Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek van még remény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van még remény vagy hagyjam? Olvassa esetleg pszichológus ki tanácsot adna?

Figyelt kérdés

A páromnak (4 éves kapcsolat) van egy lánya, aki mindig is a háttérben vagy némileg nyíltan ellenem volt, féltékeny volt és rosszindulatú, és én pár hónapja ezt meguntam és nem túl udvariasan beszóltam neki erre belőle kitőrt az évek óta irántam érzett haragja, elkezdett üvöltözni, őrjöngeni, 100x

durvabbakat mondani rám, mint amiket én mondtam rá, végül megbeszéltük, hogy többé nem beszélünk egymással. Rendkívül féltékeny volt mindig, pedig én nagyon gyakran elhívtuk magunkkal amikor nem is apás hete (elváltak a szülei) vendégül láttam magamnál, ajándékot is minden alkalomra vettem neki, mellé álltam nagyon sokszor, de éreztem hogy tudat alatt/tudatosan haragszik rám, hogy el akarom

tőle venni az apját. Ez egyáltalán nem igaz, saját házamban élek, minden második héten külföldön dolgozom, ráadásul eléggé magamnak való vagyok, amikor hármasban elmentünk nyaralni azért is örültem, hogy ott van ő is, hogy el tudjak vonulni magamban, mert gyakran szükségem van néhány egyedül töltött órára, szóval nem telepedtem senkire, ő viszont ezzel a félelemmel él 17 évesen és ezért érez irántam haragot. A páromra is gyakran haragudott, ha együtt voltunk hármasban, hogy nem foglalkozik vele eleget, próbált bűntudatot ébreszteni benne, pedig ott volt vele, csak azért van néhány évtized

korkülönbség köztük, ő már úgy nem tud játszani vele. A közös labdázás hármasban meg valamiért frusztrálta a lányát.

A nagy osszeveszés után én a lányával többé nem beszéltem és nem találkoztam, a páromat perszezavarta, hogy mi nem vagyunk jóban, és a lánya elkezdett neki ferdíteni, hogy ő ilyen dolgokat nem mondott, de én tudom hogy hazudik hiszen hallottam. Én mondtam a páromnak, hogy én meg a lánya mi látszik teljesen más hullámhosszon vagyunk, látta ő is, hogy kiborult a lánya a haragjától, sokkal jobb ha nem érintkezünk, mert csak további konfliktusok lesznek, úgyis azt mondta a lánya, hogy én vagyok az egyetlen dolog ami tönkreteszi az ő életét, ezt meg nem akarom.

Ami a probléma, amióta ez történt a kapcsolatot még jobban fúrja a lánya, a párom haragszik rám, hogy nem kértem bocsánatot a lányától, de én nem érzem, hogy bocsánatot kéne kérnem tőle, mert ő utána sokkal durvábbakat mondott rám. Szerintem neki pszichés problémái vannak, rám teszi a haragját, frusztrált nem tud mit kezdeni az indulataival, furán öltözködik, nemigen vannak baráti programjai, 17 évesen dedós dolgokkal játszik, remélem

csak kamaszkor és kinövi, de mi akkor sem vagyunk egy hullámhosszon, további problémát okozna a próbálkozás és a harag is megmaradna.

A párom ahogy oltogatja őt a lánya, megváltozott, most volt a szülinapom, mi mindig szép ajándékokat adtunk egymásnak, szerintem ő is haragszik rám, mert most csak olyan megúszós ajándékot kaptam tőle. Eddig mindig szépen ünnepeltünk, az ő szülinapját is, érzem ez a lánya bosszúja a háttérből, de a párom döntése, hogy hagyja befolyásolni magát. Pl. az egyik ajándéka a lánya régi plüssjátéka volt, cimke minden nélkül, már 5 éve nem is árulják ezt ty modellt.

Szerintetek hogyan lehetne ezt rendezni? Vagy hagyjam az egészet?



ma 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd az egészet mint írtad csak azt lehet manipulálni aki vevő rá.
ma 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A lánykának szüksége van pszichológusra. Nem elsősorban a kapcsolatotok miatt, hanem önmagáért. Nem is értem, hogy nem került erre sor eddig. Lehet, hogy jóvátehetetlen dolgok is történtek köztetek, igen. Itt ezt nem lehet megoldani. Nektek is kellene egy párterápia. Minimum 6 alkalom. Aztán meglátjátok, hogyan tovább. Nem irigyellek. De a kiscsaj is csak szenved és vergődik.
ma 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na ezért nem állok le sosem gyerekes pasikkal. Sosem fog neked hinni mindig csak a manipuláló kislánya lesz a szent és te meg a szar. Hagyd meg őket egymásnak találsz te ennél jobbat is.
ma 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kislány sosem fogja beismerni hogy neki pszichológus kell sőt az ilyen szülő sem.
ma 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk az ajándékot kerek perec megkérdeztem volna, hogy ezt komolyan e gondolja, hogy egy 4 éves plüsst ad nekem amit náluk láttam.. Már csak azért is.

Ami a kapcsolatot illeti rövid úton lezárnám sőt, talán meg sem vártam volna, hogy ide jusson. Mert aki ennyire hagyja magát befolyásolni egy olyan hozzá közel álló személytől aki ennyire ellened van ahelyett, hogy melléd állna azzal jövőd nincsen. Legalábbis, boldog, felhőtlen nincsen.. Most 17 éves a csaj de ez nem fog változni akkor sem ha 25 lesz.

ma 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hu de rendesek vagytok, hogy válaszoltatok. Igyekeztem objektívan leírni, és senki nem írt, hogy van remény 😢

És sajnos lehet tényleg nektek van igazatok😥

ma 21:14
 7/11 A kérdező kommentje:

Én egyébként megkérdeztem, hogy használt-e a plüssfigura, azt mondta most vette új. Én mondtam neki, hogy már láttam nála, és mondta hol vette, csak ezt a figurát már 4-5 éve nem árulják.

Passzív-agresszív bosszú a páromtól, hogy ezt adta, mert már ő is haragszik, nemcsak a lánya 😭


46 éves lettem és úgy érzem már sosem fog jó irányt venni az életem.

ma 21:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem csak dobd ki!
ma 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt nem tudom, hogy honnan tudod egy plüssről, hogy pont ezt nem árulják 5 éve.. Nagyon képben vagy. Talán túlságosan, nem tűnik túl reálisnak, hogy plüssökben ennyire otthon van valaki.. Persze attól még lehet, hogy használt volt de, hogy mióta nem árulják...

46 évesen még jócskán van lehetőség. Persze nem annyi mint 20 évesen de még nem ez a vég. Ráadásul talán már az jó fordulat lenne ha nem kéne nap mint nap valakivel egy egyenlőtlenség harcot vívni ahol bár a másik a hunyó de mindenki az ő oldalán van. Ez fárasztó és megalázó. Pár hét múlva olyan felszabadult lennél mint a madár. Ugye az ember minden szakításnál hajlamos azt érezni, hogy már sosem lesz jó. Dehogynem.. Sokkal jobb lesz. Újra kinyilik a világ..

ma 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azért ismerem ezt a plüssfigurát, mert ez a TY márka a benzinkutakon, van ott ismerősöm ahol mondta a párom, hogy vette, 5 éve nem árulják. Az új modelleknek máshogy áll a füle. Ráadásul kopott volt, elszürkült, az a díszpapir sincs rátűzve.

De nem is ez a baj, hanem amellett, hogy simán megteheti hogy újat vegyen, még azt hazudta hogy új, mert szerintem tudat alatt így akart bosszút állni a

lánya miatt, aki sokkal durvábbakat mondott rám. Én két udvariatlan szót mondtam neki, ő kb. 300 durva szót cserébe

ma 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!