Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit tegyek a párom egyszerűen kihasznál?
44éves nő vagyok, segélyen vagyok, de mellette napszámba járok dolgozni.Sajnos más munkalehetőség nem adódik.
Párommal 22éve élek együtt, nem vagyunk házasok, ő 50éves.
Dolgozni eljár ugyan, de amit ad pénzt az nagyon kevés.
Ráadásul tegyük fel nekem hetente ad 20.000Ft-ot nála pedig hétvégente ott van kb 5ezer forint, amit csak elkölt italra.És ez nagyon sok,mert minden héten, de hétről hétre hónapról hónapra.
Nem várom el hogy teljesen leszámoljon a pénzzel, de én sokkalom azt amit elitalozik a mai világba.
Semmivel nem törődik,nem érdekli hogy a számlák bevannak-e fizetve nem érdekli hogy a közös gyerekünknek most lesz a szalagavatója,semmi nem érdekli.
Mit csináljak törődjek bele?
Gondolkozzatok már egy kicsit! Egy olyan családban, ahol gyerek van, ahol napszámból élnek a tagok tényleg nem sok havi 20 ezer forint CSAK italra? Egy cseppet sincs igaza a kérdezőnek?
Nem akarom a férjed bántani, téged pedig védeni, de akkor se értem, hogy mi alapján állatjuk azt, hogy szemernyi igazság nincs abban amit a kérdező leírt! De igenis gyerek mellett soknak találok havi 20 ezer forintot csak alkoholra költeni, amikor amúgy sincsen miből. Természetesen a szórakozás a férjednek is jár, csak maga az összeg sok.
Gondolom, ha napszámba jársz akkor vidékiek lehettek. Vidéken képzeljétek nem olyan egyszerű eljutni Lidl-be vagy Tescoba, amit az ember utiköltségre költ azzal az összegegel együtt helyben is megveszi a dolgokat.
Valóban sok havi 20 ezer piára, de a kérdésed nem ez volt, hanem hogy mit csinálj, ha kihasználnak. (Amúgy ez nem is kihasználás, hanem kb. inkább alkoholizmus.)
Ettől függeltelnül a válasz ugyanaz: rajtad múlik, hagyod-e.
Le lehet pontozni!
Elgondolkoztatok azon, hogyha a számlákat is ebből a pénzből fizeti, akkor mi marad ételre???
Ne csak azt nézzétek már, hogy 20 e ft milyen sok kajára, hanem jön a fűtés, villany, víz...plusz az egyéb járulékos ktgek, ha vannak, és akkor ami ezen felül marad az a kajapénz, esetleg ruha... lehet ítélkezni, de gondolkozzatok el a saját életeteken. Ha azon sírna, hogy havi 200 ezerből nem jön ki, akkor jöhetne a huuu, meg áááá, de azt mondom, hogy a havi 200 sem luxus.
Hogy a kérdésedre válaszoljak, nagyon nagy agymosás szükségeltetik ahhoz, hogy a párod leálljon a piázásról. Már 50 éves, igazából sokat változtatni nem tudsz rajt, illetve nem írtad, hogy a kapcsolatotok jellege milyen. Viszont ha már nem törődik semmivel... háááááát, sok jóra ne számíts!!! :(
Anyagi oldala: Lehet, hogy mások ugyanennyi pénzből boldogan megoldanák a háztartást. (Kevesebb zsebpénz, villanyt lekapcs, áramspóroló lámpák és készülékek, csak a minimálisat főzni/sütni, kóla helyett mindig csak vizet, tévét kikapcsolni...stb - kérdés, kinek mi a fontosabb, arra költ többet, másra kevesebbet. ) Mik a luxus dolgok? Ez nagyon relaítv... van, akinek az évi 1X tengerparti nyaralás luxus, és van akinek megszokott, még építkezés mellett is mennek, lemondva az évi 3X-i nyaralásról, esetleg "kivételesen" nem a tengerentúlra.
Ha pénzből több van, azzal mindenki tudna mit kezdeni. Szerintem Te arányaiban érted, hogy a párod hétvégi egyszemélyes költekezése arányosítva az összes többihez, ami marad a háztartásban, és ez a 2 nincs arányban.
Szerintem alkoholra pénzt kiadni felesleges és értelmetlen (én a vendégeknek sem vettem még soha), így ha csak egy fröccsöt inna, szerintem az is túl sok a többi költséghez viszonyítva. Más meg máshogy gondolja.
Itt az a baj, hogy a Te és a férjed véleménye különbözik ebben. (Ha mindkettőtöknek megfelelne, ami van, akkor nem lenne probléma.) A megoldás szerintem: közelíteni egymáshoz. Te is az érveiddel, ő az övéivel, kommunikáció, megbeszélés. Hogy jó alakuljon ki belőle, javasolnék könyveket olvasni a kommunikációs technikákról. A párkapcsolat attól "pár", hogy mindketten tesztek érte, és közeledtek a másikhoz.
Érzelmi oldala: szerintem inkább ez zavar Téged, hogy a párod nem vállalja a felelősséget a közös életetekből, gyerekkel kapcs. dolgokból...stb. A közös dolgokra a felelősségnek és a tehervállalásnak is felesben kéne elosztódni, inkább erről az oldaláról próbálnék hatni a párodra a helyedben, mert ezt fontosabbnak találom.
"Semmivel nem törődik,nem érdekli hogy a számlák bevannak-e fizetve nem érdekli hogy a közös gyerekünknek most lesz a szalagavatója,semmi nem érdekli."
Ezekbe kéne bevonni. Úgy lehet, hogy visszaakasztod a nyakába a felelősséget. A számlák intézését rábízod, elküldöd a postára és a gyerekkel ruhát próbálni. Közösen menni nagybevásárlásra hétvégén, vagy minden 2. hétvégén az alapélelmiszereket (liszt, cukor, tészta, hús..stb, mindent, amit lehet előre, pl. Tescoban).
Igazából nem értem, eddig hogy tudtad megoldani nélküle, és ha eddig megoldottad, most miben érzed kevésnek a részvételét? Amiben kevésnek érzed, abba bevonni, hogy a közös dolgokat összességében egyenlő elosztásnak érezd.
Másrészt neked is közelíteni hozzá, beszélgetni vele, hogy jobban meg tudd érteni. Pl. anyu, amióta meghalt apu, fűnyírás közben alkoholmentes sört iszik, és most mondja, hogy már érti, hogy ilyen nehéz fizikai munka közben muszáj befutni folyadékot inni. Amikor apu csinálta, akkor meg szidta, minek futkozik ki-be, összecsapáz mindent, minek annyit inni, a sör szagát is kerülte. Ilyesmiket jobb előbb megérteni, nézd az ő szemszögéből is, a jó tulajdonságait, a szép dolgokat is, amiket neki köszönhetsz..stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!