Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt olyan, hogy akivel ismerkedtél és azért nem lett belőle semmi, mert túl vallásos volt? Vagy összejöttetek, de emiatt nem tudtatok jól kijönni?

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Velem fordítva történt: túl vallásos voltam, ezért megcsalt a barátnőm.

Hozzáteszem jogosan.

Férfi vagyok, illett volna megdugnom a saját barátnőmet, nem pedig a vallásra figyelni, ami telebeszélte a fejemet azzal, hogy a házasság előtti szex bűn.

tegnapelőtt 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nekem pár hónapig tartott egy ilyen kapcsolat. Az elején tök normális volt. Udvarias volt, sokat bókolt stb. Kb. 2 hónap után kis dolgok miatt olyan agresszív kezdett lenni, felemelte a hangját, volt hogy kiabált. Többször felhozta, hogy ezt Isten nem nézné jó szemmel, ahogy öltözködök, beszélek, pedig sokkal csúnyábban beszélt, mint én. A legvégén nagyon kiabált velem, aztán mondtam neki, hogy Isten most büszke lenne rád, hogy így bánsz másokkal. Akkor vége lett, közösen szakítottunk. Csak annyit mondott, hogy ne kérdőjelezzem meg a hitét. Nagyon vallásos emberrel már nem kezdenék kapcsolatot, elég volt egyszer.
tegnapelőtt 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Mit jelent a tùl vallàsos? Milyen vallàsù?
tegnapelőtt 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tökmindegy milyen vallású. Szerintem érthető a kérdés, nem kell minden kérdésnél visszakérdezni.
tegnapelőtt 13:16
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem volt.


Én alapból tartom magam ahhoz, hogy aki nagyon vallásos azzal nem ismerkedem semmilyen szinten. Nekem nincs vele bajom, ha valaki hívő vagy vallásos, de mivel én egyáltalán nem vagyok az és valószínűleg részéről elvárás lenne, hogy az legyek, így esélytelen alapból az egész és nekem sem lenne kedvem hallgatni a sok maszlagot.

tegnapelőtt 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Baráti kapcsolatban csak, legjobb barátnők voltunk de folyton meg akart téríteni. Szinte semmit nem néz el a lány senkinek, nagyon kritikus meg mindenkit furcsának tart, pedig ő is ugyanolyan fura és nem akarja elfogadni, hogy van a nagy átlag akik nagyon nem ugy gondolkodnak semmiben mint ő meg tudásban sincsenek ott feltétlen. Pedig hátrányos helyzetűekkel is dolgozik. Amióta dolgozik nem is igazán van jól. Annyira karikásak a szemei, de kb. 5 éve nem volt orvosnál, se vérvételen semmi. Szex csak házasság után lehet, ezt meg férfi nem igazán fogadja el, főleg nem 30 felé. Ő is kezdi belátni, vagy fiatalabb vagy elvárt hívő férje lehet csak. De nem is keres senkit. Számomra nem mutat jó példát. Kölcsönösen alig keressük egymást már, ennek szerintem így kellett lennie. :(
tegnapelőtt 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Tudom, általánosítás, akinek nem inge, ne vegye magára. De. Én még nem találkoztam olyan vallásossal, aki komolyan is veszi a saját vallását, de nem akarja egy idő után másra is ráerőltetni, vagy belezsarolni. Aki meg nem “annyira” vallásos, az meg engem irritál, hogy a “kényelmi” szabályokat és szokásokat tartja, de ami valódi lemondással vagy kényelmetlenséggel jár, azt nem. Ezt ilyen alibi vallásosságnak tartom, és nagyon gyakori.
tegnapelőtt 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es 6. Vagyok. Ez engem is nagyon zavar. A szexet sokan már nem hagyják a házasságra. Miért? Mert "mindenki csinálja", régen 15-20 évesen házasodtak, ma már, aki 25 feletti évesen teszi, az nem akar annyi ideig szűz lenni, plusz ma már szerelemből meg ősszeillésből házasodnak, az sem 1-2 év eldönteni, régen nem volt fogamzásgátlás sem, házasságon kívül minden nő zabigyereket szült és nagyon le volt nézve, ma már nem így van...


Én nem vagyok keresztény, mégsem találtam rá a szerelemre, így 27 évig a legtöbb dolog, amit tettem életemben megfelelt a Biblia tanításainak. Emiatt akart engem megtéríteni a barátnőm. Aztan amint elvesztettem a szüzességem, lement a lejtőn a barátságunk.


Ezt sem tartom túl keresztény dolognak, az elfogadás fontos kéne legyen.

tegnapelőtt 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

"Volt olyan, hogy akivel ismerkedtél és azért nem lett belőle semmi, mert túl vallásos volt? Vagy összejöttetek, de emiatt nem tudtatok jól kijönni?"

Igen, naiv ifjú koromban. Végül szakítás lett belőle, ahogy kell. Bizonyos világnézeti és életszemléleti különbségeket egyszerűen nem lehet áthidalni.

tegnapelőtt 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont hogy lényeges, hogy milyen vallású, mert különböző felekezetek más-más szemlélettel viszonyulnak a házasság előtti együttéléshez. Lehet te egy kalap alá veszed az összes vallást. Mindenkinek van valamilyen életszemlélete és valamilyen szinten el kell fogadni, ha együtt akarsz lenni vele. Ezt ő is elvárhatja, de ez kölcsönös is.
tegnapelőtt 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!