Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos a férjem sértődöttsége?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a férjem sértődöttsége? Tényleg rosszul reagáltam?

Figyelt kérdés

A férjemmel eléggé ellaposodott a kapcsolatunk, ezért próbálunk tenni ellene, de ő sokszor olyan módon, hogy csak lesek, mert mintha nem is ebben a családban élne.

Valóban elmondtam neki, hogy zavar, hogy minden szervezés, tervezés, megvalósítás csak az én dolgom. Ő ezt azzal próbálta orvosolni, hogy most hétvégére lefoglalt kettőnknek egy wellness hétvégét, amiről nem is szólt és kivett 1 hét szabit is, amiről szintén nem, viszont így dolgozik azokon a napokon, amikor itthon kellene lennie.

Csütörtök reggel állt elő azzal, hogy pakoljak, péntek reggel utazunk. Én először azt hittem, csak egy rossz vicc, szóval nevettem rajta, de kiderült, hogy sajnos igaz. Próbáltam a hirtelen haragomat nem rázúdítani, így viszont megkaptam, hogy túl ridegen reagáltam. Megkérdeztem, hogy kivel szeretne menni, mert tudja, hogy nőgyógyaszati problémák miatt vízbe nem mehetek. (Nem tudta.) Utána mondtam, hogy rendben, megyek, max nem megyek vízbe. Megkérdeztem, hogy a gyerekeket hova viszi át addig, csinált-e képkártyákat, felkészítette-e a kicsit (auti) az egészre stb. Úgy nézett rám, mintha ufot látott volna. Kiderült, hogy ez a része meg sem fordult a fejében. Elmondtam neki, még itt is nyugisan, hogy az nem segít, ha ész nelkül kapkod, inkább segítsen először nekem és majd mikor belejön, akciózhat eredményesen ilyeneket. Sajnos az egésznek az lett a vége, hogy kiakadt és a fejemhez vágta, hogy szerinte azért laposodott el a kapcsolatunk, mert én mindenben a kifogást keresem, mint most is, ahelyett, hogy a gesztust értékelném.

Ezután sajnos már veszekedős stílusban, de közöltem vele, hogy melyik az az 5 nap amit feltetlenül itthon kell lennie. Itt megkaptam, hogy ő ebben a családban csak rabszolga és csak arra jó, hogy a gyerekek babysittere legyen, majd elvonult gépezni meg aludni.

Nem tudom már tényleg, hogy mit kellett volna mondanom. Tapsikolni, hogy milyen ügyes vagy és befogni a számat?

Hogyan vonjam be a családunk életébe, ha ilyen szinten nem állnak neki össze a dolgok?


júl. 6. 16:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem vágja miota gyereke van, hogy gyerekeknek felügyelet kell mig a szülők odavannak valahol?
júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
A férjed autista, vagy szellemileg másképp elmaradott???
júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
16%

Igaza van a férjednek, mert elmondtad neki mi a problémád, ő próbált a kedvedre tenni és közeledni feléd ezzel a gesztussal, te meg ezzel ledegradáltad és eltaszítottad az ő közeledését. Tudod ha ilyen házisárkány módjára viselkedsz és görcsölsz mindenen akkor nem csodálom hogy a férjed eltávolodik, mert a gesztust tényleg nem látod mögötte és hisztériát csapsz a részleteken, miközben semmibe veszed az ő igyekezetét még akkor is (!) ha valamiben közben hibázott. Ha csinálsz pár ilyet egy kapcsolatban akkor egy idő után elfárad az ember és csak azt látja, hogy "na ennek ez se jó, semmivel nem lehet a kedvére tenni" ami nagyon kiábrándító. Mi lenne ha csak megpróbálnál örülni és felszabadult lenni annak ellenére hogy balfék volt és megdícsérni úgy istenigazán, éreztetni vele az elismerésed? Mert annak semmi értelme hogy elmondod mi a baj aztán ha próbál a saját maga módján a kedvedre tenni még leb_szod, mit gondolsz, mihez vezet ez?

/N

júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

"Sajnos az egésznek az lett a vége, hogy kiakadt és a fejemhez vágta, hogy szerinte azért laposodott el a kapcsolatunk, mert én mindenben a kifogást keresem, mint most is, ahelyett, hogy a gesztust értékelném."


De mit értékelj amikor a gyerekek nem jutottak az eszébe, egy mukkot nem szólt előre neked semmiről az égvilágon? Hálából térdre kellett volna esni és leoboázni, vagy tapsikolni örömödben, hogy végre valami eszébe jutott bár semmi különleges csak egy hülye wellness? Miután szóltál neki kapta magát úgy ahogyan haptákba! Persze, hogy nem fogadtad jól.


Szerintem se normális ne haragudj meg érte. Szívem szerint már rég kidobtam volna. Hotentota, nemhelyes férfira nem lenne szükségem.

júl. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó voltam: és igen, lehet asszertívan, kedvesen is kommunikálni ha valami nem úgy sül el ahogy azt eltervezed, vagy ha valami nem tökéletes, mert mindenki hibázik, de ez a step 0 körülbelül.
júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

#3-as te jól vagy?


"Megkérdeztem, hogy kivel szeretne menni, mert tudja, hogy nőgyógyaszati problémák miatt vízbe nem mehetek. (Nem tudta.) - TUDNIA KÉNE!


"Megkérdeztem, hogy a gyerekeket hova viszi át addig, csinált-e képkártyákat, felkészítette-e a kicsit (auti) az egészre stb. Úgy nézett rám, mintha ufot látott volna. Kiderült, hogy ez a része meg sem fordult a fejében."


- Meg kellett volna fordulnia a fejében.


Összegzés: Se a gyerekek, se te nem vagytok prioritás igazából hiszen semmire se figyel oda...

júl. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem férj hanem vmi szerető max aki azt se tudja hogy egy gyereket hogy isszák meg eszik.
júl. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
97%

Kedves férjtől örökölte a kicsi? Nála esetleg még ADHD is befigyel mellé?

4, 5, 6 jól leírt mindent.

júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom úgy tervezte, hogy gyerekekkel együtt mentek.
júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
92%

#3-as, biztos, hogy nem voltál ma túl sokat a napon? A kérdező túlságosan görcsöl mindenen... például azon, hogy ő nem mehet vízbe egészségügyi gondok miatt, - a wellnesst nehéz anélkül megvalósítani - sőt, azon a jelentéktelen apróságon is görcsöl, hogy a GYEREKEIK ezalatt felügyelet nélkül maradnának itthon.

Kérdező, ha a férjed nem volt mindig ilyen, érdemes lenne felkeresnie egy orvost, mert tökéletesen megfeledkezni arról, hogy gyerekei vannak, nem egy apró figyelmetlenség, ez nem normális dolog.

júl. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!