Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rossz hatással vagyunk egymásr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz hatással vagyunk egymásra, de nem tudunk szakítani. Hogy mentsük meg a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sok a féltékenység miatti indokolatlan vita, őszintén szólva mind a ketten túl féltékenyek vagyunk, ok nélkül, exekkel való rossz tapasztalatok miatt. Próbáltunk változtatni egy csomószor, de eddig nem ment. Arra jutottunk, hogy szakítunk, de nem megy.

Akármelyikünk költözne el a közös albérletből a búcsúzáskor mindig oda jutunk, hogy jó, egy búcsúcsók belefér utoljára, amiből aztán békülős együtt lét lesz, meg összebújós beszélgetés, senki nem megy sehová, megbeszéljük, hogy minden rendben lesz. Aztán egy hét múlva mintha semmi nem történt volna, minden megy tovább. Hetek óta ez megy.

Igazából a gondok ellenére úgy döntöttünk, hogy szeretnénk ezt helyrehozni, mert amúgy szeretjük egymást. Most tényleg leültünk, és komolyan beszéltünk erről, nem csak egy békülős szex utáni beszélgetés volt az ágyban. De nem tudom/tudjuk, hogy hogyan?


máj. 31. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Párterápia esetleg? Ha mindketten akarjátok, az tud segíteni sokat.
máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Anyagilag nem igazán férne bele, attól tartok.
máj. 31. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk akkor ne legyen búcsúcsók. Kérd meg egyik barátod, hogy kiköltözéskor legyen melletted és támogasson. Akarat nélkül semmit se fogsz elérni az életben!
máj. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha meg akarod menteni a kapcsolatotokat, akkor a féltékenységet kellene legyűrni valahogy. Bízni egymásban! Azt érzem abból, amit leírtál, hogy nagyon bizalmatlanok vagytok egymással. És te is érzed, hogy ez az oka az egésznek. Ez nálunk is probléma volt sok-sok évig a feleségemmel. Aztán kicsit "elengedtük" egymás kezét és mérföldekkel javult a kapcsolatunk és a bizalmunk. Persze tudom, könnyű ezt így mondani... de én sem hittem benne, hogy sikerülhet, aztán mégis. Már nem érezzük magunkon az egymásra helyezetett rövid pórázt, és ez nagyon felszabadító érzés. A lényeg tehát a bizalom, ne legyetek előítéletesek egymással, főleg, hogy azt írod, hogy alaptalanul, korábbi kapcsolatokból hozott vélt és valós problémák miatt.
máj. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 Most ott tartunk, hogy meg akarjuk menteni a kapcsolatot. A szakítás inkább racionális döntésnek indult, a sok veszekedés miatt, ami egyikünknek sem jó. A sokadik sikertelen szakítás után jutottunk oda, hogy akkor úgy oldjuk meg a veszekedéseket, hogy szakítás helyett a kapcsolatot hozzuk helyre.


#4 Mit értesz azon, hogy el kellene engedni egymás kezét?

máj. 31. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: átvitt értelemben. Nálunk az volt a gond, hogy főleg elsősorban a feleségem volt a nagyon féltékeny mindig is. Bennem is bennem volt, de én mozogtam többet szabadabban, én mozogtam többet emberek között (ő otthon volt soksok évig a kisgyerekeinkkel, egyedül szinte soha, sehova sem járt el), így valahol érthető is volt. De túlzásba vitte. Sehova sem mehettem el egyedül, mindenhová jönni akart, egyedül - munkán kívül - szinte semmit sem csinálhattam. Ha esetleg egy ellenkező neművel beszélgettem és/vagy kedves voltam valakivel, akkor jött a hiszti. Aztán elkezdett dolgozni és picit fordult a kocka: én lettem féltékenyebb, én kezdtem "számonkérni" tök hülyeségek miatt. Aztán leültünk, megbeszéltük, hogy ez így nem mehet tovább, igen, elengedtük egymás kezét, tehát én is mehetek egyedül is bárhová és ő is, nincs féltékenykedés, ha esetleg beszélgetünk más nőkkel/férfiakkal, stb. Ehhez bizalom kell, semmi más. Ha nem érzi egyik fél sem, hogy sarokba van szorítva, sokkal kevésbé valószínű is szerintem, hogy nem menekül máshoz. Nekem ez a tapasztalatom, nálunk működik, nem biztos, hogy minden kapcsolatban tud ez működni.


Mindenesetre a kérdésedre a válasz: nekünk EZ a fajta hozzáállás mentette meg a kapcsolatunkkat, mert igen, korábban nekünk is állt úgy a helyzet, hogy a túlzott félkékenykedés és az ezek általi viták miatt elválunk. Volt egy szint, amikor már nem bírtam, menekülni akartam, egyedül kizárólag a gyerekek miatt maradtam. Aztán amikor én kezdtem féltékenyebb lenni, akkor a feleségem is rájött, hogy ez mennyire nem jó így és végül ő mondta, hogy valamit változtassunk, mert most meg ő nem bírja.

máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam, a 4-es voltam az előző hozzászólásommal, nem a 3-mas!
máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!