Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal fél éve vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal fél éve vagyunk együtt. Ha minden jól megy, felvesznek az állatorvosi egyetemre, ami távkapcsolatot jelentene. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom állatorvos, már dolgozik. Én, ha minden jól megy, szeptemberben kezdeném az egyetemet. Egyébként ő nagyon ellene van annak, hogy bárki is állatorvos legyen, akit tud, lebeszél a szakmáról. Értem, hogy miért csinálja ezt, én is látom e munka sava-borsát, azt is, hogy nagyon sok áldozattal jár, de egyszerűen nem tudom valamilyen orvosi pályán kívül másban elképzelni magam és éltet az a talán naiv gondolat, hogy ezt lehetne másképp is csinálni… Úgy gondolom, hogy stabilitásra vágyik már 27 évesen, ahogy én is, többször is beszéltünk erről. Egyébként vonattal 1,5 óra BP, nyilván ebbe nincs belekalkulálva a vonatra utazás + az állomásról haza.

Nagyon szeretem, de úgy érzem két tűz közé kerültem és választanom kell aközött, hogy a szakma vagy ő… Egyszer már abbahagytam egy egyetemet mert nem azt hozta, amit ígért, félek, hogy a történelem megismétli önmagát, ugyanakkor attól is, hogy a távkapcsolatban kifulladna a dolog, hiszen mégiscsak 5 évről beszélünk, amennyi idő alatt egy jól működő felnőtt kapcsolatban házasságig, akár gyerekig is eljutnak az emberek… mit tegyek?



jún. 19. 07:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem kell ennyire erőszakosan látni...

Egyrészről ez még talán nem óriási távolság, hétvégi együtt-léttel fent lehet tartani távkapcsolatot, egy próba is lehetne, esetleg lehetne egyeztetni összeköltözésről vagy kissé távolabbi összeköltözésről.

Sokkal-sokkal idősebb távkapcsolati exem az exével 5 év alatt nem volt képes összeköltözni, itt még csak fél év van. Én 2 éven belül megelégeltem, de ez más és összetettebb szitu.

jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11+

Vagyis összeköltözést úgy gondolnék, ha dolgoznál is az egyetem mellett. Ez nem derült ki. Lehet félúton is, rakás opció volna.

jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az UniVet-en tanulok én is :) Nem akarlak lebeszélni semmiről tényleg. De kemény az élet itt nagyon. Egy dolog, hogy ingáznod kell, de marha sokat fogsz tanulni és amikor majd felsőbb évesként műszakos ügyeletet is kell az egyetemi klinikán csinálnod, vagy kint kell a lovaknál lenni Üllőn gyakorlaton, akkor pláne nem lesz időd.

Ezt a párod is tudja, szóval nem teljesen értem a hozzáállását, hogy miért nem támogat inkább. De gondolom neki sincs ideje sok, mert állatorvosnak lenni a való életben is ügyeletek, sok meló, stb. stb.

Próbáljátok meg így, aztán elválik, hogy bírjátok-e a távkapcsolatot vagy sem.

jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz még írnám, hogy vannak évfolyamtársak, akik külföldiek és a párjuk konkrétan otthon van az adott országban. Talán 2-3 havonta 1x az egyik tud utazni a másikhoz. Valahogy megoldják. Ha a kapcsolat elég erős lábakon áll, akkor kibírható, mert van egy fix időpont, amikor ennek vége lesz. Egy fél éves kapcsolat kedvéért én nem dobnám el a tanulmányaim és a karrierem, ebből fogsz megélni később, ez határoz meg felnőttként. Ha ő nem támogat, akkor én nem folytatnám vele a kapcsolatot. De mint írtam, én megpróbálnám a távkapcsolatot és majd elválik.

(13-as)

jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi srácok. Nem fogalmaztam pontosan, ha elmegyek BP-re egyetemre, ő nem fog az utamba állni. Az tény, hogy a tapasztalatai alapján Ő nem ajánlja ezt a szakmát, de ezt már akkor is tudtam, mikor még csak mint ismerősöm tekintettem rá. Sajnos, mint említettem, én is tisztában vagyok ezekkel, mivel dolgoztam állatorvosi rendelőben, sok állatorvos ismerősöm van. Világszerte nagy a kiégés, de ez humán orvosokra is igaz... ez mind ilyen hivatás.


#13-14, jó olvasni, amiket írtál, hasznos egy ÁTE-s szemszögéből látni. Köszi mindenkinek, meglátjuk, hogy alakul.

jún. 20. 12:47
 16/17 anonim válasza:

Szia!

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért szeretnél állatorvos lenni.

Az állatok szeretete, a biosz-kémia iránti érdeklődés ide kevés. Elhivatottnak kell lenned, hogy végig tudd vinni az 5 és fél évet. Nagyon nehéz, meg tudja törni az embert, nem kicsit. (Mondom ezt úgy, hogy én nem vagyok elég elhivatott ide… és minden vizsgaidőszak megtör egy kicsit.)


Valószínűleg párod is tudja mindezeket, és ettől próbál téged megóvni. Arról nem is beszélve, hogy az egyetem nem azt a képzést nyújtja, mint amit igér. Ahhoz, hogy tapasztalatot szerezz, ahhoz el kell jàrnod rendelőzni, ami plusz idő.

Számolnod kell azzal, hogy lehet nem tudod 5 ës fél év alatt befejezni, és akkor méginkább kitolódik a közös jövő tervezése.


Mi párommal stabil kapcsolatban voltunk már az állatorvosi előtt is. Már akkor is távkapcsolatban éltünk, így ismertük meg egymást... Fél-1 órára lakik az egyetemtől, és így sem tudtunk rendszeresen találkozni, mert vagy ő dolgozott vagy én tanultam. Majdnem ráment a kapcsolatunk.

Nekem ő fontosabb volt, mint az egyetem, szóval összeköltöztünk, de így messzebb kerültem az egyetemtől, ami nem tett jót a tanulmányaimnak.

jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
#16, köszönöm az őszinte hozzászólásodat. Sokat segít.
jún. 26. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!