Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom miért ilyen velem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom miért ilyen velem, miért nem akar belemenni a kapcsolatunk szüneteltetésébe?

Figyelt kérdés
Mondtam neki kell egy kis idő míg átlátom a közös jövőnket, annyit mondott nála ilyen opció nincs ez nem kábeltévé előfizetés, hogy szüneteltessük, akkor inkább ne is folytassuk. Azóta teljesen rideg lett velem. Szerintem teljesen félreértett.
2023. nov. 30. 21:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
igaza van
2023. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Szünetelés = valamelyik fél nem mer szakítani, és a szünet alatt ki akar próbálni mást az ágyban.


A legjobb barátommal szünetet akart tartani a barátnője, bele is ment, ha jól emlékszem 2 hónap szünet volt, mire visszament a lány terhes volt.

2023. nov. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy miért kell szünet a gondolkozáshoz. Nem elég, ha kevesebbet találkoztok? Miért kell hozzá felrúgni az elköteleződést?


Szerintem ha azt mondod, hogy gondolkoznom kell, ezért legyen heti 1 találka, az is fájó a másiknak, de elfogadható. De ha azt mondod, hogy el akarom tépni a kötelékeket (ezt tetted) ideiglenesen, akkor a barátoddal értek egyet. Nő vagyok.


31 N

2023. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Igaza van.
2023. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Igaza van. Nálam a szünet = vége.

N 31

2023. nov. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van.
2023. dec. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Szórakozz anyáddal szerintem. Nincsen olyan, hogy szünet. Ha az kell, akkor a kapcsolat már meghalt, csak nem akarod beismerni. A közös jövő várható eredményét a kapcsolatban is lehet látni, szünet nélkül is, ha valaki nem hülye. Te csak félre akarsz bszni, aztán ha az nem jön be, akkor vissza táncolnál, nehogy egyedül kelljen maradnod. Nem vagy megbízható, sem valódi társ.
2023. dec. 1. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
Mert egy kapcsolat nem egy videojáték, ahol van pause gomb.
2023. dec. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
Teljes mértékben igaza van a barátodnak. A közös jövőt nem átlátni kell, hanem közösen építeni.
2023. dec. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy életképes, működő kapcsolatban nincs "szünet".

De ki is fejtem, hogy miért baromság ez az egész szüntesdi. Egyrészt azért, mert semmit nem old meg. Ha egy kis egyedüllét kell, ahhoz nem kell ilyen szünetes baromságokhoz folyamodni, kapcsoalton belül is meg lehet beszélni, hogy "ne haragudj, de most nagyon besokalltam, szükségem van pár nap teljes magányra". Jártam én sokáig durván introvertált nővel, nekik tényleg néha kell pár nap magány, amikor elzárkóznak a külvilágtól. De ezt normálisan is lehet rendezni, nem kell ilyen dedós divatmarhaságokhoz folyamodni, mint a "szünet".

Ha meg valami konkrét probléma van, arra soha nem az a megoldás, hogy elfutunk előle. Ugyanis attól a probléma még fenn fog állni, legfeljebb újra pár héttel el lett odázva a konfliktus tetőpontja. Ha probléma van, azt megoldani kell, nem magunk előtt söpörgetni. Ha meg nem lehet megoldani, akkor el kell gondolkodni rajta, hogy érdemes-e folytatni?

Azt gondolom, két érett, felnőtt ember el tudja dönteni, hogy most szereti-e a másikat, vagy sem. Ha igen, akkor baromság "szünetelni", ha meg nem, akkor meg felesleges erővel egyben tartani azt, ami nem működik.

Ráadásul a "szünet" számtalan visszás dologra ad lehetőséget. Mert ugye ha szünet, akkor technikailag nem vagytok együtt. Na most, akkor a szünet alatt lehet agyba-főbe kavarni, kefélgetni másokkal? Hiszen nem vagytok együtt, miért ne lehetne? Aztán ebből jönnek vagy a jó kis konfliktusok emiatt, vagy az örök titkolózás és bizalmatlankodás. Arról nem is beszélve, hogy mennyira visszás már, hogy most X ideig kavarhatsz mással, aztán meg ha vége a "szünetnek", akkor meg megint jön a "te vagy életem szerelme"? (Ha meg nem történik semmi visszás, akkor tök felesleges ezzel a szünet-baromsággal bekavarni a doglok menetébe.)


"kell egy kis idő míg átlátom a közös jövőnket"

Ez pedig a baromságok csúcsa. Ehhez nem kell X időre dobni a másikat, hogy átlásd, és különben is: #9-nek maximálisan igaza van, ezt nem átlátni kell, hanem építeni.

2023. dec. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!