Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Hagyjam itt a kollégiumot, és költözzek a barátomhoz?

Figyelt kérdés
A barátom abban a városban lakik, ahol én egyetemre járok. Másfél éve vagyunk együtt. Majdnem minden este nála alszok kint. (Órák után bejövök a kollégiumba, eszek, tanulgatok, és este megyek csak ki, mire már ő is végez a munkájával.) Ő az anyukájával él, de ő az utóbbi hónapokban ő szinte sosincs otthon. És egy olyan problémám van, hogy a szüleim fizetik a kollégiumomat, viszont szinte felesleges, mert két hét alatt max. 1-2 éjszakát töltök bent. Másrészt lelkiismeret furdalásom is van, mert más elől elveszem a helyet, ugyanis páran nem kaptak kollégiumot. A barátom már célzott rá, hogy odaköltözhetnék hozzájuk. Akkor viszont a kollégiumot itt kellene hagynom. Ami több okból is rossz lenne. Egyrészt a szobatársam, akit nagyon szeretek új szobatársat kapna, aki ki tudja, hogy milyen ember lenne, és szerintem megharagudna rám. Másrészről meg utána hiába kérnék kollégiumot nem kaphatnék, mert aki egyszer itt hagyja, az többet nem kaphat. Harmadrészt szerintem a szüleim nem örülnének ennek a döntésnek. Bár nagy változást nekik nem eredményezne, mert ugyanannyi pénzt kellene adniuk, csak akkor azt nem a kollégiumra költeném, hanem a barátom anyukájának adnám oda mint hozzájárulásomat a rezsihez. Ti mit csinálnátok a helyemben? Úgy érzem, hogy nincs jó megoldás. Ha szülők lennétek mit szólnátok hozzá, hogy a 21 éves lányotok összeköltözik a barátjával? Tudom, hogy az én életem, de a szüleim fizetik szinte minden kiadásomat, amikor nincs ösztöndíjam, és különben is nagyon szeretem őket, és nem akarom őket magamra haragítani.
2010. okt. 28. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én ha tanácsot adnék, mindegy h most csak 24 vagyok :) vagy szülő lennék, csak úgy engedném meg, ha 101%-ban biztos helyed lenne a srácnál. ANnak nincs értelme, hogy 1 hónap múlva összevesztek és lehet loholni a kolesz után ismét. MEg kell gondolni a dolgot, mert nem játék. Ha biztosan jó helyen leszel ott, akkor nincs akadálya. Minden más eshetőségben maradjon a koli, mégha drága is. F
2010. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én a helyedben maradnék kolis, az a biztos

30N

2010. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Moszuke ***** válasza:

szerintem ne költözz oda.

a kolesz egy fix pont az életedben ami a jövődet alapozza. a párod pedig koránt sem az. a párok jönnek-mennek. oké szeretitek egymást.. blabla, szarok rá... akkor is igazam van.


első a tanulás jelenleg és a jövőd biztonsága. ezt a biztonságot (gyk a koleszt) feladni egy kapcsolat miatt felelőtlenség.


az meg ne érdekeljen hogy más elől veszed el a kolesz helyet. ez csak egy marha gyenge kifogás.


ha szakítasz a pasiddal és nem lesz kolesz.. akkor mi van? akkor szart se érsz a gyenge kifogásokkal.

mai világban ha biztonságban vagy akkor ne ficánkolj.

maradj csak koleszban és aludj a párodnál ha kedved tartja.

és mindenki jól jár.

2010. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A helyem biztos lenne a barátomnál, legalábbis én így gondolom. De hát ugye ember tervez, Isten végez. Pénzügyileg ugyanannyiba kerül, csak a hülye lelkiismeretem bánt, hogy én meg tudnám oldani máshogy is az itt létemet, de mégis egy kollégiumi helyet foglalok, amivel lehet, hogy másnak nagy gondot okozok, mert nem kapott helyet, és mondjuk alig futja neki albérletre.
2010. okt. 28. 14:11
 5/12 Moszuke ***** válasza:

már megint gyenge kifogások.. oké legyél puha szívű.. aztán majd neked fog gondot okozni az albérlet.. ha ez kell neked.


ennyi.

2010. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod tart ott a kapcsolatotok, akkor költözz oda. Mindenkinek jobb lesz így. A rezsi úgysem kerül annyiba, mint a havi koleszdíj. Nekem megengedték volna ilyen helyzetben a szüleim, de mindenkinek mások a szülei is. Meg nem mindegy hogy mennyire bíznak a srácban, stb.

21/L

2010. okt. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fel ne add a kolit. Ki tudja mi történhet kettőtök között.
2010. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"én a helyedben maradnék kolis, az a biztos "


hát ha nincs meg átlag, akkor röpül onnan a csaj.

2010. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, a mi koleszünkben nem számít az átlag például.


Én is azt mondom, hogy jobb, ha koleszos maradsz.

2010. okt. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az átlag miatt nem raknának ki, mert egyrészt az egyik legjobb átlagom van az iskolában, másrészt azt csak év elején nézik, amikor felveszik az embereket, és inkább a szociális hátteret vizsgálják, úgyhogy elég sok olyan hallgató is lakik a kollégiumban, akik már a 6. évüket járják a három éves suliban, és mégis itt lehetnek, úgyhogy annyira nem számít az átlag.
2010. okt. 28. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!