Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne érezzem magam rosszul a párom mentális problémái miatt?

Figyelt kérdés
A párom valószínűleg depressziós. Folyton lehangolt, olyanokat mondogat, hogy nincs értelme együtt lennünk és amúgy is semminek sincs, de közben a fejébe vette, hogy csak attól lenne jobban ha vele töltenék most 0-24 pár napot, amit jelenleg nem tudok megoldani és tudom, hogy ettől nem oldódna meg a probléma sem, mert már sokszor volt ilyen. Már évek óta csak elkapja néha egy hullám és olyankor nem lehet kirángatni belőle szinte semmivel. Amióta megmondtam neki, hogy most nem tudok vele lenni még rosszabb alig beszél velem, és bár tudom ésszel, hogy ez nem ellenem szól mégis nagyon fáj. Mondogatom neki régóta, hogy menjen el pszihológushoz, nem rég azt mondta el fog menni, de most megint azt, hogy nem. Egyszerűen csak szükségem lenne néhány bíztató szóra, mert szeretem őt, de nem tudok mit tenni, csak szomorú vagyok én is ettől. Egyre jobban kezdem úgy érezni, hogy nem egészséges a kapcsolatunk, de nem tudom mit tegyek, nem szeretnék véget vetni neki, de közben olyan sokmindent próbáltam már, és egy idő után mindig visszatérnek ezek a borzalmas időszakok

aug. 25. 00:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Szakítás
aug. 25. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Mármint szakíts. Tipikus megszöksz vagy megszoksz kapcsolat. #1 voltam
aug. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
A depresszió egy komoly betegség. :/ Tudom hogy nehéz,mert az én családomban is van. Próbáld meg újra és újra rávenni hogy menjen el pszichológushoz,mondd neki hogy el is kíséred és mellette leszel,természetesen ha ezt szeretnéd. Nehéz kitartani,átérzem a helyzetet..de ha valakivel szeretnéd kibeszélni ezeket a dolgokat,én szívesen meghallgatlak, talán könnyebb lesz a lelkednek.Nem ítélkezek. Kitartást kívánok. ❤️
aug. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Toxic nagyon ilyenek csak visszhuznak az életben is.
aug. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Mindenki a pszichológusnal latja a megoldást, hat sajnos en találkoztam olyannak aki betegebb volt mint a betegei, es sok ilyen van amikor a p.nagyobb mentális bajban van .

Attól meg van normális is nyilván

aug. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
4# jol írja
aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Ugyan en nem depresszios vagyok, hanem panikbeteg, de azert leirom, mit gondolok.

Eleinte nehez volt beismernem, hogy nem vagyok ura a helyzetnek, hogy a testem atveszi felettem az iranyitast. A parommal tobbszor beszeltuk, hogy elmegyek pszichologushoz, ami vegul igy is lett. O kitartott mellettem, de nem az o dolga(ahogy a tied sem), hogy o ebbol kimasszon. Neked csak mellette kell lenned, de csak o maga illetve a pszichologus tudja megoldani a problemat. Ha ezt o nem latja be, nincs betegsegtudata, akkor teged is magaval fog rantani, es nem eleg, hogy hallgatod majd az o depressziojat, de elobb utobb te is az leszel. Ha nem erti, hogy ez az o erdeke es a kettotoke, akkor hagyd a fenebe. Csak olyan emberen lehet segiteni, aki hagyja es/vagy probal maga is segiteni magan.

aug. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Én is ilyenben vagyok barátnőm ilyen. Próbáltam sokmindent de a pszichológus látja hogy hiába jár ha nem csinálja amit mond. Pedig én támogatom. Most is lassan két hónapja nem dolgozik és bár igaz hogy az ő pénzét költi rendelgetni tud netrol
aug. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%

Nem depressziós, hanem életképtelen!!


Bipoláris nem ilyen, egyéb mentális problémás nem ilyen, se skizo, se semmi.


Csak szimplán egy buta ember a párod, aki nem tudja mit kezdjen a szabadidejével.

Zavard el a francba és legközelebb válassz olyan párt, aki képes feltalálni magát, és élvezni az életét panaszkodás helyett.

aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A párom eljár rendesen dolgozni, kicsit néha még munkamániás is. Jár kondiba is, szóval nem hagyta el magát, csak rossz kedve van folyton. Általában jó és rossz időszakok váltják egymást. Van, hogy minden jó köztünk, mindent meg tudunk beszélni, bár akkor is sokszor magába van kicsit zárkózva, de ezeket mindig felváltják a depressziós időszakok, amiket legtöbbször valami kivált nála, és akkor szörnyű, nagyon nehezen jön ki belőle. Arra gondoltam, hogy megmondom neki, hogy ha számít neki a kapcsolatunk menjen el pszihológushoz, mert ezt nem bírom tovább.
aug. 25. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!