Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Másnak is megromlott a kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is megromlott a kapcsolata a baba születése után?

Figyelt kérdés

Valamiért azt érzem, hogy hiába tesz meg sok mindent értünk a férjem a babával, még mindig az édesanyja van az első helyen. Több kérésem is volt, hogy mit nem szeretnék, ha anyósom csinálna és amíg nem veszek össze a férjemmel, addig mindig az anyukája igényei az elsők.


Amúgy emberileg kellemes anyósom van, de folyamatosan védeni akarja a fiát és a családját tőlem, amit nagyon nehéz jól kezelni és öntudatlanul kezdek belecsúszni abba a szerepbe, hogy szeretném, ha én is figyelembe lennék véve és nem mint egy veszélyes ellenség lennék kezelve. Ráadásul úgy érzem a férjem nem véd meg és egyre jobban kiborulok és én is úgy reagálok, hogy egyre nagyobb problémának látom anyósomat a házasságomra nézve.


Hogyan lehetne ezen változtatni?


2023. nov. 17. 09:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Olyan ismerős 😆. Lányom apjával se volt semmi nagyobb gond. A lányunk megszűletett és az anyja a közelbe költözött, akkor lettek a veszekedések...mondjuk volt anyós itt nem egy túl kellemes személyiség.

Amíg a közelbe van ez nem fog változni. Én leis léptem anno.

2023. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11 Egyedül gyerekkel?


A férjed ment utánad?

2023. nov. 17. 12:32
 13/19 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj, de jó nagy marha vagy, ha ezt meg lehet veled csinálni...poénkodja csak el a kedves párod, meg mászkáljon az anyjához ő 40 fokban du. 3-kor, lelke rajta, de neked attól nem kötelező, és pláne nem kell a pici babát rángatni. HA neki nincs esze, és nem bírta még kihúznia se.ggét az anyja hátsójából, az ő dolga, nem kell ahhoz még+2 embernek asszisztálni. Majd megunja, észhez tér, vagy akkor majd ugrál ő anyushoz egyedül.
2023. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
11 vagyok. Egyedül gyerekkel, dehogy jött, akkora már nem is tudtam úgy ránézni ahogy kell.
2023. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
68%

"#11 Egyedül gyerekkel?"

Mi ebben a meglepő? Egyedül gyerekkel nem lehet lelépni?

2023. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#14 És szerinted jobb lett? Lett volna valami, amit szerinted megpróbálhattál volna, hogy ne ez legyen a vége? Én gondolkodom tanácsadáson. Mert elég nagy részt az én feszültségem az oka annak, hogy nem tudjuk megbeszélni, de ilyenkor mindig előjön bennem az a 4-5 dolog, amit anyósom a házasság előtt csinált és a férjem sosem mondta azt rá, hogy neked van igazad, hanem mindig túlreagáltam stb.
2023. nov. 17. 13:07
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy konfiktuskerülő vagy. Meg kell tanulnod kiállni magatokért és a határaidért. Nem kell veszekedni, de csöndben maradni sem. Nyugodtan megmondhattad volna, hogy "Marika néni, ilyen forróságban nem szeretnénk elindulni a babával, megfő a babakocsiban, majd megyünk 6 órakor". De ha nem nyitod ki a szádat, nem is lesz jobb, mert az emberek megszokják, hogy te olyan vagy, akivel bármit meg lehet tenni.
2023. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
14 vagyok. Próbáltam elég sokmindent, de meguntam. Jobb így külön és az élet megy tovább. Ez már 7 éve volt hogy szetmentünk.
2023. nov. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#17 Amúgy a férjem a konfliktuskerülő(bb).


Én kértem, hogy hívja fel a szüleit és mondja meg, hogy nem megyünk, mondta, hogy jó akkor elviszi a gyereket, hogy tudjak pihenni, de nem tehetjük meg az anyjával, hogy nem megyünk.


Vagy akkor átmegy ő egy napra, de az anyukája egész nap főzött neki és azt el kell hoznia. Mivel nagyon depressziós voltam és más nem ért rá átjönni én meg nem mertem kettesben maradni a babával, mert tudtam, hogy csak végig sírnám azt a három órát, így mentünk, hátha nem lesz gáz. De aztán nagyon rossz volt, végig bűntudatom volt és mikor hazajöttünk akkor is csak sírtam, meg a baba is sírt.


Tudom, hogy masszívan depressziós vagyok, több rokonom meghalt az utóbbi időben és ha anyumat felhívom ő is mindig sír pl. a telefonban. Egyszerűen nincs erős sem a férjemmel küzdeni, jó lenne, ha támogatna és odafigyelne rám.

2023. nov. 17. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!