Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos a férjem sértődöttsége?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a férjem sértődöttsége? Tényleg rosszul reagáltam?

Figyelt kérdés

A férjemmel eléggé ellaposodott a kapcsolatunk, ezért próbálunk tenni ellene, de ő sokszor olyan módon, hogy csak lesek, mert mintha nem is ebben a családban élne.

Valóban elmondtam neki, hogy zavar, hogy minden szervezés, tervezés, megvalósítás csak az én dolgom. Ő ezt azzal próbálta orvosolni, hogy most hétvégére lefoglalt kettőnknek egy wellness hétvégét, amiről nem is szólt és kivett 1 hét szabit is, amiről szintén nem, viszont így dolgozik azokon a napokon, amikor itthon kellene lennie.

Csütörtök reggel állt elő azzal, hogy pakoljak, péntek reggel utazunk. Én először azt hittem, csak egy rossz vicc, szóval nevettem rajta, de kiderült, hogy sajnos igaz. Próbáltam a hirtelen haragomat nem rázúdítani, így viszont megkaptam, hogy túl ridegen reagáltam. Megkérdeztem, hogy kivel szeretne menni, mert tudja, hogy nőgyógyaszati problémák miatt vízbe nem mehetek. (Nem tudta.) Utána mondtam, hogy rendben, megyek, max nem megyek vízbe. Megkérdeztem, hogy a gyerekeket hova viszi át addig, csinált-e képkártyákat, felkészítette-e a kicsit (auti) az egészre stb. Úgy nézett rám, mintha ufot látott volna. Kiderült, hogy ez a része meg sem fordult a fejében. Elmondtam neki, még itt is nyugisan, hogy az nem segít, ha ész nelkül kapkod, inkább segítsen először nekem és majd mikor belejön, akciózhat eredményesen ilyeneket. Sajnos az egésznek az lett a vége, hogy kiakadt és a fejemhez vágta, hogy szerinte azért laposodott el a kapcsolatunk, mert én mindenben a kifogást keresem, mint most is, ahelyett, hogy a gesztust értékelném.

Ezután sajnos már veszekedős stílusban, de közöltem vele, hogy melyik az az 5 nap amit feltetlenül itthon kell lennie. Itt megkaptam, hogy ő ebben a családban csak rabszolga és csak arra jó, hogy a gyerekek babysittere legyen, majd elvonult gépezni meg aludni.

Nem tudom már tényleg, hogy mit kellett volna mondanom. Tapsikolni, hogy milyen ügyes vagy és befogni a számat?

Hogyan vonjam be a családunk életébe, ha ilyen szinten nem állnak neki össze a dolgok?


júl. 6. 16:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
20%

Titeket banyafalva melyik bugyràból szalasztottak?

Pikk-pakk autista, de most már megcsaló is a férj.

Elképesztő brigád gyűlt itt össze szombat estére, vagy mindenki mapszúrást kapott?

júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
82%

#16-os (#3-as), nem igazán értem, miért véded ennyire habzó szájjal a férjet, de ha már felvetetted:

"Gondolom innen senki nem felejtett ki még soha semmit"

Hát nem, én azt még soha, egyetlen pillanatra sem felejtettem el, hogy két gyermekem van.

Ha valaki ennyire "figyelmes" férj és apa, hát nem tudom, miért kellene a kérdezőnek azt éreznie, hogy megütötte vele a főnyereményt.

júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
19%

Azért védi, mert van agya, és nem az egyoldalúan előadott történet alapján áll be a mocskolókórusba.

Vannak itt beszédes részletek eldugva a sorok között.

Egyrészt megdöglött az intimitás, anyu rendelkezik apu ideje felett, már rég kiherélte, ahogy most is.

Persze így fontosabbnak és értékesebbnek érezheti magát, aki összetart, elintéz, ő a család hőse, nélküle széthullana minden.

Pedig nem. Valóban hagyni kellene a férjet részt venni, hibázni, beletanulni.

De nem a kápónéni akkor nem érezhetné ilyen krvafontosnélkülözhetetlennek magát.

A férj le fog lépni, ha ez így megy tovább.

júl. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Nincs senkije, ez 100%. Amikor szabin van, akkor a barátaival szokott játszani a gépen éjjel-nappal.

Én hagyom, hagynám mindenben részt venni, és hibázni, de azért van egy kis különbseg, hogy a 6XL helyett XL-es gatyát rendel magának (azóta se küldte vissza, inkább jár lyukas alsókban), vagy egy csomó pénzt elszór egy olyan dologra, ami alapból értelmetlen. Azt a párterápián is elmondtam neki, azt szeretném, hogy alapoknál kezdjük. Tehát, ha éppen nem vagyok otthon, akkor ne álljon meg az élet. Ha pl iskolaidőben valami miatt nem voltam otthon, akkor a gyerekeket inkább nem vitte suliba. Ha reggel öltözik, akkor ne nekem kelljen az aznapi ruhait odaadni, hanem vegye elő a szekrényből és akkor nem kell azon szenvednie egész nap, hogy nem szereti az adott nadrág szabását. Ettől ezért elég messze van egy wellness hétvége megszervezése.

Sajnos mostanra neki is leginkább az anyjaként működök és ez elég zavaró. Régen nem ilyen volt, de az utóbbi kb 5 évben sokat romlott a helyzet. Gondoltam depresszióra, de azt a pszichológus kizárta.

Akik szerint rosszul reagáltam, azok szerint hogyan kellett volna? Ezt nem kötekedésből kérdezem, komolyan érdekel.

júl. 6. 20:17
 25/32 anonim ***** válasza:
76%
Ne hallgass rájuk. Ők is autisták.
júl. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
35%

Szépen felvázolod neki, hogy milyen szempontokra nem volt tekintettel, és lesz szíves még azokat is leszervezni, hogy el tudjatok menni kettesben.

S persze szenvedjen a szabás miatt és hordja a lyukas alsóit, míg le nem szakad róla. Neki nem vagy az anyja, oldja meg.

Nyilván eleinte nem fog menni. De a sok nyomorultkodás alatt van esélye, hogy visszanövessze a tökeit, megoldjon dolgokat és akkor neked is lehet esélyed, hogy férjed legyen a plusz gyerek helyett.

Hagyni kell, hogy tényleg szembesüljön az elrontott dolgok hatásával, de nem úgy, hogy közben te szépen megoldod helyette, miközben le is cseszed, hogy mekkora idióta.

Tekintsd kísérletnek, maradj higgadt, türelmes, rosszabb már amúgy sem lehet.

Talán így még érdemes megpróbálni.

júl. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
74%
Autistát nem lehet magára hagyni mert akkor meg az lesz a baja, hogy a kérdező szarik rá. Már amúgyis hozzávágta, hogy neki semmi se jó.
júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
28%

#25


Te viszont végtelenül konstruktív vagy, csak úgy süt belőled a jószándék és a segíteni vágyás, ahelyett, hogy a nyomorúságod másokra vetítve próbálnád az énképed legalább alapszinten tartani.

Szerencsére.

júl. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a 24-ként írt kommented alapján basszus... Én nem tom mi van a férjeduraddal, de nem 100-as. Hát így nem élhetsz, hogy ő is egy plusz "gyerek" a nyakadon. Mi az, hogy suliba se viszi a gyerekeket? Nem férj, nem apa ő, egyik szerepet se tölti be. Jól megnehezíti az életed, pedig könnyebbé tennie kellene azt... Jól gondolod meg, meddig maradsz vele, mérlegeld az érveket mellette és ellene.
júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
46%
Figy, ahogy itt minden esetben szokták javasolni, válj el xd
júl. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!