Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Hagyjam itt a kollégiumot, és költözzek a barátomhoz?

Figyelt kérdés
A barátom abban a városban lakik, ahol én egyetemre járok. Másfél éve vagyunk együtt. Majdnem minden este nála alszok kint. (Órák után bejövök a kollégiumba, eszek, tanulgatok, és este megyek csak ki, mire már ő is végez a munkájával.) Ő az anyukájával él, de ő az utóbbi hónapokban ő szinte sosincs otthon. És egy olyan problémám van, hogy a szüleim fizetik a kollégiumomat, viszont szinte felesleges, mert két hét alatt max. 1-2 éjszakát töltök bent. Másrészt lelkiismeret furdalásom is van, mert más elől elveszem a helyet, ugyanis páran nem kaptak kollégiumot. A barátom már célzott rá, hogy odaköltözhetnék hozzájuk. Akkor viszont a kollégiumot itt kellene hagynom. Ami több okból is rossz lenne. Egyrészt a szobatársam, akit nagyon szeretek új szobatársat kapna, aki ki tudja, hogy milyen ember lenne, és szerintem megharagudna rám. Másrészről meg utána hiába kérnék kollégiumot nem kaphatnék, mert aki egyszer itt hagyja, az többet nem kaphat. Harmadrészt szerintem a szüleim nem örülnének ennek a döntésnek. Bár nagy változást nekik nem eredményezne, mert ugyanannyi pénzt kellene adniuk, csak akkor azt nem a kollégiumra költeném, hanem a barátom anyukájának adnám oda mint hozzájárulásomat a rezsihez. Ti mit csinálnátok a helyemben? Úgy érzem, hogy nincs jó megoldás. Ha szülők lennétek mit szólnátok hozzá, hogy a 21 éves lányotok összeköltözik a barátjával? Tudom, hogy az én életem, de a szüleim fizetik szinte minden kiadásomat, amikor nincs ösztöndíjam, és különben is nagyon szeretem őket, és nem akarom őket magamra haragítani.
2010. okt. 28. 14:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hagyd ott a kolit. Az a biztos...
2010. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

hát én mint kollégista azt mondom költözz ki a koliból. annál idegesítőbb nincs mikor vki elveszi más elöl a helyet és nincs is ott a koliban. volt olyan ismim aki egész évben egyedül lakott mert a szobatársa mindig a párjánál aludt. kb 3szor látta egész évben.

vki meg reggel 5kor kel h bejárhasson egyetemre...

bár mondjuk a te esetedben azért gondolom picit enyhébb.

2010. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!