Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért gondolja sok csaj hogy,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja sok csaj hogy, mélyen intellektuális közben meg egy 1x1?

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 13:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Ennek főleg két oka lehet.


Egyrészt a legtöbb ember identitását a külvilág felszínes visszajelzései alkotják, és ezért szükségük van arra, hogy a saját egójukat fényezzék saját maguk és mások előtt, kiemelkedőnek állítság be magukat. Ugyanezért vesznek az emberek olyan drága használati tárgyakat, amik azt mutatják róluk, hogy felsőbbrendűek, nekik bejött az élet stb... ez hozzátartozik a saját identitásukhoz.

Na, a magukat "erkölcsösnek, zseninek, művésznek, hatalmas intellektusnak" tartók is pont ilyenek: szükségük van arra, hogy magukat felsőbbrendűnek gondolják, mert az önképük amúgy ingatag, és az identitásukat ilyen felszínes hierarchiákból merítik. Az sem baj nekik, ha semmi kohézió nincs aközött, amit mondanak és ahogy viselkednek.

Így fordulhat elő, hogy rengeteg csaj előadja az erkölcsöset, miközben hétvégén egymás hányásában szopják a külföldi farkakat. Vagy előadják magukat hatalmas zseninek és művészléleknek, de előre gyártott kommersz ruhákban hallagatják a kommersz zenéket, a pasijaik és a haverok intim titkai a fő témájuk stb. Nyilván, ha egy ember ilyen szinten nem veszi észre a következetlenséget saját magában, az is árulkodik egyfajta szellemi színvonalról.


Hogy miért képes rengeteg butácska ember elhinni magáról, hogy ő "elmélyült, zseni, nagyszerű intellektus"? Talán azért, mert egy ember számára a saját szellemi színvonala a maximum, amit képes felfogni. Tehát ha valaki egyszerűbb gondolkodású és butácska, nem látja át, hogy butácska, mert neki az a maximum, amilyen szinten van, és nem látja, hogy annál van sokkal komplexebb, magasabb szintű gondolkodás. Ezért könnyen el tudja bárki hinni magáról, hogy ő nagyszerű intellektus stb., hiszen ő számára saját maga szintje a maximum, és magasabbra nem lát, ha látna, akkor észrevenné, hogy ő mennyire kisszerű és egyszerű szellemileg.


Nyilván egy valóban elmélyülten gondolkodó, komplex gondolkodású ember nem hirdet ilyen dolgokat magáról, mert egyrészt az identitását mélyebbről szerzi, nincs igénye arra, hogy felsőbbrendűnek adja ki magát, másrészt a valóban mély gondolkodású, bölcs emberben van alázat, vagyis nem gondolja többnek saját magát a többi embernél, mindenkiben megtalálja az értékeset, a lelki közösségre törekszik, nem akar senkin felülemelkedni.


Azt hiszem, ezekkel magyarázható ez a viselkedés.


23 / L

2010. okt. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
uccsó ez jó volt hosszú de igen erről van szó:D amúgy nem nincs vér a pucámban csak akiket ismerek azok sajna ilyenek és megmondanám én milyenek de úgyse fognák fel:P simán csak nem akarok magányos lenni amíg nem találok rendes barátokat. nagyon sok ember az ilyenek miatt próbál okosnak látszani mert már tönkretették az önbizalmukat és nem becsülik a tudásukat, én mondjuk csak a békesség híve vagyok és olyan dolgon hogy ki az okosabb nincs értelme vitázni, rájuk hagyom néha és inkább tűröm a semmibevevést minthogy csatába kezdjek velük irodalmi dolgokon:S amúgy ezek főleg a pasim baráti köre és mondanom sem kell hogy vidékiek(én meg számukra a városi vagyok):S
2010. okt. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
ömm a falusiaknál nem az irodalmi téma szokott lenni ott inkább minden más ami meg lényegtelen de mégis mindenkinek tudnia kéne róla:P
2010. okt. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Szia 2:34!


Van benne bőven igazság amit írtál, sőt talán teljes egészében egyet értek veled. Én inkább csak fojtatnám a gondolatmenetet, mivel én pont azon azok közé az emberek közé tartozok, akik nem bírják az ellentmondásos embereket, és eléggé agresszív vagyok rájuk nézve, lehet ez az én gyengeségem, hibám. De néha azt érzem hogy, szóban forgó emberekkel, örökös csatát vívok. Talán lehet rosszra tippelek, de az emberi kicsinyességről beszélünk most itt?

2010. okt. 13. 11:00
 25/30 A kérdező kommentje:

Reggel van még.. :D, egyetért, folytat stb.

Askim:


Szóval, akkor a pasid baráti köre grízes. :S Gondolom a csávót meg nem hagyod ott ezért. Amúgy alapjában véve, aki felismeri az ilyen társaságot, ráadásul el is mondtad hogy te is muszáj vagy így viselkedni... Ez már fél siker, mert felismerted. Ha nagyon kell hát viselkedj így, csak azt kívánom nehogy magukkal rántsanak...

2010. okt. 13. 11:10
 26/30 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Igen, címkézhetjük "kicsinyes", "primitív", "egyszerű mint az 1x1" és egyéb negatív jelzőkkel, de azt hiszem itt fontosabb a motivácók megértése.

Én úgy érzem, az ember lénye alapvetően végtelen, szellemi és lelki értelemben is, és ha pici korban megadják az embernek a kibontakozás lehetőségét, tágítják a szellemi és lelki érzékenységét, akkor közel kerülhet ehhez a végtelen potenciálhoz, és nem lesz szüksége arra, hogy a külvilágból kaparja össze az identitását.

De a legtöbb ember nem ilyen szerencsés, viszont az életben szükségünk van valamiféle identitásra, egóra, amivel meghatározhatjuk magunkat. Aki szellemileg és lelkileg korlátozott, és sosem végez produktív szellemi tevékenységet (ilyen a puszta alkotás, de a rendszerek átlátása és felállítása, önmeghatározás, önelemzés stb.), hanem csak simán vegetál a saját korlátolt rendszerében, annak is szüksége van valami identitásra. A legprimitívebb ilyen önmeghatározás az, hogy "különleges, nagyszerű, okos, szép, jobb vagyok mint a többiek" (biztos észrevetted, hogy a lányok 99%-a különlegesnek tartja magát - még a legbutább, legegyszerűbb csaj is). Ezeknek az embereknek belső forrásból nem telik többre, de ezért nem hibásak vagy rossz emberek, egyszerűen korlátolt a gondolkodásuk, hiszen a saját ellentmondásaikat sem látják, de szükségük van egy ilyen mankóra.


Az ellentmondásokkal kapcsolatos agressziódat átérzem, sajnos én is ilyen vagyok, bár kicsit passzívabb módon, de nagyon szigorú értékrendem van emberi jellemek tekintetében - a legkisebb sunyiságot, gerinctelenséget, felelőtlenséget sem tolerálom, és nagyon hamar átlátok az embereken, ezért sokan haragszanak is rám, főleg lányok. Még mielőtt megszólalnék, sok lány érzi, hogy átlátok rajtuk, és én nem vagyok partner mások sunyi kibeszélésében, a pasik átverésében stb., és ezért velem kezdettől fogva agresszívak, mert bizonyos értelemben tartanak tőlem.


23 / L

2010. okt. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

"ömm a falusiaknál nem az irodalmi téma szokott lenni ott inkább minden más ami meg lényegtelen de mégis mindenkinek tudnia kéne róla:P"


Kérlek, ne általánosíts. :)

2010. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
28L vagyok ismét, és 1X1-ként javaslom, hogy olvassad el Csernus: Nők című könyvet, majd utána a Férfit, és akkor rájössz, hogy némelyik lány miért gondolja magáról azt, amit gondol. Nekem segített, lehet neked is fog. 28L
2010. okt. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
nem általánosítok amúgy csak azokra az emberekre értettem akiket ismerek:)egyébként én is átlátok az embereken rögtön ha sunyik és ezt ők is megérzik, persze ezt nem bírják elviselni, de az okoskodásnak sok féle típusa van, van aki csak a pozícióját akarja megtartani míg más csak teszi magát mert tudja hogy valójában belül igencsak értéktelen, míg megint mások az okoskodással valamit elakarnak érni és csak manipulálnak és persze az utolsó és legszánalmasabb az az okoskodó aki nem is tudja magáról hogy nem is tud valójában semmit más szóval sík hülye:D de ez érvényes férfiakra és nőkre egyaránt, szóval nem kell ezt csak a nőkre szűkíteni:)
2010. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Szia 23/L!


Szó mi szó, engem sem nagyon tudnak értékelni az emberek. Sokadik nekifutásra próbálkoztam már visszafogni a véleményem ez ügyben, de valahogy mindég elejtek egy olyan mondatot utalást, hogy az illető padlót fog. Nagyon nehéz számomra a párkeresés, mert nem "tűrök" meg akárkit magam mellett. Szóval külső szemlélőnek az a tipikus kiállhatatlan fráter vagyok, mondjuk akivel jó kapcs. vagyok azzal már nagyon hosszú ideje, és érdekes mód pont a szigorú emberekkel jövök ki a legjobban. Másik fontos dolog soha nem volt számomra fontos hogy ki mikor mit gondol rólam, vagy mérges e rám stb. Meg azok a tipikus semmitmondó emberek utálnak, aki sokat beszélnek, de 1 kiló vaj van a füle mögött, valahogy 100km-ről kiszúrom ha nem stimmel valami. És valóban átérzem azt amit mondasz is, a kevésbé karakterisztikus emberek félnek tőlem, de úgy is ha még nem is szóltak hozzám.

De pl.: te hogy kapcsolod ki magad? mármint sokszor próbálkoztam amit írtam is hogy elengedem a fülem mellett a hülyeséget.. csak soha nem megy. Persze nem azt kérdezem hogy hazudtolod meg magad, mert ha mindent elengednél akkor már Te nem te lennél... Csak úgy módjával hogy ne az első beszélgetés/találkozás alkalmával felkoncolod az illetőt...

2010. okt. 17. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!