Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Folytatnom kéne a párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folytatnom kéne a párkapcsolatomat?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel 1.5 éve alkotunk egy párt, mindketten 23 évesek vagyunk. Tudni kell róla, hogy kedves, gyönyörű, főz ,mos és takarít. Rólam tudni kell ,hogy rendszerető vagyok, szeretek finomakat enni és sportolok. Az egyik problémám innen is fakad, amikor összejöttünk ő azt állította, hogy rendszeresen szokott edzésre járni, ez nem így van. Nos, nála is beköszöntött a párkapcsolat effektus és felszedett pár kilót. A külsöjével nem is lenne probléma, de a folyamatos ,,Szerinted dagadt vagyok" kérdéseivel, nekem meg a falnak beszélt ,,edzéssel és megfelelő táplálkozással ez orvosolható" mondataimmal már kezdek kicsit belefáradni. Ez már az exemnél is tapasztalható volt, innen ered ez a frusztrációm a téma felé. A másik probléma pedig az utóbbi hetekben jelentkezett nálam. Megfigyeltem ,hogy a barátnőm mindig azt mondja, milyen szexi ha ezt csinálom, milyen szexi ha azt csinálom, viszont én fordítva ugyanezt nem tudom elmondani. A sex számokkal sincs probléma, heti minimum 4 van, ami nekem pont megfelelő. A lényeg az az ,hogy a testén kívül nem tudok olyat mondani amit szexinek találnék benne és ez engem nagyon zavar. Félre ne értsetek, az zavar, hogy ezt gondolom miközben ha objektíven nézem a barátnőmet azt akarom , hogy a gyermekeim anyja legyen mert nagyon gondoskodó és megfelelő értékrendel rendelkezik. Viszont ha nagyon hosszan távon nézem a dolgokat, amikor a test már nem olyan lesz mint 20 évesen, akkor jelenleg nem látom azt, hogy később miért működne közöttünk a sex. Az edzéssel már több kört futottam vele, de hiába való. A másik problémáról ma fogok beszélni vele. Szerintetek én gondolom túl vagy ez egy valós probléma?

2023. okt. 29. 15:03
1 2
 1/15 anonim válasza:
98%

Sok ilyen van csak meg kell nézni az országot, manapság még sajnos nagyon él ez a mentalitás, hogy: "találtam egy nőt, tud főzni, én tudok enni és van szex. Ha nem lesz szex nem baj, mert a "házvezetőm" vár itthon és mindig meleg kaja van, nőt meg bárhol találok szexre." Csak ehhez 20 év múlva társul a napi sörözés is. Ezt a felfogást eddig fiataloknál nem tapasztaltam szerencsére, de valamikor el kell kezdeni..


Szerintem ez nem vezet sok jóra, én: 22/F

2023. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg sok ilyen van, és a média erre nagyon nagyot rátett! Mindenhol csak a fitness modelleket mutogatják, hogy "na ez a normális, csak akkor érsz valamit, ha úgy nézel ki" stb.


Mindenkibe beletették az "ideget", ezért mindenkinek komplexusai vannak, és nem tud megbékélni önmagával, sok kapcsolat pont emiatt megy tönkre, mert felszínes lesz egy idő után, ha már elmegy a "forma" (értsd: meghízik valaki, vagy túl vékony), akkor már jönnek a problémák, és utána a többi.


Mi nem mondhatjuk meg, hogy folytassad e, vagy sem, ezt neked kéne tudni.

2023. okt. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
97%
#2 Igazad van neked is, én szerintem ne folytassa, mert ha most kilép ebből, akkor a lánynak még van esélye találni olyat, akinek nem csak a kaja meg a szex a prioritás, és egészséges kapcsolatban élhet később. #1-es voltam.
2023. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, a kérdésem részletezéséből kiemelném a külsejével nem is lenne probléma részt, tekintve , hogy nekem kivülről úgy tökéletes ahogy van. Sajnálom ha úgy jött le a kérdésemből ,hogy a kaja meg a sex a prioritás , ezt inkább arra értettem, hogy manapság a lányok jelentős része nem tud főzni, vasalót is csak képekről látott és a barátnőm mennyire külonleges , hogy a fent emlitett tevékenységeket naponta elvégzi.A sexről beszélni hosszutávon szerintem igenis fontos, tekintve , hogy egy párkapcsolat alappillére és nagyban meghatározza az egymáshoz való kötődés mértékét.
2023. okt. 29. 16:20
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

,,edzéssel és megfelelő táplálkozással ez orvosolható"

Csoda, hogy nem dobott 😅 Ilyenkor A nem, vagy talán egy pici felesleg van rajtad az "elfogadható " kivéve, ha tényleg dagi.

Mielőtt összejöttem a párommal én is rendszeresen edzettem, mellette nem. Egyszerűen vele töltöm azt az időt amit korábban az edzéssel töltöttem, tehát nem biztos, hogy hazudott erről.

Az, hogy nem látsz benne mást szexinek mint a külsejét nem igazán értem. Még soha senki nem jött azzal, hogy olyan szexin vasalók/sétálok/ filmezek stb.

2023. okt. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
95%
#4 Igen, naponta elvégzi, és te mit teszel bele a kapcsolatba? Te is kiveszed a részed a házimunkából vagy csak eszed a finom kaját a vasalt ingedben? Ne támadásnak vedd, csak a leírás alapján tényleg nagyon olyan, hogy mindent elvársz a másik féltől, és még a szex is legyen rendszeres, és tökéletes. Szerintem nem csak neked fordult meg a fejedben a kihátrálás ebből a kapcsolatból, hidd el. Kérlek változtass a szemléleteden ha akarod azt a lányt, és szereted, ne akard megváltoztatni akkor az ő lelki kárára.
2023. okt. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#5 A kérdés részletezésénél a válaszom a 100. ,,nem" után lett ez, nem egyből ezzel kezdtem, de a külsejével hangsúlyozom nincsen problémám. A rendszeres edzés, az utólag derült ki ,hogy mielött összejöttem vele már 1 éve nem volt és akkor is kéthetente 1x.


A mást nem látok sexinek meg kicsit kifejteném és ne értsetek félre, most az exemhez fogom hasonlitani , nem azért mert még van bármi közöm is hozzá csak ő a legközelebbi viszonyitási alapom. Az exemnek rosszabb alakja volt mint a mostani páromnak, viszont a szemeivel nagyon megtudott igézni, táncolni is nagyon jól tudott , és a hétköznapokban is megvolt a flörtölés. Nem találtam sexinek ahogy főzött, vasalt, de valahogyan elérte, hogy a testén kivül azt gondoljam, hogy milyen sexi.

2023. okt. 29. 16:51
 8/15 A kérdező kommentje:

#4 A főzést ő, a sütést én végzem, ha otthonról dolgozom akkor aznap feltakaritok , kiteritem a ruhákat, a házimunkából kiveszem a részemet. Teljesen jogos a felvetés, nem irtam le magamról semmit sem a kérdés részletezésénél.


Tennék még a kérdésemhez egy kiegészitő klauzát, ami inkább szól rólam. Az én értékrendemmel van a probléma? Ha igen, akkor hogyan tudok ezen változtatni, mert eddig személyszerint úgy nőttem fel, hogy normális értékrendel rendelkezem és a környezetem is megerősitett ebben , igaz ez még nem terjedt ki párkapcsolatra. Ha nem, akkor mit változtassak meg magammal kapcsolatban, hogy a kapcsolatunk a barátnőmmel a helyes irányba folytatódjon?

2023. okt. 29. 17:17
 9/15 grafno ***** válasza:
11%
Akkor válts, ha jön egy jobb.
2023. okt. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%

Ez a barát/barátnő effektus nagyon is valós, mi is majdnem belecsúsztunk, mert párom egész egyszerűen elengedte magát. Apám figyelmeztetett hogy ennek nem lesz jó vége, és ragaszkodjak hozzá hogy legalább heti 2x elviszem magammal kondiba. Így is lett, megmondtam neki hogy nem érdekel hogy mikor, de heti 2 minimum "konditerem randi" lesz, én tudok alkalmazkodni az ő idejéhez + elég aktív életet élek, úgyhogy több helyre kezdtem magammal vinni. Az aktív életet úgy értsd hogy heti egyszer járok uszodába, fallabdázni haverokkal, bowling, kirándulás, gyalog járok csomó helyre stb. Úgyhogy rászoktattam a barátnőmet a rendszeresebb mozgásra, most meg már pont hogy a visszájára fordult, heti 4x akar velem jönni, viszont ezt sem szeretném mindig, mert szeretek egyedül edzeni. Ha hajthatatlan és semmiképp nem akar veled kondiba járni, akkor vidd el kirándulni gyakrabban vagy tervezzetek aktív randikat. Ez nem felszínesség, és nem csak a kinézetről szól. Ha én együtt vagyok valakivel, akkor vele tervezem a jövőt, és nem akarom hogy a leendő gyermekeim anyja 60 évesen elpatkoljon valami túlsúlyossággal kapcsolatos betegségben + szerintem jót tesz a kapcsolatnak ha van egy közös cél az életben (esetemben hogy k*rva jól nézzünk ki lol).


Illetve még annyi hogy a nagybetűs SZERELEM kb 1 évig tart, utána felszáll a rózsaszín köd és csak a kölcsönös tisztelet, bizalom és közös múlt marad. Hatalmas tévedés hogy a kapcsolatnak arról kell szólnia hogy őrült szerelmesek vagytok éveken keresztül. Szerintem amúgy meg igenis szexi ha a párom a konyhában ügyködik, büszkén mutatja hogy milyen új receptet talált, sóvárogva figyeli a reakciódat hogy ízlik-e neked stb. Na meg a kis apróságokat is szexinek gondolom, például mindig az ajtóban fogad ha hazamegyek, vagy elrejt a zsebemben egy kis üzenetet hogy "remélem jó napod van". Tudom nagyon klisé, de ezek a dolgok nagyon jól esnek és csak mégszexibbnek tartom őt tőle. Értékeld az igyekezetét, mert a leírásodból úgy tűnik hogy a barátnőd próbálkozik, de valamiért lusta/szorong elmenni veled az edzőterembe. Ha ezen valahogy túljuttok, szerintem rendbe fognak jönni az érzéseid. Egy ilyen lányt ne engedj el, 10-ből 1 van aki tud főzni, mos, takarít és ezen felül heti 4x le is fekszik veled. Manapság a nők többségének csak elvárásaik vannak, és azt hiszik hogy elég széttennijük a lábukat, teljesítették a kapcsolat rájuk eső részét

2023. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!