Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem működő kapcsolat gyerekkel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem működő kapcsolat gyerekkel. Merjek lépni? Tanácstalan vagyok.(Többi lent)

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok véleményekre a leírtak alapján. Nem személyiség boncolgatásra várok, hanem magára a jelen helyzetünkre való reakciókra, véleményekre, tanácsokra.


Szóval a helyzetünk (tárgyilagosan): Párommal 10 éve ismerjük egymást, anno voltunk is együtt, de ő lelepett, nem működött a dolog. 2,5 éve újra egymásra találtunk, ebből született egy kisfiunk, aki most 8 hónapos. Kb akkor költöztünk össze (albérletbe), mikor terhes lettem (igen, miért is nem laktunk együtt már korábban). Na most a helyzet úgy alakult, hogy egyáltalán nem működik a kapcsolatunk. Rengeteg nézeteltérés van köztünk, mind az anya-apa szerepből adódóan, mind a kettőnk kapcsolatát illetően. Úgy érzem, 0 tisztelettel van felém, nem partner kb semmiben. Ha valamire megkerem, megcsinalja, de azt is felvallrol, duzzogva, elvegzi, és megy a maga dolgára. 0 család érzés van bennem, nincs velünk, vagy ha igen, azt érezteti, hogy csak kényszerből. Egyáltalán nem találja a helyét.. Nagyon sok köztünk a vita az egyenlőtlen munkamegosztással kapcsolatban. Szerintem nem kell írni, egy anya 0-24 dolgozik a hét minden napján. Nincs hétvége, ugyanúgy kelünk minden nap, hogy a gyereket ellassuk. Ő pedig mindig azzal takarozik, hogy o dolgozik, neki jár a hétvége, jár a szabadidő, stb. A szokásos. Én meg kezemben a gyerekkel lássak el mindent.. Emellett lusta, önmagára igénytelen, egyáltalán nem érdekli, hogy rend van e körülötte, szó szerint egy gyufaszalat nem tesz arrébb. Őszintén azt érzem, hogy minden az én vállamon van. Szó szerint minden. Szerintem ez a szitu nem ismeretlen senki számára. Mégis azt kérdezem, ti mit tanácsoltok? Már nagyon érik bennem a gondolat, hogy lépjek, de sok minden visszatart még: a közös emlékek (karácsony pl), az, hogy a kisfiunk szereti őt, az, hogy a nagycsalád mit gondolna, és persze az, hogy egyszerűen ijesztő a gondolat, hogy egyedülálló anya legyek.

Kérlek, támogató szöveget írjatok. Köszönöm előre is!



jún. 9. 00:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ti egyáltalán nem a problémára reagáltok, és semmi érdemit nem írtok. Ki mondta, hogy nem pakolok össze? Pont ez volt a kérdésem lényege, hogy minden az én vállamon van. Ez nem azt jelenti, hogy nem csinálom meg. Minden este a földről lehet enni, minden nap van ebéd, mindig van tiszta ruha. A gyerek is mindig el van látva. A kérdésem továbbra is az volt, hogy mit tanácsoltok, lépjek, vagy ne egy ilyen kapcsolatból. Az meg kedves utolsó, hogy a te férjed is egy életképtelen, kicsit sem önálló egyén, szívből sajnálom!
jún. 9. 09:46
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a helyzet nem fog pozitív irányba változni. A "párod" ilyen, vagy beletörődsz, és szenvedsz tovább, vagy otthagyod. Szerintem készíts listát, mi szól mellette, mi ellene, és ennek alapján dönts.
jún. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Utolsó. Nagyon köszönöm a választ!
jún. 9. 10:21
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem kérdés, hogy mit kell tenned. Persze gondoskodhatsz a gyerekről egymagad meg erről a hererol, de akkor már nem lenne könnyebb csak a gyerekről?

A gyerek szereti, mert mégiscsak az apja, ilyen kicsiként meg nem fogja fel, hogy amúgy tojik rá.

Egy percet nem maradnék ilyen emberrel együtt.

jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Pedig valamilyen szinten igaza van 5-ösnek is, csak igazából sehol nem mondott ilyet az anyuka. Egy lánybarátomnál 2 fiú van kevés korkülönbséggel, a nagyobbik hiperaktív, az apjuk meghalt, új férfi lett a családban, és anyuka makulátlan rendet csinál folyamatosan. Viszont az tény, hogy igenis meg lehet kérni apukát segíteni és ez főleg hétvégére igaz. Illetve nem csak ebből kéne állnia az életnek, mert ezt ő is meg fogja unni. Ugyanúgy kellenek programok vagy csak legalább közös filmnézések. Nem az, hogy akkor hétvégén csak ő fog takarítani és anyuka alszik. Ez sem játszható.


Amúgy már most beszélni kéne vele erről és ultimátumot adni.

jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!