Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal fél éve vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal fél éve vagyunk együtt. Ha minden jól megy, felvesznek az állatorvosi egyetemre, ami távkapcsolatot jelentene. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom állatorvos, már dolgozik. Én, ha minden jól megy, szeptemberben kezdeném az egyetemet. Egyébként ő nagyon ellene van annak, hogy bárki is állatorvos legyen, akit tud, lebeszél a szakmáról. Értem, hogy miért csinálja ezt, én is látom e munka sava-borsát, azt is, hogy nagyon sok áldozattal jár, de egyszerűen nem tudom valamilyen orvosi pályán kívül másban elképzelni magam és éltet az a talán naiv gondolat, hogy ezt lehetne másképp is csinálni… Úgy gondolom, hogy stabilitásra vágyik már 27 évesen, ahogy én is, többször is beszéltünk erről. Egyébként vonattal 1,5 óra BP, nyilván ebbe nincs belekalkulálva a vonatra utazás + az állomásról haza.

Nagyon szeretem, de úgy érzem két tűz közé kerültem és választanom kell aközött, hogy a szakma vagy ő… Egyszer már abbahagytam egy egyetemet mert nem azt hozta, amit ígért, félek, hogy a történelem megismétli önmagát, ugyanakkor attól is, hogy a távkapcsolatban kifulladna a dolog, hiszen mégiscsak 5 évről beszélünk, amennyi idő alatt egy jól működő felnőtt kapcsolatban házasságig, akár gyerekig is eljutnak az emberek… mit tegyek?



jún. 19. 07:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
Állatorvosként csak magánpraxisban nem halnál éhen szerintem de még azoknak se megy jól szerintem.
jún. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%
Még egy fogorvos is inkább magánrendeléseket tart. Azoknak legalább forgalma is van.
jún. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolatod lehet akármennyi, iskolát újra kezdeni egy bizonyos kor fölött már nehezen szánja rá magát az ember. Építsd magadat, hogy aztán majd építhesd a kapcsolatodat. Ő is hozhat áldozatot érted, egy távkapcsolat nem a világ vége. Mi Berlin-Bp távolságot éltünk túl, igaz, 10 hónap volt és nem volt se video chat, se ilyesmi. Kiutazásaim voltak. Ha komolyan gondolja, ez nem lesz akadály.
jún. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#1, azert ez nem ennyire fekete-fehér, mint említettem a párom is állatorvos, ráadásul haszonállattartó telepen, nem magánpraxisban, mégsem éhezünk… 😃

#2, fogorvost is jelöltem, de a magánpraxisig az út elképesztően hosszú, itt sem szeretnék erre alapozni.

#3, nem azzal van a baj, hogy a tanulásba nehéz belekezdenem, az egyértelmű, hogy valamit el fogok kezdeni. Gondolkoztam még jogi pályán, az helyben van és talán szélesebb a spektrum, amin el lehet helyezkedni. Itt is a hátulütője a dolognak, hogy a természettudományok vonzanak, nem akarnék kiégni azért, mert nem szeretem tanulni, amit választottam.

jún. 19. 07:50
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jogász vagyok, legjobb barátnőm állatorvos, mindkettőhöz erős kitartás kell, sok buktató van.

Nekem az egyetem alatt 3 évig volt egy barátom, úgy, hogy pont 1.5 órányi vonatútra volt tőlem. Aztán vége lett, de nem emiatt, simán megoldottuk a találkozásokat.

jún. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Én nem hagynám, hogy avatkozzon az életembe miközben ugyanazt a pályát választotta sőt szakítanék vele.
jún. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Inkább a tanulás, mint a pasi. Másfél óra meg semmi.
jún. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi két évig voltunk távkapcsolatban, szintén másfél órára egymástól. Túléltük, sőt, erősítette a kapcsolatunkat.
jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Azt tanuld amit szeretnél. Ha lettem volna én is ilyen okos akkor mentem volna állatorvosnak de sajnos gyerekként nem tudtam még mi akarok lenni és nem igazán tanultam. Egyébként meg kedves 1-es nagyon tévedsz. Egy magán állatorvos is már olyan árakkal dolgozik hogy esélytelen az éhenhalása. Nagyom is jó szakma csak hát néha tényleg szar amikor nem sikerül életet menteni.

Szerintem ez a másfél óra plusz ha buszozni kell legyen 2 óra simán kibírható ha együtt akartok lenni.

jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Ne haragudj, de ha te egy féléves kapcsolat alapján akarod eldönteni az elkövetkezedő életedet, akkor nem vagy normális, és nem is való neked az egyetem.

Egyrészt: semmi értelme a pároddal folytatni. Ő teljesen más életszakaszban van, és kissé faramuci módon adja a tudomásodra (lebeszél), hogy rohadtul nem úgy képzeli el a (felnőtt) életét, hogy egy diákéletet élő emberrel legyen kapcsolatban. Ő egy felnőttet akar maga mellé, nem egy diákot, mert teljesen más lesz az életritmusotok. Egyébként teljesen érthető. Neked a következő 5 évedet a tanulás fogja kitenni és determinálni, állandóan ingázol majd, és tanulsz mindig, amikor ő már letette a lantot a munkahelyén, és szeretne ÉLNI. Ebben semmi rossz nincs, nem vagytok egymáshoz valók. De olyan párral sem, aki lebeszél, lehúz, és nem támogat abban, amit csinálni szeretnél azért, mert neki ez nem jó. Akkor másik párt kell keresni, aki passzol, és nem érzelmi zsarolással bírni rá amazt, hogy idomuljon, adja fel az álmait. Így lenne korrekt a részéről is.


Most gondolj bele, még alig ismeritek egymást, te feladod az egyetemet, erre másfél év után így is szétmentek...vagy hamarabb, vagy később. Mert ha ebben ilyen a viselkedése, az másban is meg fog nyilvánulni és vagy idomulsz hozzá, vagy konfliktus lesz.

Magad miatt csináld azt, amit akarsz, és ne mások miatt!

jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!