Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lehet az oka annak, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet az oka annak, hogy mindig belezúgok másba?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok. Jelenleg a leghosszabb kapcsolatomban élek, ami 4 éve tart. Én őszintén azt gondoltam, hogy ő az igazi, és, hogy együtt éljük le az életünket, de az elmúlt időszak nagyon elbizonytalanított. Megtetszett egy másik férfi, kb fél éve, amitől szörnyű bűntudatom van. Először semmiség volt, de egyre többet beszélgettünk és már nagyon közel kerültünk egymáshoz. A párom boldog velem, és én úgy érzem, hogy elég nyíltan tudunk kommunikálni a problémáinkról. Ennek ellenére mégis ez történik.. A párom egyébként eléggé a hobbijának tud élni, már-már betegesen, De ezt megbeszéltük és Próbálunk tudatosan több minőségi időt együtt tölteni.


Az Előző párkapcsolataimban is volt hasonló, amiben úgy éreztem, hogy a páromon kívül más is tetszik. Mondjuk azok nem tartottak eddig, és nem passzoltunk ennyire, mint a jelenlegi párommal.


Már nem tudok racionálisan nézni magamra. Nem Tudom eldönteni hogy tudat alatt szabotálom magam valamiért, vagy nem a megfelelő partnerrel vagyok? Az élet célom a családalapítás, de már annyira csalódott vagyok magamban, hogy kezdem azt érezni hogy nem is való nekem párkapcsolat…

Tudom, hogy nem oké, amit érzek. Egyszerűen szeretnék egy magyarázatot kapni, hogy mitől lehet ez, amikor úgy érzem jó párkapcsolatban vagyok, aztán egyszer csak bumm…


Köszönöm ha ítélkezésmentesen tudsz tanácsot adni. Sokat jelentene ♥️



júl. 21. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Fèlasz a csalódástòl,tudat alatt szabotálod magad. Menekülsz az érzelmeidtől.
júl. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes példája annak, hogy néhány ember nem monogámnak született. Valószínűleg poliamor vagy. És ez nem jelenti azt, hogy nem szereted a párod. Olvasgass róla..


Jessica Fern: Polysecure

More than two

júl. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Normál jelenség, szerintem. Ezzel úgy kell együtt élni, hogy eldöntöd, hogy nem lépsz félre, megéled fantázia szintjén. Aztán tudatosan olyan lépéseket teszel, amik ellehetetlenítik, feledésbe merítik az egészet. Pl. ha munkatárs, akkor csak munkaügyben kommunikálsz, nem flörtölsz vele és főleg nem munka után, nem jársz el vele külön programokra. Végső esetben munkát váltasz.

Ez így leírva is sokkoló, hiszen ez azt jelenti, hogy az életed lassan elkezd aköré összpontosulni, hogy hogyan kerüld el, hogyan ne engedj a kísértésnek, ami amúgy gerjesztjeti is (a tiltott gyümölcs effektus). Idővel viszont elmúlik, ha nincs ami táplálja, csak marad esetleg utána egy hiány érzet.

Így a másik verzió, hogy nem kínzod magad, hanem engedsz a dolognak, ezt viszont meg kell beszélni a pároddal. Valamint a másik férfival és neki is a saját párjával, ha van neki. Túl sok mindennek kell passzolni, hogy legálisan egymáséi legyetek, úgy, hogy közben senkinek ne sérüljön a jelenlegi kapcsolata. Szinte elképzelhetetlen, hogy ilyen megtörténhet, ki lenne attól boldog, hogy a párja mással akar lenni - de amúgy van ilyen, csak ritka.

És a verzió, amit a fentiek miatt a legtöbb ember választ: titokban teszi meg. Itt az a kérdés neked magadnak, magad felé mennyire erős az igazság érzeted, mennyire fontos neked az őszinteség, a becsületesség és mennyire veszed figyelembe a párod érzelmeit, mert ebben a verzióban mindig ott a lehetőség, hogy megtudja. És akkor hogy fogja magát érezni?

Ha feledni akarod ezt az új férfit, akkor szabadulj meg a jelenlététől és ne engedd közel magadhoz, ne lelkizz vele.

A párod tud erről az emberről, tudja hogy jóban lettél vele? Meséltél neki bármit róla?

júl. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"Megtetszett egy másik férfi, kb fél éve, amitől szörnyű bűntudatom van. Először semmiség volt, de egyre többet beszélgettünk és már nagyon közel kerültünk egymáshoz."

Unatkozol.

Ott követed el a hibát, hogy párkapcsolat alatt nekiállsz más, neked tetsző férfiakkal "egyre többet" trécselni.

Ha a párod is ezt csinálná és elkezdene "egyre többet" beszélgetni a neki tetsző nőkkel, biztos jólesne neked, de legalább rájönne, hogy nem te vagy neki az igazi.

Mondd el neki minél előbb, amit itt elmondtál nekünk, majd ő dönt helyetted, ha te nem tudsz dönteni!

49/F

júl. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom sajnos, hogy ez teljesen normális dolog.

34 éves vagyok, 3 hosszú kapcsolatom volt/van.

Mindegyiknél azt éreztem, hogy kész, megtaláltam azt akivel leélem az életem.

Az első két kapcsolatom 5-5 évig tartott, mindkettő alatt történt velem ilyen ami veled. Sőt a második kapcsolatomból pont a jelenlegi párom miatt léptem ki akivel már 10 éve vagyunk együtt.

A mostani párom mellett pedig már kétszer megtörtént ugyanez...az egyik nemrég történt, még mindig benne vagyok valamennyire érzelmileg de már nem tartjuk a kapcsolatot.

Fizikai megcsalás egyszer sem történt, de ez az érzelmi talán rosszabb.

Nem akartam ezt érezni, nem akartam ebbe belekeveredni mégis megtörtént.

Szóval ha magamból indulok ki és az ismeretségi körömből akkor ez kőbe van vésve.


A pszichológusom értette meg velem, hogy az ember nem tud mindent irányítani akarattal.

Ha együtt vagy valakivel évek óta akármennyire is összeilletek és szeretitek egymást, a szerelem elmúlik. Ez pedig egy dolgot jelent biztosan, újra szerelembe eshetsz valakivel bármikor, ezt nem te fogod eldönteni. A kérdés, hogy mit kezdesz vele.


34/N

júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hormonok?
júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd ha becsusszan egy gyerek, és el kell kötelezôdni, másképp fogsz hozzáállni.
júl. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Azt mondják, a kutya is jómódjában veszik meg...
júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!