Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek egy jó kapcsolatna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy jó kapcsolatnak működnie kell távkapcsolatként is?

Figyelt kérdés

Fősulisok vagyunk, párom kb kéthetente hazautazik szüleihez. Ilyenkor több napig van távol és szokása eltűnni, magától nagyon ritkàn jelentkezik, én szoktam írni, hogy él-e még.


Fordított esetben is ezt csinálja, ha visszajön akkor az ő szülei nem hallanak róla napokig. Pedig jó kapcsolatot ápolnak.


Mikor velem van olyan békésnek és kiegyensúlyozottnak érzem a kapcsolatot, de mikor hazamegy mintha megszűnnék létezni és ez bánt. Alapból egy régimódibb nem állandóan a telefonon csüngő srác, úgyhogy próbálom elfogadni, hogy ő ilyen.


Szerintetek túlreagálom? Egy jó kapcsolatnak ki kell bírnia a távot is, vagy ez kapcsolatfüggő?



jún. 13. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Ti nem vagytok tavkapcsolatban, csak néhány napot külön töltök kéthetente. Engedd, hogy ilyenkor a családjával legyen, adj neki levegőt és te is foglald el magad olyan dolgokkal, amiket szeretsz, mindketten boldogabbak lesztek.
jún. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Túlreagálod. Jól működő kapcsolatod van.
jún. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem kapcsolat. Szánalmas...
jún. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Te már most bizonytalan vagy, és ez a "kapcsolat" ezt fokozza benned. Bizonytalanságban élni kifejezetten fárasztó, azt az érzést kelti, hogy nem szeret a másik nem vagyok elég fontos neki és összezavar mert kétféle érzést kelt bennem. Ha velem van minden oké, ha elmegy olyan mintha nem is léteznék. Ettől feszült leszel, mert disszonanciát élsz meg, mert kiszámíthatatlan a partner viselkedése.

Semmit nem lehet túlreagálni, ami nincs ott. Ha azt érzed, hogy ez bánt, akkor ne gázlángozd önmagad, hogy túlreagálom. Bánt, mert nem egyértelmű, nem tudsz rajta kiigazodni, mert ezen nem is lehet.

Ezen a kommunikáció segíthet. Például elmondod neki azt, amit itt leírtál.

Figyelj Pista- Én ezt és ezt érzem, ha te hazamész a szüleidhez olyan, mintha nem is léteznék számodra és ez borzasztóan bánt. Aztán majd meglátod, hogy mit reagál. Lehet, hogy nem is tudja, lehet, hogy leszarja...majd kiderül. De kommunikálni szükséges!

jún. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!