel voltam együtt.

Az, hogy vele intim dolgokra is vevő voltam, azt hittem megtaláltam az igazit. Hát pofára ejtett, hazudott, átvert hónapokon keresztül a finishért.


Összetörtem, depressziós voltam, aztán egy régi barátom meglátogatott. Beszélgetni kezdtünk, beszéltünk, beszéltünk, és észrevettem, hogy egy az egyben olyan, mint a volt vőlegényem: érzelmes, intelligens, művelt, mély érzésű, empatikus, vicces, kedves...

Nem éreztem iránta semmit először, hiszen haverok, barátok voltunk csak.

De előjött belőlem, hogy jól érzem magam vele, mert ilyen, amilyen.

És hogy nekem az első kapcsolatomban ez miért nem volt elég, ha most csak erre vágyom?

Egyre több időt töltöttem vele együtt, részéről előbb, nekem utóbb kezdtek érzések szépen lassan kialakulni.

Fél évvel később összejöttünk, és vele az intimitás sem okoz gondot.


Nem tudom, vőlegényemmel miért éreztem azt, hogy nem jó a kapcsolatunk.

Nem tudom, egy életembe befutó férfi miért idézett elő szerelmet és lettem képes olyanokra, amikre soha életemben azelőtt nem.

Nem tudom, az új barátommal, aki egy az egyben olyan személyiség, mint vőlegényem, vele miért mennek azok a dolgok is, amik csak az előző partneremmel. Pedig először a jelenlegi párom nem is volt az esetem egyáltalán. :D Vőlegényem meg olyan helyes pasi, hogy miután szétmentünk, kapkodnak utána a csajok.


Összegezve, elégedetlen voltam egy kapcsolatban, aztán megtapasztaltam egy felemelő és mélybe taszító kapcsolatot, majd visszatértem egy szinte ugyanolyanba, mint amit feladtam. Bennem van a hiba?


ma 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
A nők sajátossága hogy soha nem elég semmi az eletben. Főleg a mai nők között nagyon igaz ez. Te is ékes példája vagy ennek. Mostmar visszasirod az előző pasit aki gondolom kinyalta a picsd.
ma 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 nagyon általánosító a véleményed. Az exem később felajánlotta, hogy próbáljuk meg újrakezdeni, de nem mentem vissza hozzá.

Ha "visszasírnám", akkor már rég visszamentem volna hozzá, nem?

De én azt is szem előtt tartottam, hogy ő is megérdemelné az őszinte boldogságot és normális nő mellett. Nem láttam értelmét annak, hogy csak azért térjek vissza az előző életemhez, mert - ahogy te fogalmaztál - kinyalja valaki a picsm.

És a szakítást is ezerszer átgondoltam, előtte is, közben is, utána is.

Mindig ugyanarra a pontra jutottam, hogy nekünk ez valamiért nem megy.

A legkorrektebb dolognak éreztem, ha külön folytatnánk.

ma 10:47
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem általánosítás.Ez a valóság. Kérdést teszel fel tehát a mai napig érdekel igazabol csak frigid voltál vele. Az a legszanalmasabb ha valaki engedélyt ad a másiknak, hogy menjen kefelni. A mai nők akikkel enis voltam 25 vagyok fiatalabb, idosebb mindegy hány éves javaresze mindig többre vágyik. Aztán ránk mondjátok hogy ilyen szemetek vagyunk még olyanok. Hát lehet van ebben is igazság, de ahogy abban is hogy pl én q srác helyében biztos nem könyörögtem volna ha arra nem voltál hajlandó hogy akár kielegisd ot. Vannak nők akik nem szeretnek szexelni ezzel semmi baj nincsen, de ha adni sem hajlandoak akkor az inkább az önző kategória.
ma 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Tartottál szünetet a kapcsolatok közt, hogy kicsit jobban megismerd magad, tudd mit akarsz? Amúgy az a gondolatom a sztoriról, hogy volt egy közepesen jó kapcsolatod, majd utána egy rosszabb kimenetelű, így visszasírod és az első kapcsolatod. Nézd előre nem tudhatod, hogy milyen lesz egy kapcsolat, ez benne van a pakliban. Légy türelmes, járt nyitott szemmel és majd jön, aki újból megfog és normális.
ma 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet lepontozni a vérbe az "empátiamentességemért", de nem értem, hogy itt most miért kell agyalni, mert ami jelenleg van, az piszok szerencsésen összejött... De ha már mindenképp kell, akkor legalább helyesen tennéd: nem szinte ugyanolyannal jöttél most össze, mint a volt vőlegényed, mert lehet, hogy hasonló a személyiségük, de qrva nagy különbség ám, hogy az egyikkel ezek szerint kb. semennyire nem működött a kémia, a másikkal (a mostanival) viszont igen. Mi abban a nagy önismereti rejtély, hogy ahhoz, hogy jó legyen, kell mindkettő? És hogy míg előbbire (a számodra megfelelő és szerethető személyiségre) tudsz szűrni, illetve be tudod lőni magadban, hogy na, valami ilyesmi, amit szeretni tudok, addig utóbbira abszolút nem tudsz szűrni, és meg sem tudod magyarázni, hogy valakivel miért van meg, miért nincs?

Szóval szerintem ez az egész nagyon nem arról szól, hogy a volt vőlegényedet csak nem értékelted, most meg egy ugyanolyat igen (miközben lett egy bizonyos tapasztalatod). Sokkal inkább arról, hogy ahhoz, hogy igazán, tényleg jó legyen, igenis kell, hogy minden "tökéletes" legyen. Akármit is próbálnak a fejünkbe verni kompromisszumokról, "értékeld, ami megadatott"-ról vagy hogy "csak a személyiség számít/olyan jó ember/egyébként úgy összeilletek". Sosem szabad ezeknek bedőlni. Sosem szabad valami alantas, lebecsülendő, jelentéktelen ostobaságnak tekinteni a kémiát.

Végül pedig: légy hálás a sorsnak/akárminek a szerencséért, hogy most megadatott az "all in". Annyian vagyunk, akiknek soha. Akiknek az a maximum, a legtöbb, ami összejön, mint neked a volt vőlegényeddel, és a sok idióta bullshit miatt még bűntudatunk is van, ha ezt "nem tudjuk értékelni". Vagy akiknek még ennyi sem. Sem kémia, sem olyan személyiség, sőt, sok esetben egyáltalán semmi, azaz senki.

ma 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!